Šta je novo?

Samsung 960 evo write protected

Vlajo

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2008
Poruke
330
Poena
365
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pre 2 dana računar je stao, nakon restarta nije mogao da butuje. Ubacio sam rezervni ssd sa kopijom win 10, medjutim Samsung evo 960 je poblesavio. Pod garancijom je, ide na reklamaciju. Ono što mi je relativan problem je da ne mogu nijednim načinom da izbrišem podatke, apsolutno sam sve probao, diaskpart, onda gomilu programa koj idu preko butabilnog fleša, gomila programa koji brišu, probao i da flešujem firmver od ssd - apsolutno ništa. Poruka je sledeća - media write protected.Pokušao preko regedita da zaključam, otključam ... Ništa. Ima li neko ideju kako da uništim podatke, ako je moguće. Ne bih da mi neko brlja po ličnim podacima.
Slika u dodatku, naravno znam da se ne koristi Hard Disk Sentinel za ssd, ovo je samo informativno
Naravno, vidi se da je disk imao dovoljno prostora, nikad nije punjen preko 70%
 

Prilozi

  • IMG_20190127_111925.jpg
    IMG_20190127_111925.jpg
    859 KB · Pregleda: 226
Poslednja izmena:
Probao i linux live verzije?

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
Da, parted magic, ništa ne mogu da mu uradim
 
Ako je to Linux live?
 
Pogledaj stanje i mogućnosti sa Samsung Magician.
 
Samsung magician sam prvo proverio, bez problema pristupam fajlovima, sve je ispravno, ali ne mogu da ih brišem, ni da upišem ništa na ssd
 
Koliko sam pročitao probao si baš dosta različitog namenskog softvera pa možeš nastaviti i dalje, ali jako je mala šansa. Preostale opcije su da se pomiriš sa sudbinom pa ga šalješ takvog na reklamaciju, da ga pokušaš upokojiti sasvim ali tako da se ne primeti na reklamaciji, da ga uopšte ne šalješ na reklamaciju.
Za ovo drugo ako se odlučiš javi ako je uspelo i način kako si obavio.
 
Sumnjam da ću uspeti, ići će takav kakav je. Prženje strujom ne dolazi u obzir, primetilo bi se :)
 
Ako koristis el. upaljac, nista se nece primetiti

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
E to nisam znao
 
A da pitas nekog da te pusti da probas SSD na njegovoj/njenoj ploci?
 
Razmišljam da probam na win 7
 
Sve to probao, ostaje mi da probam na win 7 platformi
 
Definitivno mu ne mogu ništa. Moram da kill the beast ,)
Ima li neko ideju, osim kineske furune koja ošteti sve fizički pa se vidi da su pržene
 
Vala ću da probam sutra, javljam šta sam uradio :wave:
 
Ne, ni na win 7
 
Mene iskreno zanima, sta je "uzrokovalo zakljucavanju" ssd-a(iznutra ili izvana)?

I iskreno ne znam cega se plasis da ti ne procitaju ssd(cisto sumnjam da iole ijedna ssd firma ima potrebu da "cita" reklamirane ssd-ove,sem ako naletis na nekoga ko je dovoljno perverzan da gleda u tudji ves.Sto je srazmerno vjerovatnoci udarca meteora koji je zbrisao dinosaurse),

ukoliko se radi o nemoralnim stvarima u tom slucaju "okolostomacni-pantolo-drzac" je zakon.
A ako je stvar hactivisma,no worry`s imaju oni drugih nacina da te zgembaju ako si im na nisanu.

Licno se nadam da nisi uvredjen?!

Pozzz.
 
Ne znam šta je uzrokovalo da se to dogodi, ništa neuobičajeno nisam radio
Postoje ljudi koji ništa nemoralno ne drže na hdd, nema ni potrebe ;)
Ne radim ni za kakvu špijunsko izdajničku organizaciju pa da me hakuju :)
Ipak ne želim da porodične slike, i ostale bitne i nebitne informacije za mene dam bilo kome na uvid

Nisam uvredjen, taman posla :wave:
 
Vodeći se logikom problema sa čipovima, isto se javlja (write protected) i na fleškama kada crknu. Neki deo je crkao, čip ili kontroleri ili šta već može.
 
Poslednja izmena:
Skida se lako, bez zagrevanja, samo veoma pažljivo, da se ne pocepa po za režima od nalepnice
 
Nazad
Vrh Dno