Šta je novo?

Dumb telefon u 2019.

Alukard

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2016
Poruke
2,125
Poena
315
Zanima me kupovina dumb telefona sa 4g funkcijom. Sta postoji na trzistu a da je rezolucija ekrana pristojna,bez zrnaste slike?
 
Mrka kapa. Od prostih telefona koji imaju 4G mogućnosti, imaš Nokije 3310 4G i 8110 4G, ali su ekrani i rezolucije i dalje 240x320 na par inča dijagonale.
 
Za te dve nokie znam,ali je ekran zaista preterano uzasan.
 
Tesko da ces naci takav, dumb telefon sa odlicnim ekranom rezolucije vise od 320x240.

Da li bas mora da bude dumbfon? Verovatno zbog cene, manjih dimenzija, trajanja baterije?
Ako ne mora onda bi polovna Lumia 640 bila odlican izbor (pozeljno sa 8.1 windowsom, w10m je nestabilan, bagovit cak i za osnovne funkcije). Zamenis bateriju i eto dobrog telefona sa solidnim 5'' 720p IPS ekranom, uz standardnu upotrebu bi i autonomija bila odlicna a kao bonus tu je i prihvatljivo dobra kamera i neke najosnovnije aplikacije za povremeno koriscenje.

Razmisli i o toj opciji jer su polovne Lumie cesto jeftinije od novih 4G dumbfona a hardverski su mnogo bolje i sto je najbitnije - imaju drasticno kvalitetnije displeje.
 
Ne treba odlican ekran,samo pristojan bez zrnaste slike. Dumb telefon iz razloga sto ja baterija odlicna i sluzio bi samo za Sms i pozive,takodje,malo bih da se odmorim od tac ekrana.
 
4g je potreban u slucaju krajnje nuzde.
 
Ne treba odlican ekran,samo pristojan bez zrnaste slike. Dumb telefon iz razloga sto ja baterija odlicna i sluzio bi samo za Sms i pozive,takodje

Uz takvu upotrebu i autonomija L640 bi bila odlicna a u isto vreme imas neuporedivo bolji displej od svih dumb telefona + odredjene smart mogucnosti i upotrebljivu kameru (uvek moze da zatreba).
L640 nije bas mali telefon ali je verovatno najmanja Lumia sa 4G podrskom i WP8.1 (L550 je manja ali nema WP8.1, W10m je raspad i za izbegavanje).
Ako 4G ipak nije presudan i polovna L520 (1500-2000 din) bi bila odlican izbor (uz WP8.1), po dimenzijama je malo veca od 3310 4G i primetno manja od L640 a bolji je uredjaj od svakog dumbfona, posluzila bi odlicno uz zamenjenu bateriju.

malo bih da se odmorim od tac ekrana.

E ovo je nesto drugo i u tom slucaju ces tesko naci fon a da nema prosecan 320x240 ekran(cic).

Postoji jos opcija da za 30-40e nadjes neki stariji, ocuvan BB model sa qwerty tastaturom i ekranom koji nije toliko los, npr:
https://www.gsmarena.com/blackberry_bold_touch_9900-3116.php
https://www.gsmarena.com/blackberry_9720-5625.php

35-40e na KP (realno bi bilo da su 20-ak evra)
 
Poslednja izmena:
Nokia 230 i zaboravi na 4g, ili neka polovna Lumia.
 
Koristio sam BB godinama,izmenjao sigurno 5-6 modela i obozavam BB ali na tim matorim telefonima su baterije mrtvilo. Izgleda da je jedina opcija 3310
 
Nazad
Vrh Dno