Šta je novo?

Canon MV900, prenos videa na TV ili PC

hakler

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2018
Poruke
8
Poena
51
Poštovani članovi foruma, potrebna mi je pomoć. Reč je o sledećem:

Naime, izgubio sam papire i kablove koje sam dobio uz svoju kameru Canon MV900. A želeo bih da videe koje sam snimio na mini dv kaseticama emitujem na TV-u, ili da u krajnjem slučaju prebacim videe na PC, pa onda na flash, pa na TV.

Ali, ne znam koji mi je to tačno kabal potreban, i da li je to uopšte moguće, jer je reč o starijem modelu kamere.

Ovo je ono što sam našao u korisničkom uputstvu, a tiče se prenosa videa na TV, odnosno PC:

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

E, sad, pokušao sam sa povezivanjem sa AV -> RCA, RCA -> SCART na TV, i nije uspelo. Nikako mi nije jasno zbog čega.

Reč je o pokušaju sa sledećom kombinacijom kablova:
IMAG0985.jpg

A što se tiče PC-a, sa njim još uvek nisam ništa pokušavao.

Molio bih članove sa iskustvom za pomoć; koja to kombinacija kablova zasigurno uspeva za prenos videa sa kamere (Canon MV900) na TV (4K, 40 inča). Odnosno, koji to kabl uspeva za prenos videa sa kamere (Canon MV900) na PC?
 
Pozdrav,

imao sam ovu kameru, pa mogu da odgovorim na ovo. Ova varijanta AV na scart bi trebalo da radi bez ikakve filozofije, tu apsolutno nema nikakvih podesavanja. Eventualno proveriti sa drugim kabelom ukoliko je moguce.

Sto se tice prebacivanja na PC, tu je potreban Firewire kabel (i i firewire kartica u PC) i neki program za snimanje sadrzaja (ja sam u to vreme koristio Pinnacle Studio za prebacivanje sa kamere na DVD). Nije bilo nista komplikovano, direktno iz programa je moglo da se premotava na kameri, pusta kaseta, itd...

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav,
 
Nazad
Vrh Dno