Šta je novo?

HP Proliant Microserver

gaubau

Poštovan
Učlanjen(a)
01.02.2019
Poruke
3
Poena
51
iskopah u plakaru kuciste spomenuti u naslovu i kao na slikama:

01425i238520sz100.jpgHP Proliant Microserver N40L, AMD Turion II Neo 1.5GHz, 4GB, NO HDDs 2.jpgHP Proliant Microserver N40L, AMD Turion II Neo 1.5GHz, 4GB, NO HDDs 2.jpg

vidim da ima 2x1gb ddr3 na ploci zabodeno. cpu neznam koji je. e sad, kaze kolega da je crkao hard disk nekada davno...... interesuje me, masina pali, probao sam je malopre zakaciti na jedan monitor, samo prijavljuje da nema odakle da se podigne sistem, da li na nju moze da ide sata ssd/hdd, jer vidim da na ploci ima jedan sata konektor, a ispod 4 fioke za hard diskove od 3,5", ne vidim bas najjasnije ti dole konektori u koje se bukvalno utakne hard disk, da li su klasicni za sata kablove za data/napajanje, i da li na tu masinu moze da se instalira obican win7 ili win10, jer vidim da je po nalepnici predvidjena za server verziju windowsa, pa ako moze i ssd i obican win, da se onda malo zezam danas i osposobim je za rad?
zna li ko o ovoj masini sta?
hvala
 
Ja imam na poslu neki slican server. Hard bi trebalo da moze obican, ako je sata. Sto se tice win7 ili 10, pitanje kakvu grafiku ima ta masina, i da li ces naci drajvere za ne-server os. Takodje, vrlo verovatno nema ni zvucnu karticu, to mozes da resis sa usb zvucnom. Eventualno da ubodes neku pci-e grafiku, ali nemoj da preterujes, prvo proveri koje je snage napajanje.
 
napajanje po HP sajtu ovo: Power Supply 150 Watts Non-Hot Plug, Non redundant Power Supply
a grafika : Graphics 128MB shared supporting 1920x1200 @ 60Hz, onboard VGA.

jedino me buni ovo oko RAID-a, da li se moze to iskljuciti u biosu, pa da ide samo jedan klasicno.....:
Storage Controller Integrated SATA controller with embedded RAID (0, 1)
Internal Drive Support:
o 4 Internal HDD Support
o Maximum internal SATA storage capacity of up to 8.0TB (4 x 2TB 3.5" SATA drives)

ima 4 fioke za hardove, gde su u pozadini sata prikljucci klasicni, za data i napajanje, i dole na ploci ima jedan sata prikljucak klasicni....

pa neznam jel da nazad zabodem samo u te fioke samo jedan hard?
 
instalirao win7 home premium 64b, za sada odlicno sljaka. obican hard (ssd) mi vidi samo na konektoru za sata direkt na ploci, a u one 4 fioke za raid ako zabodem, ne vidi ga uopste. win7 je pronasao sve drivere sem grafike, ali lako sam pronasao koja je, radeon mobility 4200 je u pitanju, skinuo drivere sa sajta amd i sad i grafa radi. malo me buni sto grafa od sistemskih 2gb rama, cepne oko 1,1gb, pa za prakticnu upotrebu ostaje samo oko 900mb. ubacicu neku low profile grafu, ali prvo moram srediti napajanje, posto je ovo malo u njemu od 150w nesto pobrljavilo, komp luduje sa njim, restartuje se, pa cas ne vidi ssd, cas nepodigne win do kraja.... zakacio sam spolja jedno novo napajanje (jer ne moze da stane unutra zbog velicine), i evo dan i po sa tim napajanjem radi odlicno :)
 
Nazad
Vrh Dno