Šta je novo?

Laptop racunari - gde moze uzivo da se pogledaju

Boyce

Čuven
Učlanjen(a)
14.02.2004
Poruke
1,859
Poena
649
Pozdrav

Zeleo bih u skorije vreme da kupim neki laptop i koliko sam video (bar u mom gradu) nigde nemogu da vidim laptop pre kupovine, takodje pitao sam podrsku na Pakom.co.yu i rekose mi da kada narucim jedan od modela ceka se mesec dana na njega.

Zanima me gde u Beogradu moze da se pogleda kako odredjeni model izgleda uzivo, da pogledam pre kopovine, pa cak i da se isproba. Video sam situaciju u jednoj firmici da prodavac nije hteo da vadi monitor iz kutije da ga pokaze kupcu, a sa laptop racunarima je izgleda gore stanje.

Najvise sam zainteresovan za HP ili Fujitsu Siemens modele.

Za kraj hteo bi da pitam sta mislite o nx7000 modelu HP-a. Da li je neko imao iskustva sa njim. Da li je zadovoljan sa WIDE Screen monitorom (to me malo plasi jer nikad nisam radio na tim monitorima, da li je takav prikaz losiji/nekomforniji od 4:3 prikaza)

I sta mislite hoce li doci do pada cena ovom modelu a i drugim modelima baziranim na Pentium M procesoru nakon sto je Intel izbacio nove Pentium M procesore, ili ima da cekam jos.

hvala
 
Imas par izlozenih modela u jednoj prodavnici na uglu Balkanske i Narodnog fronta ... Inace, sad gledah karakteristike rexton laptop-a i svide mi se ... a i fina cena ... laptop.co.yu / rexton.co.yu
 
Ja imam wide screen... Vrlo sam zadovoljan i ne bih se vracao na 4:3. Komforniji mi je, definitivno imam vise prostora. Na kraju je to verovatno samo stvar navike i jednako dobro ces raditi na 4:3 kao i na 16:9. Da se plasis nemas cega.
Filmovi imaju ubedljivo bolji smek na wide screen-u.
 
(Neuporedivo) je lakse raditi sa dva programa na Wide Screen-u nego na klasicnom ekranu, a to cesto treba kod laptopa. Recimo, Word i Excell, ili dva IE explorer browsera i sl....
U Beogradu imas sada Laptopove na puno mesta da vidis i probas. Comtrade prodavnice, MP Soft u Sindjelicevoj, kod Kalenic pijace i bulevara, Preko puta studentskog trga ima jedna radnja, u Piramidi...
 
Boyce je napisao(la):
Pozdrav

Zeleo bih u skorije vreme da kupim neki laptop i koliko sam video (bar u mom gradu) nigde nemogu da vidim laptop pre kupovine, takodje pitao sam podrsku na Pakom.co.yu i rekose mi da kada narucim jedan od modela ceka se mesec dana na njega.

Zanima me gde u Beogradu moze da se pogleda kako odredjeni model izgleda uzivo, da pogledam pre kopovine, pa cak i da se isproba. Video sam situaciju u jednoj firmici da prodavac nije hteo da vadi monitor iz kutije da ga pokaze kupcu, a sa laptop racunarima je izgleda gore stanje.

Najvise sam zainteresovan za HP ili Fujitsu Siemens modele.

Za kraj hteo bi da pitam sta mislite o nx7000 modelu HP-a. Da li je neko imao iskustva sa njim. Da li je zadovoljan sa WIDE Screen monitorom (to me malo plasi jer nikad nisam radio na tim monitorima, da li je takav prikaz losiji/nekomforniji od 4:3 prikaza)

I sta mislite hoce li doci do pada cena ovom modelu a i drugim modelima baziranim na Pentium M procesoru nakon sto je Intel izbacio nove Pentium M procesore, ili ima da cekam jos.

hvala

nx7000 je fenomenalan! Kvalitet slike, boje, kontrast, ostrina su neverovatni i za 3 klase bolji nego ovaj IBM T41 na kome sada kucam. Tome doprinosi pre svega radeon 9200 koji je unutra i monitor koji je high-density. Sto se tice komfora to je prava rec da opise kvalitet vise koji ima wide screen. Stavis dva exel-a jedan pored drugog milina:)

Generalno, lapovi sa widescreen-om imaju kvalitetniji prikaz nego ovi klasicni.
Inace, prijateljski ti savetuem da zaobidjes fujitsu/siemens jer je konfekcija najgora....
HP sa centrinom (nx7000 ili recimo nc600 ako se dobro secam oznake) je odlicni a ovi drugi sa pentiumima 4/mobile su mnogo losiji...
 
Zadnjih par meseci radim na nx7000 i zaista je odlican. Jedina primeda je HDD koji je za mene spor. Doduse to je problem vecine laptop racunara jer rade na 4200 ili 5400 rpm. U svakom slucaju ga toplo preporucujem.
 
Ma svi hardovi koji se ugradjuju u laptopove pokazuju lenjost i za sada tu nema resenja. Probao sam DELL sa diskom 7200 i isto je smaranje kad treba nesto da povuce, instalacija glomaznih igara ili recimo office-a je spora. Jeste to malo brze od ovih na 4200 ali ni blizu kao desktop varijante...
 
Znaci komotno nx7000 :)
Samo, sta mislite da li ce pasti cena racunarima sa Pentium M procesorima, tj. da li da sacekam jos malo pre kupovine. Ili se to nece desiti bar u Srbiji :(

pozdrav i hvala
 
Ma opusteno nx7000:)
Ja mislim da nece, je kod nas ti je nesto skupo, pa je skupo, pa je skupo, pa ga nema....Ovde cene slabo padaju narocito kad je u pitanju lux roba...
 
Nazad
Vrh Dno