Šta je novo?

Kompjuter se restartuje nakon uključivanja/buđenja

Nikola2307

Poštovan
Učlanjen(a)
01.10.2015
Poruke
491
Poena
70
Svaki put kada tek uključim kompjuter i iznenada ga malo jače "opteretim" (npr. otvorim par tabova u browseru odjednom) kompjuter se obavezno restartuje. Nakon toga radi bez problema.
Šta bi moglo da bude u pitanju, napajanje ili nešto drugo možda?
 
Proveri temperature sa hwmonitorom

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Sve je ok, najveća temp je sa nekog senzora na ploči - 46 C
 
Testiraj disk, testiraj memoriju sa Memtest86.

Da li Evant viewer(u System) javi neki problem u momentu restarta? Whocrashed da li javi nešto?
 
Nikako ne uspevam da bootujem Memtest sa USB-a, jel ima neka alternativa?
Event Viewer i Whocrashed ne prijavljuju nikakve probleme. Hard disk je u redu.
 
Probaj da formatiraš fleš disk na FAT32 sa Windowsom, zatim koristi Memtest alatku. Ili probaj drugu flešku, ili DVD varijanta.
 
Poslednja izmena:
Sta imas od komponenti?

Da li pokaze nesto kad prestane sa radom - neke linije na ekranu, neko cukanje, zujanje?
 
Svaki put kada tek uključim kompjuter i iznenada ga malo jače "opteretim" (npr. otvorim par tabova u browseru odjednom) kompjuter se obavezno restartuje. Nakon toga radi bez problema.
Šta bi moglo da bude u pitanju, napajanje ili nešto drugo možda?
Kad pitas tako nesto, osnovno je da napises koje sve komponente imas - ne mozemo znati da li ti je napajanje neko shklj ili ne, i koliko je sve u kucistu staro (moze biti da je i neki kondezator na ploci otisao - pregledaj da li je neki nabubrio).

Jesi li ga mozda overklokovao? Ako jesi, vrati sve na default podesavanja.

Ako uspes da istestiras memoriju i ako je sve u redu, pusti neki stress test koji ce maksimalno opteretiti CPU i GPU, pa samim tim i napajanje (videces da li ce se komp resetovati ili ne).

Jesi li siguran da nemas neke viruse ili malware?
 
Najverovatnije je do napajanja, ali kad ne znamo koje je...
 
Probaj da formatiraš fleš disk na FAT32 sa Windowsom, zatim koristi Memtest alatku. Ili probaj drugu flešku, ili DVD varijanta.

Uspeo sam da butujem Memtest86 preko ovog Sergei Strelec ISO-a, sve je ok sa memorijom.



Kompjuter je poprilično star, napajanje je LC Power 6600 (600W) staro nekih 9 godina.

Ništa nije overklokovano, malware nemam sigurno. Probao sam da vratim BIOS na default, pošto sam još ranije nešto sitno menjao, ali opet se restartuje.


Juče sam zamenio dva kondenzatora na napajanju koja su bila naduvena, i kuler koji se slabo vrteo. Reinstalirao sam i Windows, ali ništa od toga nije pomoglo.


Jutros se restartovao 2, 3 puta pre nego što se stabilizovao. Pustio sam Prime95 nekih 8 sati, i nakon toga Furmark pola sata, bez problema.
Uglavnom sve radi normalno, osim što mu je problem da se zagreje nakon što je duže vreme bio isključen ili uspavan.
 
Poslednja izmena:
Da, verovatno je do toga, pošto sam probao i drugu matičnu jer sam najviše sumnjao na nju.
 
Nazad
Vrh Dno