Šta je novo?

Windows 10 Enterprise LTSC x64 problemi

Levčanin

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruke
579
Poena
169
Instalirao sam novu verziju (1809) ovog OS na novoj mašini iz potpisa , nažalost ima neki problema :

1. KAko da namestim Realteck driver lepo da radi, uopšte nema Sond Efects podešavanja, tako da ne umem podesiti EQ nikako, zvuk radi ali je dosta lošiji jer je sve flat, a ne mogu da instaliram tj pokrenem Nahimic 3 , navodno piše na sajtu da ova verzija Windowsa ne podržava Nahimic 3? Ili nisam lepo instalirao Realteck Driver mozda????

2. Takođe ni GPU Tweak mi ne radi iz nekog razloga neće da se instalira krene install ali kada updatuje dirext X dođe do konpflikta i istalacija se obustavi a obrezloženje je da je novija verzija C+ Redsitribucije već instalirana ???

3. Kako da ubrzam pointer miša u Settings sam podesio na max desno klizač ali i dalje kursor dosta sporije radi nego na win7 zamara ruku po malo. Imam neki matori Logitec žičani, nisam wideo da se skinuo neki driver za miša ver radi na generičkom iz win 10.

Sam graf driver radi ok kao i OS stigli su neki sigurnosni KB update sve se zagrpilo brzo i lepo evo već 24h comp radi stabilno, igram Witchera 3 radi super :D JEl imao neko ovaj OS na sličnoj mašini ???
 
1. Za Audio drajver piše lepo
"the Realtek Audio Control will be downloaded via Microsoft store when an internet connection is available"
link

Za ostalo odgovoriće valjda neko drugi
 
Postoje dve vrste audio drajvera za 10ku.
UAD (Universal Audio Driver) za koji treba taj Store APP i nema mnogo opcija.
HDA (High Definition Audio) sa kojim dolazi normalan Realtek Control panel koji ima više opcija ali njegov izgled i opcije zavise od ploče i njenog proizvođača. Upotrebi naj noviji DUU (ima čišćenje i audio drajvera) pa skini naj noviji (HDA) drajver odavde.
https://necacom.net/index.php/realt...-definition-audio-hda-version-6-0-1-8625-whql
 
Nisam pominjao MSI HDU ( HD Universal Driver) koji je ~30ak MB. Preksinoć sam instalirao jednu Ryzen mašinu u bio aprijatno iznenađen.
Skineš realtek od cca 270MB baš za Win 10, HDA, a dočeka te ovo obaveštenje.

Doduše, pokretač teme nije naveo koji je drajver koristio, ali...
 
Poslednja izmena:
Sad ste me malo zbunili a izgleda i ja vas, evo da objasnim:

Mislim da je opre svegaproblem u verziji windowsa 10 koju sam instalirao. Microsoft Store mi ne radi, i kada kliknem na plavi kvadrat ''GET'' ništa ne skida nikakav program .

Zato sam skinuo Realteck driver 6.0.1.8581 to je onaj veći od 270 mb i on radi ali nema opcije Sound effects odnosno ne mogu da skinem Nahimic 3 jer ova ver windowsa ga ne podržava???

Jel prvo instaliram driver za grafiku pa za zvuk, pošto izgleda da imam više konflikata sa driverima kao što sam objasnio u prvom postu ???
Šta da radim, jel moze neko da mi objasni koje sve drivere trebam skinuti za zvuk i MSI utility sa sajta za moju ploču (MSIB450 gaming plus) i kojim redom... Pošto izgleda ne gine mi da radim ponovo ceo sistem odnosno stavim normalnu verziju windowsa pošto na ovoj ne radi windows Store ???
 
Ništa tu nije osakaćeno. To što nema Store je samo plus. Takođe se može ubaciti Store, ako neko želi. Ali se onda gubi smisao LTSC-a i LTSB-a.

LTSC i LTSB nemaju glupost onih konzumerskih windows-a, a to je "novi" OS svakih šest meseci.
 
Sad ste me malo zbunili a izgleda i ja vas, evo da objasnim:

Mislim da je opre svegaproblem u verziji windowsa 10 koju sam instalirao. Microsoft Store mi ne radi, i kada kliknem na plavi kvadrat ''GET'' ništa ne skida nikakav program .

Zato sam skinuo Realteck driver 6.0.1.8581 to je onaj veći od 270 mb i on radi ali nema opcije Sound effects odnosno ne mogu da skinem Nahimic 3 jer ova ver windowsa ga ne podržava???

Jel prvo instaliram driver za grafiku pa za zvuk, pošto izgleda da imam više konflikata sa driverima kao što sam objasnio u prvom postu ???
Šta da radim, jel moze neko da mi objasni koje sve drivere trebam skinuti za zvuk i MSI utility sa sajta za moju ploču (MSIB450 gaming plus) i kojim redom... Pošto izgleda ne gine mi da radim ponovo ceo sistem odnosno stavim normalnu verziju windowsa pošto na ovoj ne radi windows Store ???

Ako nije windows update sam istalirao Realcrap drajver,mozes da bolje da koristis MS genericke hd audio drajvere koji se dosta bolje cuju i instaliras FxSound Enhancer koji ima vise opcija od Nahimic krsa i stabilniji je sa programima.
DirectX skini sa MS sajta,on dolazi bez C++.
Jedini problem koji imam sa ovom verzijom su obavestenja da je windows vratio podrazumevane aplikacije(i ako to ne zaista ne radi),ali ja postavim ukljucim "focus assist" i ukljucim na "priority only".
Za mene je ova verzija dosta bolja jer nema maltretiranja oko cekanja da se prilikom sveze instalacije windowsa skinu sve one aplikaije iz prodavnice,da bi ih mogao kasnije obrisati(ukoliko obrises neku aplikaciju iz prodavnice u toku njenog skidanja i instalacije,ona ce kasnije ponovo da se skinu).Drugo nema Edga,nema Cortane.Dodatni servisi u vezi tih aplikacija se ne pokrecu u pozadini.
 
Poslednja izmena:
Meni se zvucnici cuju barem 30% glasnije, a i cistiji je zvuk, kad instaliram Realtek drajvere umesto generickih.

Nahimic i ostale gluposti ne instaliram, ali drajvere za zvucnu obavezno.
 
I audiodg proces koristi mnogo vise CPU nego sa Windowsovim generickim drajverom jer u Realtekovom drajveru (koji zaista daje jaci i cistiji zvuk) su jos i razni filteri ukljuceni koji koriste procesorsko vreme. Ne, te filtere ne mozes iskljuciti. Ako imas koliko-toliko dobre zvucnike pa je zvuk ok, ostani na win drajveru. Ako je zvuk bas tih, realtekov drajver.
 
Poslednja izmena:
Ako nije windows update sam istalirao Realcrap drajver,mozes da bolje da koristis MS genericke hd audio drajvere koji se dosta bolje cuju i instaliras FxSound Enhancer koji ima vise opcija od Nahimic krsa i stabilniji je sa programima.
DirectX skini sa MS sajta,on dolazi bez C++.
Jedini problem koji imam sa ovom verzijom su obavestenja da je windows vratio podrazumevane aplikacije(i ako to ne zaista ne radi),ali ja postavim ukljucim "focus assist" i ukljucim na "priority only".
Za mene je ova verzija dosta bolja jer nema maltretiranja oko cekanja da se prilikom sveze instalacije windowsa skinu sve one aplikaije iz prodavnice,da bi ih mogao kasnije obrisati(ukoliko obrises neku aplikaciju iz prodavnice u toku njenog skidanja i instalacije,ona ce kasnije ponovo da se skinu).Drugo nema Edga,nema Cortane.Dodatni servisi u vezi tih aplikacija se ne pokrecu u pozadini.

Sve Realcrap app sa pobrisao uz pomoć DUU. Instalirao sam jedino FxSound Enhancer i u blagom sam šoku koliko se zvuk poboljšao na novom hardweru. Hvala ti puno za ovu ideju, spasio si me reinstalacije sistema i dodatnog čačkanja i doterivanja svega na PC.
 
Nazad
Vrh Dno