Šta je novo?

Da li moram da kupujem drugi Win

Space

Slavan
Učlanjen(a)
03.04.2006
Poruke
4,018
Poena
440
Drugari,

Prodao sam ceo komp, zadržao samo SSD na kome se nalazi originalni Windows 10. E sad moje pitanje glasi, da li za novi komp mogu da iskoristim licencu?
 
Mozes, ali mozda se desi da te pitaju sta je sa starim gde je i dalje aktivna - kazes nije moja, zaboravio da deaktiviram po prodaji kompa.
Ranije mozda i ne bi dali, sada MS dozvoljava aktivacije izgleda i one koje bi se zvale nelegalne, kamoli ove gde jeste tvoja licenca.

E sad ako je OEM, tesko da ces imati serijski ;)
 
A sta time dobijas kao kucni korisnik (boli te bas uvo da li je legalan win ili ne). Imao si OEM licencu? Prodao hardver i to ti je to, cao zdravo. OEM licencu dobija onaj ko ima hardver. Ako ti je na kucistu ostao jos originalni stiker i ajd razumem, mozes da pokusas kako ti je savetovano vec gore mada ako si vec promenio hardver a pre toga nisi vezao digitalnu licencu za MS nalog kasno si se setio...
 
Poslednja izmena:
Da se nadovežem na temu. Imao sam i ja aktiviran win 10 na starom kompjuteru. Sinoć sam ubacii novi procesor, matičnu, ram u grafičku, a ostali su mi stari ssd i hardovi. Podigao mi se taj stari aktiviran win. Piše za sad da je i dalje aktiviran.
Sad me zanima da li će mi ostati ta licenca ako instaliram svežu instalaciju win 10?
Napravio bi normalno bootable usb preko MCT ili rufusa.
U principu koliko vidim sve radi ok. Samo me zeza to da neće da se restartuje i ugasi pa moram na dugme.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Što se gašenja tiče, probaj ovu liniju u command prompt.
%windir%\System32\shutdown.exe -s -f -t 00
Ako su windows stvano aktivirani digitalnom licencom, onda možeš slobodno da reinstaliraš istu verziju koliko puta hoćeš.
 
Što se gašenja tiče, probaj ovu liniju u command prompt.
%windir%\System32\shutdown.exe -s -f -t 00
Ako su windows stvano aktivirani digitalnom licencom, onda možeš slobodno da reinstaliraš istu verziju koliko puta hoćeš.
Radi ova komanda za gašenje ali problem i dalje ostaje. Probao sam DDU u safe modu i u normal modu i dalje je isto. Tu mi prijavljuje da postoji nvidia, amd i intel gpu i 2 zvučne kartice. On kao obriše sve i prilikom restarta ili gašenja zabode na taj black screen. Ja restartujem ručno i kad ponovo uđem u windows sve je i dalje tu.
A i od aktiviranog win 10 nema ništa. Tonje bila oem aktivacija vezana za ploču.
Moraću izgleda da uradim novu instalaciju win 10.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno