Šta je novo?

Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Helingen

Slavan
Učlanjen(a)
29.12.2006
Poruke
34
Poena
304
Drugari pomoć!

Pre neki dan upalim tv i vidim da je donja polovina ekrana dosta tamnija u odnosu na gornju koja je normalnog osvetljenja. Šta može da bude?

Evo slike:

 
Ja sam se jednom zeznuo i kupih Samsung LED TV i reko sam nikad vise pa tacno dzabe da dele, tacno posle 2 god kad je izasao iz garancije crkle su neke led diode pa su mi zamenili u servisu, naravno platio, garancija 6 meseci, posle godinu dana opet crklo led osvetljenje. Kod tebe moguce da je isto to problem, kod mene su povezane tako da kad jedna traka crkne sve se ugase kod tebe moguce da je malo drugacije, neki servisi menjaju samo diode neki cele trake ali ce opet kad tad crci.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel se to desava kad je poz.osvetlj. pojacano na maksimum?
Mojoj babi je na Philips tv-u crklo dan kad je istekla garancija i serviser je rekao da je to zato sto je bilo pojacano na max.
 
Kod mene recimo nije bilo vise od 80 nikad pojacano, mesec dana posle dvogodisnje garancije je prvi put crklo osvetljenje.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ja na mom samsungu F5000 koji ima skoro 5god uvek drzim na 50% i nikad problem. Mada moram priznati da ja bas retko gledam tv. Uglavnom pogledam film vikendom.
Koliko znam osvetljenje je fabricki uvek podeseno na maksimum, a ljudi to nikad ne podesavaju i posle se javi neki problem.
 
Ako mislite na brightness kod mene je na 50%, sad sam proverio. Koliko vas je koštala popravka?
 
Prvi put 4000 din jer su menjali samo led diode koje su crkle, drugi put su mi trazili 80 evra da sve trake zamene jer navodno ako je jedna led dioda vec bila crkla ne moze dva puta na isto mesto da se menja mora cela traka i kad menjaju da se sve zameni uz garanciju od 6 meseci.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
LG 43 LH6947
Mesec dana posle isteka garancije...
894ad152737d99411bd02379f67d24ea.jpg
1f8ff247a1067029d8c4d85e53e1c022.jpg
e5aa39f8610827b2e8339d100b1d76b4.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo da podelim i ja moje iskustvo sa Samsungom UE32F5000, tv služi i kao PC monitor pa se baš dosta koristi, star je oko 4 godine pozadinsko osvetlenje uvek na 60%. Pre neki dan posle uključivanja tv-a ekran je ostao taman, čuo se samo ton i jako se slabo nazirala slika samo pod jakim osvetlenjem (uperena baterijska lampa). Odmah sam pomislio da je crklo pozadinsko osvetlenje, a posle konsultovanja sa guglom, bio sam 99,9% uveren u to. Kod ovog modela pozadinsko osvetlenje se sastoji od 5 traka sa po 9 dioda, LED-ovi su spojeni redno pa je dosta da crkne samo jedna lampica da ostanete potpuno bez slike, tako da priče servisera da su vam promenili nekoliko dioda baš i ne piju vodu.

Na jednom linku sam video da problem može da se reši i premošćavanjem pregorele diode, pa sam rešio da tv rastavim. Kao i za sve ostalo i na ovu temu na YouToube-u ima gomila klipova i ako ste nekad sastavljali/rastavljali PC konfiguraciju ili neki LapTop, menjali ekran na smartfonu, moći ćete i ovo sami da odradite. Kada sam rastavio Tv lepo se videla pregorela dioda, uklonio sam ostatke i običnom žicom premostio to mesto za diodu - dovoljno je samo malo zagrebati plastificiranu izolaciju pre i posle diode na traci i na ta mesta zalemiti obično parče žice. Jedino sam još tu traku na kojoj je izgorela dioda, pošto je bila na vrhu panela, pomerio ka sredini zbog ujednačenosti osvetlenja. Kada sam sastavio tv, slika se, naravno, najnormalnije videla.

Na Aliju sam naručio rezervne trake za 20$, i ako (kad) crkne sledeća dioda planiram da ih sve zamenim, na KP postoji servis koji prodaje i pojedinačne diode za 1€. Inače nedostatak te jedne lampice se u gledanju tv programa uopšte ne primeti, difuzor svetla iza panela radi odličan posao. Vidi se samo kada se sa PC-ija prikazuje jednobojna slika, u Wordu na primer, to mesto je za nijansu tamnije, ali ništa drastično da ne bi mogao tv da se koristi.
Nadam se da će ovo nekom biti od koristi, pogotovo kad znamo de je popravka od 80€ (koliko su mi tražili u servisu) za ovaj tv na ivici isplativosti, pa ako imate bar malo smisla za prčkanje po elektronici, ili poznajete nekog takvog, možete ovakav problem lako rešiti.

b26631471d26fd0eee0f89ca204b081f.jpg
1a866e620b4e7fc39f464e339d183b34.jpg
fc0fb570586e1f64ff3792512e774a98.jpg
2250b74cfcc58556c2115ac4516266e0.jpg
83a090d3d7cfec4bb20b041d5baad5f3.jpg
 
Poslednja izmena:
Sutra cu rastaviti tv da mi ne stoji bezveze, pa ako je samo jedna premosticu, jel mozes link da postavis odakle si narucio komplet trake.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Evo linka, nisu još ni krenule, valjda nece da mi rikne još neka dok ove ne stignu.

US $18.31 16%OFF | LED STRIP FOR SAMSUNG D2GE-320SC0-R3 2013SVS32H UE32F5000 UE32F6100 UE32F4000
https://s.click.aliexpress.com/e/cmK0p4vE

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
E hvala, narucio sam, otvorio sam malopre tv jer je jednom bio radjen, "majstor" je sekao neke polovne trake pa nastavljao zicama, boze ti sacuvaj, nije menjao samo led diode. Sad mi trazio 80 evra da zameni, 80 mu.....kad stignu ove izmenjacu sve.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Jesi pronašao koja je crkla? Hoces je premošćavati?
Da si odneo tv kod majstora verovatno bi ti ponovo stavio deo trake sa ispravnom diodom i oladio te za 80 evrića, ima ih poštenih ali ima i klošara bože sačuvaj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
E nisam nasao, ne vidi se na oko da je neka izgorela kao kod tebe na slici, mozda je neka i od ovih sto je budzio, mrzelo me detaljno da ispitam, kad budu stigle one sa Alija otvoricu opet TV i slikacu da vidis koja je to budzovina bila.
Sve cu nove staviti trake a stare cu ispitati napajanjem pa mozda je neka traka i komplet citava pa taman za rezervu.
Za rastavljanje TV i dolaska do led traka ne treba ni 5 minuta, jedino sam se 116 puta preznojio kad sam sklanjao panel, bilo je, samo da ne krcne ako krcne daj boze da je kicma. :)

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Zoza Jel znas mozda koji je panel na UE32F5000...VA ili IPS? Ja isto imam taj model, ali nigde ne mogu da nadjem tu informaciju.
 
Evo da podelim i ja moje iskustvo sa Samsungom UE32F5000, tv služi i kao PC monitor pa se baš dosta koristi, star je oko 4 godine pozadinsko osvetlenje uvek na 60%. Pre neki dan posle uključivanja tv-a ekran je ostao taman, čuo se samo ton i jako se slabo nazirala slika samo pod jakim osvetlenjem (uperena baterijska lampa). Odmah sam pomislio da je crklo pozadinsko osvetlenje, a posle konsultovanja sa guglom, bio sam 99,9% uveren u to. Kod ovog modela pozadinsko osvetlenje se sastoji od 5 traka sa po 9 dioda, LED-ovi su spojeni redno pa je dosta da crkne samo jedna lampica da ostanete potpuno bez slike, tako da priče servisera da su vam promenili nekoliko dioda baš i ne piju vodu.

Na jednom linku sam video da problem može da se reši i premošćavanjem pregorele diode, pa sam rešio da tv rastavim. Kao i za sve ostalo i na ovu temu na YouToube-u ima gomila klipova i ako ste nekad sastavljali/rastavljali PC konfiguraciju ili neki LapTop, menjali ekran na smartfonu, moći ćete i ovo sami da odradite. Kada sam rastavio Tv lepo se videla pregorela dioda, uklonio sam ostatke i običnom žicom premostio to mesto za diodu - dovoljno je samo malo zagrebati plastificiranu izolaciju pre i posle diode na traci i na ta mesta zalemiti obično parče žice. Jedino sam još tu traku na kojoj je izgorela dioda, pošto je bila na vrhu panela, pomerio ka sredini zbog ujednačenosti osvetlenja. Kada sam sastavio tv, slika se, naravno, najnormalnije videla.

Na Aliju sam naručio rezervne trake za 20$, i ako (kad) crkne sledeća dioda planiram da ih sve zamenim, na KP postoji servis koji prodaje i pojedinačne diode za 1€. Inače nedostatak te jedne lampice se u gledanju tv programa uopšte ne primeti, difuzor svetla iza panela radi odličan posao. Vidi se samo kada se sa PC-ija prikazuje jednobojna slika, u Wordu na primer, to mesto je za nijansu tamnije, ali ništa drastično da ne bi mogao tv da se koristi.
Nadam se da će ovo nekom biti od koristi, pogotovo kad znamo de je popravka od 80€ (koliko su mi tražili u servisu) za ovaj tv na ivici isplativosti, pa ako imate bar malo smisla za prčkanje po elektronici, ili poznajete nekog takvog, možete ovakav problem lako rešiti.

b26631471d26fd0eee0f89ca204b081f.jpg
1a866e620b4e7fc39f464e339d183b34.jpg
fc0fb570586e1f64ff3792512e774a98.jpg
2250b74cfcc58556c2115ac4516266e0.jpg
83a090d3d7cfec4bb20b041d5baad5f3.jpg

moj model je 40f6400, nadjem na aliju svasta ali koje da porucim ima od 20 do 40 dolara , kako da izaberem ili je svejedno? a nasao sam i oglas sa istim modelom tv-a polomljen mu ekran. Mozda bolje to kupiti i zameniti, i imati jos delova za nedaj boze? :D
 
Nazad
Vrh Dno