Šta je novo?

Nova kupovina Telekoma MTS

Bitno je da se deca leče putem SMS-a, a država troši pare na gluposti.

Nisu ovo gluposti, bar ne za one koji se ovim bave. A i taj termin država je vrlo rastegljiv. Kod nas je država grupica ljudi blisko povezanih interesima koji su u datom momentu na najvišim javnim funkcijama u društvu. Nekom to možda izgleda kao bacanje para jer iz ugla građanina to zapravo i jeste tako ali iz ugla korumpiranog pojedinca to je osiguranje budućnosti i uvećanje salda na računima na Kipru gde se i nalazi većina državnih para ispumpanih raznim kanalima.

Najlakše je trošiti pare kada nisu tvoje. Ovo što se radi već decenijama podseća na film Brusterovi milioni gde glavni junak treba da potroši ogromne pare tokom ograničenog vremenskog perioda da bi na kraju zaradio svoje pare. E tako i ovde, praznimo budžet na milion načina koje možemo izmisliti ma koliko glupo i bahato to delovalo zdravom mozgu da bi dobili jedan deo za sebe.
 
20 miliona
Da su uložili u optiku mogli su je za te pare završiti po svim gradovima.
Inače mtel nema konkurenciju u Republici Srpskoj.
Znam da jedan zoks, tele group naplaćuje mtelu 10 evra tako mi reče drug koji radi u tele grupu.
Mi imamo sve kanale, nije podeljeno kao u Srbiji.
Zato ja imam 10 mbit/s , i imaću sigurno još par godina.
Nisu još donijeli koncesiju za 4G, a ove godine počinje da se pušta 5G po svijetu.
Te neke banalne stvari govori koliko smo propali.
I bolje je da Dojce telekom kupi nas, makar će ugasiti ove podizvođaće koji peru pare.
Sve su to kumovi i klanovi.
 
20 miliona
Da su uložili u optiku mogli su je za te pare završiti po svim gradovima.
Inače mtel nema konkurenciju u Republici Srpskoj.
Znam da jedan zoks, tele group naplaćuje mtelu 10 evra tako mi reče drug koji radi u tele grupu.
Mi imamo sve kanale, nije podeljeno kao u Srbiji.
Zato ja imam 10 mbit/s , i imaću sigurno još par godina.
Nisu još donijeli koncesiju za 4G, a ove godine počinje da se pušta 5G po svijetu.
Te neke banalne stvari govori koliko smo propali.
I bolje je da Dojce telekom kupi nas, makar će ugasiti ove podizvođaće koji peru pare.
Sve su to kumovi i klanovi.
DT da ih kupi, isti ti ce prati novac, samo ce DT uzeti veci deo kolaca, iznositi ga van zemlje, i jos vise naplacivati.

Razumem da mislis da je najbolje da se "sve srusi", ali DT, Tln, a tek neki investicioni fondovi, nisu tu da bi nama sredili drzavu, ili bilo sta, nego jer smatraju da ne mogu drugde dobiti bolji ROI (zaradu po ulaganju). U Srbiji oni nece resiti mito, korupciju, klanove, kumove, bacanje novca i ostalo.
Samo ce gradjani vise placati, a manje ce drzavi ostati - pa da bi se isti nakrali, morace jos vise drugde da se povecaju cene.

To nije misljenje, prica nekoga ko ima interesa u Telekomu, ili bilo sta slicno, vec iskustvo.
 
Znam ja da bi švabe iznosile pare
Ali kada vidiš koji je javašluk to je strašno.
Možeš misliti koliko keša uzimaju ovi u javnim nabavkama.
 
Ne moram da mislim, veci deo toga znam :)
Ali ko god da dodje jos bi gore bilo. Zato - neka se sredi postojeci, a ne da "neka crkne komsiji krava, nema veze sto ce moje dve" :D
 
Је ли ово нова куповина на чекању или ми се чини? :trust:
Screenshot_20190220-132833_Chrome.jpg
 
To bi trebalo da je EuNet nekadašnji... Samo mi je malo nejasno kako na yunet.rs sajtu između ostalog nude i hosting usluge kad je SBB pre ko zna koliko godina kupio taj hosting deo EuNet-a:

https://www.eunethosting.com
 
Pa nude jer MTS nudi i hosting usluge, nije zabranjeno da to rade :)
YuNet su odaaaavno kupili, mislim da je cak i pre mTel Austrija poprilicno.
 
YUNET INTERNATIONAL d.o.o.

Društvo za projektovanje i izgradnju informacionih sistema YUnet International d.o.o. Beograd je počelo sa radom maja 1996. godine, kao prvi komercijalni internet provajder u Republici Srbiji. Pretežna delatnost Društva su kablovske telekomunikacije.

„Telekom Srbija“ a.d. Beograd je, od maja 2017. godine, većinski član Društva, sa 82,026% učešća u vlasničkoj strukturi.

https://mts.rs/O-Telekomu/a25511-YUNET-INTERNATIONAL-d.o.o.html
 
I ovaj Telus im je nova pojava u razvoju strategije pridobijanja milion korisnika šta će im firma za obezbeđenje.Sem ako se već ne spremaju da jednog dana telekom propadne i bankrotira, pa se spremaju da čuvaju svoja dupeta.
 
I ovaj Telus im je nova pojava u razvoju strategije pridobijanja milion korisnika šta će im firma za obezbeđenje.Sem ako se već ne spremaju da jednog dana telekom propadne i bankrotira, pa se spremaju da čuvaju svoja dupeta.
Kakve veze ima Telus? To i jeste bio oduvek deo Telekoma, samo se reorganizovao tako da su radnici i radnice koji se bave održavanjem i obezbeđenjem odvojeni u posebnu celinu.
 
Bolje ista nego nista. Imao bi i Superstar HD i Cinestar Comedy.
Exe net ni to nije sposoban da uvede. Bitno da su ubacili RTS Drama...
 
Kol'ko je tebi lepo u zivotu kada ti je to najveci problem :D
 
Pa naravno, da ce i Ehe net da ode u ruke Telekoma
 
Може ли неко мени да објасни какви су ови поменути програми и шта они приказују? Никад у животу их нисам гледао и можда много пропуштам. По чему су толико важни и одскачу од других??
 
Pa u tome sto FullHD zaradjuje kada ih neki operater plati i prikazuje?
Kako ne znas :)
 
Kupili su i Polaris
Gase platformu na 1.9E i preostale korisnike prebacuju na 23.5 u m:sat
 
Biće objavljeno ovih dana
I neće biti moguće koristiti stare ugovore. Ko hoće novi od 1400 može, ko neće kraj saradnje
 
Nazad
Vrh Dno