Šta je novo?

Povezivanje kamere Canon MV900 sa TV-om, ili PC-om

hakler

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2018
Poruke
8
Poena
51
Poštovani članovi foruma, potrebna mi je pomoć. Reč je o sledećem:

Naime, izgubio sam papire i kablove koje sam dobio uz svoju kameru Canon MV900. A želeo bih da videe koje sam snimio na mini dv kaseticama emitujem na TV-u, ili da u krajnjem slučaju prebacim videe na PC, pa onda na flash, pa na TV.

Ali, ne znam koji mi je to tačno kabal potreban, i da li je to uopšte moguće, jer je reč o starijem modelu kamere.

Ovo je ono što sam našao u korisničkom uputstvu, a tiče se prenosa videa na TV, odnosno PC:

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

E, sad, pokušao sam sa povezivanjem sa AV -> RCA, RCA -> SCART na TV, i nije uspelo. Nikako mi nije jasno zbog čega.

Reč je o pokušaju sa sledećom kombinacijom kablova:

IMAG0985.jpg

A što se tiče PC-a, sa njim još uvek nisam ništa pokušavao.

Molio bih članove sa iskustvom za pomoć; koja to kombinacija kablova zasigurno uspeva za prenos videa sa kamere (Canon MV900) na TV (4K, 40 inča). Odnosno, koji to kabl uspeva za prenos videa sa kamere (Canon MV900) na PC?
 
Davno je to bilo kada sam imao.
Treba ti FireWire kabl i kartica za PC. Prebacuje se, ako se uopšte setim ikada programa, pomoću MiniDV ili tako nekog programčeta.
Sada šta je tu danas podržano i postoji na matičnim pločama ili da li postoji nešto preko USB-a ne znam. Jako sam davno to radio.
Verovatno će neko umeti da ti kaže.

Za ovo drugo ne znam šta je problem, trebalo bi da je jednostavno kao da povežeš video ili dvd plejer.
 
Znaš šta se desilo kada sam povezivao kameru sa TV-om? Dobijao se ton, ali slike nije bilo, slika je nekako treperela i šetala po ekranu, dok su boje bile prisutne...
 
Probaj da posklanjaš RCA dalje od antene, napajanja... možda ima interferencija.
Nemam ideju šta drugo kako si opisao, možda još jedino NTSC/PAL podešavanje ako postoji na kameri ili TV-u.
 
Rešio sam problem tako što sam kupio za male pare PCI firewire karticu, i digitalizovao snimak sa mini-DV kasetice na računar.
 
Nazad
Vrh Dno