Šta je novo?

Nova kupovina Telekoma MTS

Без политике на форуму ако је могуће!
 
Ostace samo Telekom i Sbb. Jel jos Orion ostao da ga kupi neko?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Realno je bilo nemoguće da Polaris zadrži cene, jer u ponudi ima Prvu, 02 i Happy, a svi znamo kolko sad one traže para khm 2.5 evropskih + PDV po korisniku.
 
S obzirom kako i šta i koga kupuje Telekom, jok.

То шта они купују, како купују није наша ствар. Ко брани СББ-у да се шири и да купује "ситне оператере". Само немој да кажеш да Држава то брани?!

Ми смо овде као корисници услуга, и наше је да се жалимо на квалитет, цене, ускраћивања услуга... Овде НЕ БИ ТРЕБАЛО да буде икаквих политичких тема и мишљења јер ова врста форума није намењена томе.
 
То шта они купују, како купују није наша ствар. Ко брани СББ-у да се шири и да купује "ситне оператере". Само немој да кажеш да Држава то брани?!

Ми смо овде као корисници услуга, и наше је да се жалимо на квалитет, цене, ускраћивања услуга... Овде НЕ БИ ТРЕБАЛО да буде икаквих политичких тема и мишљења јер ова врста форума није намењена томе.

Sendvic ide.,)
 

Нисам гладан нити ми требају сендвичи од било које странке, ја само изражавам своје мишљење на овом форуму. Имам 22 године и још ниједном нисам изашао на бирачко место кад су били избори. Ако сам тако повредио ову земљу што сам допустио да нас воде напредњаци а не неко други, а за мене су сви иста го*на, не правим разлику између њих нити им дајем на значају.
 
То шта они купују, како купују није наша ствар. Ко брани СББ-у да се шири и да купује "ситне оператере". Само немој да кажеш да Држава то брани?!

Ми смо овде као корисници услуга, и наше је да се жалимо на квалитет, цене, ускраћивања услуга... Овде НЕ БИ ТРЕБАЛО да буде икаквих политичких тема и мишљења јер ова врста форума није намењена томе.

Da su privatna firma, apsolutno bi me bolelo uvo šta rade, ali pošto su državna, dakle finansiraju se našim parama, i te kako me interesuje na šta troše naš novac. A trebalo bi sve da nas brine da kupuju druge operatere bez ikakvog uvida u to koliko plaćaju, a bogami i friziraju podatke. Naročito u situaciji kada se navodno štedi na sve strane, gde porodiljama ukidaju sredstva, gde su plate najniže u regionu, gde je zabrana zapošljavanja, gde bolnice i druge bitne institucije propadaju, mi arčimo novac na pogrešne stvari.

Kupimo kopernikus za 200 milki, a vlasnik za istih 200 milki kupi 2 televizije sa nacionalnom frekvencijom.

Može bez politike, ali malo sutra.
 
Нисам гладан нити ми требају сендвичи од било које странке, ја само изражавам своје мишљење на овом форуму. Имам 22 године и још ниједном нисам изашао на бирачко место кад су били избори. Ако сам тако повредио ову земљу што сам допустио да нас воде напредњаци а не неко други, а за мене су сви иста го*на, не правим разлику између њих нити им дајем на значају.

Zato nam je i ovako kako jeste. Ljudi sa ovakvim stavom su u staroj grčkoj nazivani *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima (neko koga politika ne interesuje).
 
Da su privatna firma, apsolutno bi me bolelo uvo šta rade, ali pošto su državna, dakle finansiraju se našim parama, i te kako me interesuje na šta troše naš novac. A trebalo bi sve da nas brine da kupuju druge operatere bez ikakvog uvida u to koliko plaćaju, a bogami i friziraju podatke. Naročito u situaciji kada se navodno štedi na sve strane, gde porodiljama ukidaju sredstva, gde su plate najniže u regionu, gde je zabrana zapošljavanja, gde bolnice i druge bitne institucije propadaju, mi arčimo novac na pogrešne stvari.

Kupimo kopernikus za 200 milki, a vlasnik za istih 200 milki kupi 2 televizije sa nacionalnom frekvencijom.

Može bez politike, ali malo sutra.
A da se i analizirati promene programskih sema nakon svega toga. Tu se o Kopernikusu najmanje i radilo, kao i uopšte o strategiji Telekoma Srbije.
 
Da su privatna firma, apsolutno bi me bolelo uvo šta rade, ali pošto su državna, dakle finansiraju se našim parama, i te kako me interesuje na šta troše naš novac. A trebalo bi sve da nas brine da kupuju druge operatere bez ikakvog uvida u to koliko plaćaju, a bogami i friziraju podatke. Naročito u situaciji kada se navodno štedi na sve strane, gde porodiljama ukidaju sredstva, gde su plate najniže u regionu, gde je zabrana zapošljavanja, gde bolnice i druge bitne institucije propadaju, mi arčimo novac na pogrešne stvari.

Kupimo kopernikus za 200 milki, a vlasnik za istih 200 milki kupi 2 televizije sa nacionalnom frekvencijom.

Može bez politike, ali malo sutra.

Nisu drzavna firma nego Akcionarsko.Drustvo. koje posluje sa profitom od ~150 miliona godisnje i ne finansira se nasim parama. Nije da branim poteze menadzmenta koji je zna se kako postavljen, ali mora to da se navede :)
 
Poslednja izmena:
Dve monopolske firme su loše rešenje po nas korisnike.Cene usluga će ići uzlaznom linjom.Dvoje se bolje dogovore ,nego njih petoro.
 
Nisu drzavna firma nego Akcionarsko.Drustvo. koje posluje sa profitom od ~150 miliona godisnje i ne finansira se nasim parama. Nije da branim poteze menadzmenta koji je zna se kako postavljen, ali mora to da se navede :)
Državna su firma, 60% akcija je u vlasništvu Vlade RS, 20% je u vlasništvu samog Telekoma a 20% građani i zaposleni. Po formi je AD a po vlasništvu čisto državna firma. Dakle, pare su naše. I svakako treba znati šta rade sa tim novcem.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Formulacija da se finansiraju nasim parama je apsolutno netacna. Ostali da, Telekom ne jer sam pravi profit.
Nije to npr Air Srbija da joj drzava upumpava nasih dvadesetak miliona evra svake godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
mts kupio i Telemark kablovskog operatera iz Cacka
citam u svetu kompjutera za mesec april 2019
 
Na stranu to, moje iskreno mišljenje da su sa pola milijarde evra da dovedu optički kabl do svakog korisnika u svakom zaseoku. Ako su imali 1.500.000 korisnika fikse telefonije u najbolje vreme, to je po 333 evra po korisniku. Sa tolikim ulaganjima bi mogli da ponude najbolji servis bukvalno svim korisnicima i time bukvalno zakopaju svaku konkurenciju.

Ovako dolazimo u situaciju u kojoj se nalaze ljudi recimo u Australiji. Imaćemo telekomovu mrežu sa "hibridnim" načinom pristupa. Ko preko HFC, ko preko xDSL-a, ko ima ludačku sreću na optici. A sve za novce sa kojima su mogli svima da uvedu optiku bez izuzetka.

Recimo da je Holandiji trebalo u proseku oko 80 evra po korisniku da optiku dovedu do svakoga. Telekom je već potrošio 4x tih para na ove akvizicije.
U Australiji (koja je ogromna, ali stvarno ogromna su za NBN projekat u početku računali na oko 1000$ po korisniku). Srbija je neuporedivo gušće naseljena.

To je moj glavni problem sa ovim dešavanjima. Umesto da dobijemo zdravu konkurenciju, dobićemo papazjaniju od načina pristupa i usluga, a sve za paprenu cenu.
 
Politicari idite na FPN, pa predajte politiku.
Idite na izbore ili budite politicari pa menjajte nesto u drzavi.

Nemojte laditi usta na forumu! NIKOME ne pomazete, takvi su ustvari najveci problem Srbije! Dodju, istresu se taman da im bude dovoljno lakse da ne urade nista sem toga, nista ne promene, odu, ostale bace u smor i apatiju. I jovo nanovo sledeci put. Bolje 2000 Trampova nego 200 takvih, koji su i primarni razlog zasto ljudi upadnu u apatiju, i nista se ne promeni.


KO misli da i sada postoji trka/konkurencija ne bi smeo da ucestvuje u diskusijama za starije od 3 godine :)
 
Poslednja izmena:
Formulacija da se finansiraju nasim parama je apsolutno netacna. Ostali da, Telekom ne jer sam pravi profit.
Nije to npr Air Srbija da joj drzava upumpava nasih dvadesetak miliona evra svake godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dakle, samo ako je firma gubitas onda su "nase pare"? Da nisu imali monopol do 2005. odavno bi tu bio katanac. I ajde, da su u ADSL priču krenuli kako treba, nego su se onda i sami uključili kao provajder, uništavajuci male privatne provajdere nizom cenom krajnjem korisniku i dranjem cene infrastrukture, koju su opet plaćali sami korisnici a da to nikad ne bude vlasništvo krajnjeg korisnika itd.

Grehovi Telekoma Srbije su preveliki da bi nas zadovoljilo "državna firma dobro posluje", mi kao građani od toga nemamo ništa, posebno kada se taj profit koristi za svinjarije kao ovo sa Kopernikusom i Antena grupom.
 
Важно да овде политика није дозвољена. Али само у једном смеру, у другом јесте.
 
Formulacija da se finansiraju nasim parama je apsolutno netacna. Ostali da, Telekom ne jer sam pravi profit.

To da li pravi profit ili ne nema apsolutno nikakve veze sa interesnim grupama, pravom odlučivanja i vlasništvom.
 
Finansira se zaradjenim parama, a ne nasim(iz budzeta).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na stranu to, moje iskreno mišljenje da su sa pola milijarde evra da dovedu optički kabl do svakog korisnika u svakom zaseoku. Ako su imali 1.500.000 korisnika fikse telefonije u najbolje vreme, to je po 333 evra po korisniku.

Vidiš, kad tako postaviš stvari... 333 evra je suluda cifra!!! Naročito što nema šanse da bude 1 500 000 priključaka.
 
Telekom sada ima preko 2miliona fixnih, kako 1.5 u najboljim vremenima?
3 miliona skoro u peaku.
Posto u Poglavicinom posti fali jedna rec, ne znam sta je hteo re i. Da su mogli hteli, ili nerealni.
 
Nazad
Vrh Dno