Šta je novo?

Uzasno spor racunar, win7, POMOC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ugljendioksid

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.02.2019
Poruke
4
Poena
1
Cao svima.
Imam jedan stari komp koji koristim vec godinama intenzivno.
Specifikacije su:
maticna: msi p43c51 MS 7119
procesor: intel c2d e8500
ram memorija: OCZ (3SOE13331G) rade na 1067mhz (iako mislim da bi trebalo da idu jedan stepen gore al ajde)
hard disk: samsung HD502HJ
graficka: EAH4770 formula 512mb

E sad, preinstalirao sam sistem pre nekog vremena, ali uzasno je spor.
Instalirao sam win 7 64bit, koji sam imao davnih godina, pa sam onda jedno 2 godine imao 32bit, da bih se vratio na 64 (jer mi treba matlab).

Ne znam zasto je ovako spor. Na startupu mi se ne pali nista sem antivirusa i ovog atiradeo catalysta. Kada pratim ram i procesor u taskmenageru, procesor retko prelazi 50%, s tim da postoji po neki pik s vremena na vreme, dok ram ne prelazi 1.6 evo sad imam upaljen task menadzer mozilu sa 3 taba, ukljucen mi je neki program za proveru brzine hard diskova odnosno koliko je opterecenje i na 1.6gb je (procesor je na 35% prosek).

Stvarno ne razumem sta se desava, pa molim za pomoc, ako neko ima neku ideju.

Ps. mislio sam da updateujem bios, to sam nasao kao moguce resenje, ali eto da vidimo da l ce neko imati neku drugu ideju.

Hvala na odgovorima :)
 
Najbolje je da kupiš neki SSD od 120 GB. Imam sličnu mašinu koja mi služi za multimediju. Za te pare nemoj da ramišljaš. Dobijaš na brzini sigurno.
 
@zekovic
nema losih sektora, odmah sam to isproveravao.

@vladat1
to bi bila super varijanta, ali trenutno mi se ne trose te pare, a imam i laptop na kojem mogu sta god, samo bih voleo da ovaj komp pocne da radi bolje.
Fora je sto je on bio sigurno za 20% brzi pre nego sto sam preinstalirao sistem, sto sam ucinio da bih ga malo povratio, jer ga davno nisam sredjivao.

takodje sam ga cistio CCleanerom, nemam nista sem AVGa od zastite i updatei su mi pogaseni.
Cak sam i neke servise proveravao vezano bas za updejte i slicno, pa sam ih deaktivirao (ima na netu par tih foruma gde ima koji nam servisi trebaju koji ne).

Nesto se cudno desava, a ja ne mogu da shvatim sta. Mozda je jednostavno zamor materijala, ali eto bilo bi dobro da cujem jos neko misljenje.
 
Hard disk verovatno, pusti neki test tipa Victoria ili HD Tune. HD Sentinel nije pouzdan jer on pokazuje ono sto je upisano u SMART tokom rada, samo test celog diska daje pravu sliku stanja.
 
Temperaturu proveravam povremeno. Imao sam problem sa "Lol"om i procesor trotlovao zbog loseg hladjenja, ali je bilo do prasine, pa sad redovno usisavam. Takodje ne prelazi 50% u ovim nekim dnevnim obicnim radnjama pa nema razloga da zabada niti da se greje toliko.
Hd sentinel proveru sam odradio odmah.. Sve je na 100%. Probacu sa ova druga dva programa, pa cu da javim.

Ne bih kupovao sada hard disk, jer realno ovaj računar nije bas nesto za ulaganje, sem ako bas ne moram da menjam nesto, a nadam se da ne moram :)

Javljam se za hard.
Ps. Da li neko zna da l updejtovati bios ili ne i da li to moze da pomogne?

Molim moderatora da pusti ovaj post.
 
Kupiš SSD za 2600 rsd i dobijaš bukvalno "novi" PC. SSD je u 2019 MUST HAVE!
 
Bolje A400
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno