Šta je novo?

Preporuka za novi laptop 45.000-65.000

keysersoze

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2016
Poruke
29
Poena
55
Cekaj ti bi ga koristio za filmove iskljucivo pa onda ti je mali laptop 15 inca ako si mislio da pustis film i gledas ga na laptopu sa kreveta odaljen , neces prevod videti , moze da prodje u tom slucaju 17 inca ali bolje je da ga prikacis na tv minimum 32 inca preko hdmi kabla , ovako za filmove 15 i 17 inca da na njih gledas to ne bih preporucio.
 
Cekaj ti bi ga koristio za filmove iskljucivo pa onda ti je mali laptop 15 inca ako si mislio da pustis film i gledas ga na laptopu sa kreveta odaljen , neces prevod videti , moze da prodje u tom slucaju 17 inca ali bolje je da ga prikacis na tv minimum 32 inca preko hdmi kabla , ovako za filmove 15 i 17 inca da na njih gledas to ne bih preporucio.

Pa da ...To i pricam ...Imam desktop veliki ekran i koristim ga za net , gledanje filmova i kucanje word ...E sad to bi da zamenim laptopom ...koji skoro da necu da iznosim iz kuce ...A nesto kacenje laptopa na TV bi mi bilo smaranje sa svim kablovima koje razvlacim po kuci....Filmove ionako gledam dok sedim za stolom gde mi je dekstop ili montior spustim na stocic pored kreveta pa gledam iz kreveta :)
 
Sta je tu smaranje laptop mozes da sakrijes iza televizora HDMI kabal se nece ni videti kao ni laptop a sa produznim kablom mozes da sakrijes i punjac od laptopa i kabl za struju od tv-a , ali kako god ako neces onda uzmi 17 inca.
 
Pa da ali taj racunar mi sluzi i za net ...A uglavnom visim na netu i gledam filmove ...Pa onako malo gledam malo pauziram negde bacim pogled i tako ..Te dve prevashodne funkcije bi imao taj racunar

A uz to gledam filmove na oni sajtovima gde stalno iskacu reklame , pa kad pauziram minimiziram prozor da nesto pogledam kasnije kad startujem krecu one reklame koje gasim
 
Poslednja izmena:
Onda ove dve stvari stavi u korpu i narucuj:

Pogledajte prilog 265044

Nemoj ti da ubacujes memoriju ako ne znas odnesi do prodavnice neka oni ubace.

Za taj sam nekako najblzii ...E sad malopre bio do radnje i video ova dva

https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...0u-8gb-1tb-128-ssd-radeon-vega-3-8632842.html

https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...-2500u-8gb-256-ssd-radeon-vega-8-8632777.html

Deluju sasvim OK .....Dok ovaj HP nemaju i pricekao bih par dana
E sad koliko bih dobio 17-icom u odnosu na 15 i da li vredi sacekati HP i platiti malo vise ali dobiti na dozivljaju pri gledanju filmova ( ako jeste ocita razlika ) ..Ovo kazem jer moja zena gleda filmove na Mac 13 pa joj je potpuno OK
 
Nemoj da se salis :d

Oba imaju gotovo isti IPC(2-3% razlike), gotovo isti klok, slicnu potrosnju, istu konfiguraciju jezgara.

Sajtovii ovog tipa(cpuboss, gpuboss, game-debate, userbenchmark itd..) nisu ni za decu, mogu da posluze iskljucivo kao izvor komicnog sadrzaja(ako je nekom komicno to sto pisu).
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se salis :d

Oba imaju gotovo isti IPC(2-3% razlike), gotovo isti klok, slicnu potrosnju, istu konfiguraciju jezgara.

Sajtovii ovog tipa(cpuboss, gpuboss, game-debate, userbenchmark itd..) nisu ni za decu, mogu da posluze iskljucivo kao izvor komicnog sadrzaja(ako je nekom komicno to sto pisu).

Pa evo ja sveo na oov
Sta mislis ?

https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...0u-8gb-1tb-128-ssd-radeon-vega-3-8632842.html

https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...3-2200u-4gb-256gb-ssd-vega-3-dvd-8634934.html
 
Uzeo bih HP jer ima SVA panel, za Lenovo nije navedeno, tako da pretpostavljam da je neki TN krs.

Ako ti treba dodatnog prostora, mozes na mesto DVD-RW ubaciti HDD pomocu caddy-ja. Posto ima samo 4GB, proveri da li se moze dodati jos 4, trebalo bi da moze.

Ram i diskovi se lako menjaju, panel ekrana ostaje isti :D
 
Poslednja izmena:
Postoji jos jedna mogucnost ako zelis da predjes iznad budzeta pa baci pogled https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...0u-8gb-128-ssd-1tb-radeon-vega-6-8626420.html
Na ovaj prvi HP moras da dodas jos 4 GB Rama sto bi mu doslo oko 68.000 i u buducnosti ces mu verovatno dodati i HDD.
Sa ovim HPom dobijas zaokruzen proizvod.
- 8 GB RAMA
- 128 GB SSD i 1TB HDD
- FULL HD IPS Ekran sa tanjim bezelima
- Malo bolji procesor i grafiku u vidu Ryzen 3 2300u koji je ipak quad core i Vega 6 grafike
- Pozadinsko osvetljenje tastature(proveriti)
Mislim da je sveziji laptop i da je kvaliltetnije odradjen kao celokupan proizvod..
 
Svasta, stvarno je tako. Cista obmana, bio sam 100% siguran da je to VA panel, sad vidim na netu da se zale ljudi.

Onda je bolje uzeti Lenovo.
 
Ovaj prvi imas samo na lageru u Nisu i Vrscu a ovaj drugi je i3 , otkud je sad usao i3 medju izbore na kraju cemo doci do pentiuma i celerona kao na pocetku teme.
 
Brate iskreno nemoj se toliko opterecivati koji ces da uzmes. Kad vec neces da igras igrice nego uzimas za filmove onda ti ne treba sad neka masina da dajes puno para.
Ja nisam zahtevan korisnik, tj komp retko palim i to samo da skinem neki film i prevod dok internet koristim na telefonu tako da su mi svi predlozeni modeli ok.
 
Brate iskreno nemoj se toliko opterecivati koji ces da uzmes. Kad vec neces da igras igrice nego uzimas za filmove onda ti ne treba sad neka masina da dajes puno para.
Ja nisam zahtevan korisnik, tj komp retko palim i to samo da skinem neki film i prevod dok internet koristim na telefonu tako da su mi svi predlozeni modeli ok.

Pa ok ..Ajde vec sam pitao a daj i ti svoje misljenje ..Da li cu imati osetnu razliku izmedju 15 i 17 inca ..Cisto da znam da li da jurim 17-icu , jer ih ima manje u ponudi ili da se opustim i gledam 15-ice..Bar s te strane da suzim izbor
 
Po snazi idu procesori ovim redosledom od raznih laptopova koji su pomenuti na ovoj temi:

1. AMD Ryzen 7 2700U.

2. AMD Ryzen 5 2500U.

3. i5-7200U.

4.AMD Ryzen 2 2200U.

Taj ljubicasti je pomenut ranije linkovao si ga u drugoj prodavnici koliko se secam , ako planiras da kupis koji si ti zamislio onda ova tema nema smisla.
 
Naravno da ne planiram da kupim koji sam ja zamislio .....I hvala svima za predloge i savete ....Zaista nisam video da sam taj ljubicasti postavio

Iskren da budem malo sam i u dilemi oko prodavnica ...Sad ne znam kako to ide....Da li je to sareno ili npr zna se da je ta prodavnica povoljnija od druge ili zavisi od modela do modela Moze da bude ali ne mora da znaci
Zato i razmisljam da li da prevashodno gledam Win Win ili Gigatron npr ili da idem od modela do modela

Napisao sam kako cu ga koristiti ...Eto i tu dilemu sam imao oko velicine ekrana sto sam napisao u prethodnoj poruci a to je "Da li cu imati osetnu razliku izmedju 15 i 17 inca ..Cisto da znam da li da jurim 17-icu , jer ih ima manje u ponudi ili da se opustim i gledam 15-ice"
 
Pa ne zelim da te nagovaram na nesto samo ti kazem kako bih JA uradio.
Mislim da je najbolje (to su ti vec predlozili) da prukljucis na tv i da uzivas. Ako ti smetaju kablovi ti iskljuci kad zavrsis sa gledanjem i spakuj ih negde.
Gledanje na 15-17 inca je mucenje za oci, bar meni i vremenom mozes da malo pokvaris vid.
Ja sam pre par godina razmisljao slicno kao ti i na kraju sam uz tv od 32" koji imam uzeo smart kucni bioskop i znas koja uzivancija. Jos sam prosao jeftinije. [emoji3526]
Znam da je lepo imati dobar laptop, ali da das vise od 50k samo za filmove...ono ne znam..

Ako mozes da podignes budzet na jos par hiljada dinara uzmi ovaj https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...n-r7-2700u-8gb-256gb-ssd-vega-10-8641970.html on ti je najbolji od svih ponudjenih do sad.

Mocices i u 4k filmove da gledas sa njim.

Ova dva su maltene ista osim sto ovaj od Zekovica ima SSD od 256GB dok ovaj sto sam ja linkovao ima SSD od 128GB, a razlika je 6000din.

Ispravice me Zekovic ako gresim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno