Šta je novo?

Problem.Nema slike

stankovic82

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2009
Poruke
2,631
Poena
405
E ovako.
Sestric uzeo neke komponente, pa resili da to sklopimo.
U pitanju je Intel I7 7700, ASrock Z170 ploca, i 2x8gb kingston memorije.
Graficka je Zotac 1060 Mini.
Povezali mi to, kad ono, nemamo kako da povezemo monitor.
Otisli, kupili vga-dvi adapter, povezali , kad ono, racunar se upali, zavrte se ventilatori, ali nema nikakve slike, i posle nekih10-ak sekundi se ugasi, pa se opet upali, i tako u krug...
Vadio memoriju, vadio graficku, pa probao na integrisanu, isto.
Zatim doneo, neko moje staro napajanje, probali sa njim, ista situcaija.
Sta bi moglo da bude problem?
 
Ne postoji dvi-d na vga adapter (dvi-d nije isto što i dvi-i), samo konverter. A GTX1060 ima samo digitalni dvi. Uzeli ste stvar koja vam od starta neće raditi. Još ako nije aktivni konverter... tek su tu manje šanse da će da radi.

Ali opet bi trebalo da radi preko integrisane, u zavisnosti koja je tačno ploča u pitanju i šta ima od priključaka.

Prvo treba krenuti od tačnog naziva ploče i priključaka iste (takođe navesti i model monitora), pa samog adaptera kojeg ste uzeli, pa memorije, potom bios-a...
 
Poslednja izmena:
I ta ploča ima samo digitalne izlaze, moguće da konverter nije aktivni i ne odgovara. Aktivni ima usb napajanje, pasivni nema. To je pod jedan.

Restartovanje na 10s teško da je uzrokovano konverterom (mada, sa kinezima se nikad ne zna) i to može biti da je do nečeg drugog (clear cmos se podrazumeva). Koji adapter je u pitanju i koji monitor je u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Probaj izvadi bios bateriju. I prespoji dzamper da ga resetujes.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Nije aktivni, možda on pravi problem, a možda i ne... Svakako bi trebalo to rešiti, ali to neće ići na slepo ako ne znaš šta se dešava. Pozajmi mu tvoj monitor (samo predlog, ti vidi je l' predlog na mestu) da osposobite računar da se ne resetuje, pa kad to proradi, vidite da li konverter radi. Ako nema slike, eto ti problema. Ako se nastavi sa resetovanjem i pored sigurne varijante (tvoj monitor sa dvi-d/dp konekcijom, bez konvertera, samo dvi-d/dp kabl od monitora do kompa), clear cmos-a pod jedan, pa jedan štap probati prvo, pa drugi.
 
Poslednja izmena:
Ajde, probacu sa baterijom i clear cmos, ali ostavljam to za sutra.
Za danas je dosta.
Javljam se sutra, kada ovo odradim.
 
Uradi prvo Clear Cmos. Probaj sa jednim stapićem memorije. Proveri još jednom da li je sve dobro spojeno, da li ima neki spojeve ispod ploče ili kod I/P panela.

Možda će trebati ažurirati bios, vidi da li neko ima procesor koji je ranije izašao, ili servis ili prodavnica gde je ploča kupljena da urade ažuriranje.
 
Poslednja izmena:
^ 100%
 
Tako sam odmah i stavio, 2 i 4.
Zatim sam samo stavljao, po jedan modul, i opet nista.
 
Moras provjeriti verziju biosa na ploci. Z170 ima nativnu podrsku za Intel 6th gen, a za 7th gen kroz bios update. Nadjite neki cpu seste generacije i uradite flash biosa na zadnji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema sta, probao sam i bateriju, i drugi monitor i clear cmos...
Bice, kako je rekao Splinter, da je problem u bios-u.
Na ploci, na stikeru, koji je zalepljen, pise da je neka 1.50 verzija bios-a, a treba dosta novija, da bi ovaj procesor radio.
 
Poslednja izmena:
Da, da, video i ja , da mora min. 7.10.
Nista, nazad u prodavnicu, pa neka se zezaju.
Hvala svima, na pomoci.
 
Probaj da povežeš komp na lcd tv sa hdmi kablom čisto da vidiš da ti je komp ispravan ili na drugi monitor koji ima priključke na koje možeš da se povežeš.
 
Povezao moj monitor, napisao sam u postu.
Ista situacija, tako da, 100 % je bios problem.
Jednostavno, ta verzija bios-a je stara, mora update.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jedna dopuna, za navedeni problem.
Potreban mi je savet.
Kao sto sam rekao, sestric je uzeo te komponente, u prodavnici na E.
To mu je porucio deda, koji je to platio, preko racuna firme, i sve te komponente su porucene online.
E sada, sestric je isao, do njihove prodavnice u Pancevu, i rekao za problem ,a oni su rekli, da ne mogu da mu pomognu, posto nemaju procesor, kojim bi mogli da osposobe racunar, niti isti mogu da poruce, pa da to odrade.
Kakva su mu prava, da li su u obavezi da to rese, ili ne moraju to da odrade?
 
Nosio po Pancevu, bio u 4 servisa, i niko ne moze da mi pomogne.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nije BG daleko.

Inače ako ste online poručili možete da tražite pare nazad u roku 14 dana(član 6), ili možete tražiti da ploču pošalju u Alti servis ili sami odnesete (ima i u Bg) ili kod uvoznika da urade bios, samo se čeka.
 
Poslednja izmena:
Mozete potraziti i Celeron g3900, svaki veci rudnik ima bar jedan :), pa uradite flash.
Mada jeste neozbiljno od njih da nemaju cim uraditi flash.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste neozbiljno, i ja mislim, ali eto.
95k je potroseno, kod njih, u prodavnici, ali oni ne mogu da urade taj update.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Itekako su u obavezi da rese problem. U prodavnici ne, ali u servisu da.

Zovi call centar, objasni sta je u pitanju, reci da salju kurira da pokupi racunar da ide na servis i da azuriraju bios.
 
Ili porucite neki cpu koji podrzava tu verziju biosa online, pa ga posle updatea vratite u okviru onih 14 zakonskih dana sto moze da se vrati. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U pitanju su delovi a ne kompletan racunar, da je kompletan radio bi. Vise puta je pricano da prodavnice nije briga da li nesto radi, bitno je da se proda. Servis moze da odradi, prodavnica ne.
 
Nek vrati maticnu, CPU i memoriju i nek kaze da ne procesor ne radi na maticnoj, morali bi da urade bios update.

Na kraju krajeva nek odnese u neki servis na flesovanje ili nek uradi ovo sto je Stopke napisao.
 
Nazad
Vrh Dno