Šta je novo?

Preporuka za novi laptop 45.000-65.000

keysersoze

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2016
Poruke
29
Poena
55
Da citiram sam sebe, pošto mi je prošlo vreme za edit, razmišljam se između tog i ovog kompa: https://www.emmi.rs/laptop-računari-asus-x505za-br328-sivi-156ag.11.html?productId=79987

Prvi je dosta jači i nešto jeftiniji, ali je ipak tri godine star. Treba mi pouzdan komp za Android studio pre svega.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Za Android dev ako ne planiraš da koristiš Linux, samo intel, nikako AMD.
Ako koristiš emulator, (a trebao bi ako radiš android development) sa amd-om nećeš imati hardversku aceleraciju, i to će ti biti veoma mučno iskustvo....


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Novije verzije Android studija podržavaju hardversku aceleraciju za emulator, bar za nove AMD Ryzen procesore. Nije mi ni Linux nepoznanica ako baš ne bude moglo, svakako sam razmišljao Manjaro XFCE da mu stavim za dual boot.

Razmišljam u nekom trenutku da mu ubacim još ram-a, ali koliko vidim moraće da se skida čitava plastika dole, i baterija je integrisana...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bez 16gb nemoj ni da razmišljaš.
Studio je krš, pogotovu kada pokreneš i emulator. Ukoci se Windows, tako da je velika muka raditi tako...
Nisam siguran da na Windowsu moze da radi aceleraciju za ryzen, to proveri. 99 pošto sam siguran da ne može.
Na Linuxu da, na Windowsu, hm, ne.
Barem ne standardni emulator. Jedino ako ne koristiš neke druge.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Prosle godine emulator u Android Studiu nije imao podrsku za Windows na Ryzen-u, morao sam da skidam third-party. Ne znam kakva je sad situacija, nisam skoro koristio.

Sto se rama tice, to je jedini program sa kojim sam osetio razliku izmedju 8 i 16GB, oko 11-12GB bude zauzece.
 
Svakako sam planirao proširivanje ram memorije, mada mi nije bas najjasnije, Aida64 prijavljuje da ima 8 GB (DDR4 4GB + DRAM DDR4 4G) i još jedan slobodan slot [emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav.

Imali neke bitne razlike izmedju ova dva procesora AMD A12-8830B i Intel Core i5-6200U?

Gledao sam ona uporedjivanja razna ali rekoh ajde ovde da pitam posto vidim sta ste pisali za te sajtove, pa mozda je neko imao priliku i da ih istestira licno :)
 
Kakav je ovaj HP?
https://geizhals.de/hp-pavilion-17-ab303ng-2qf80ea-abd-a1714926.html?show_description=1

Display 17.3", 1920x1080, 127dpi, non-glare, IPS
CPU Intel Core i5-7300HQ, 4x 2.50GHz
RAM 8GB DDR4 (1x 8GB Modul)
HDD 1TB
SSD N/​A
Grafik NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, 4GB GDDR5, HDMI
Anschlüsse 2x USB-A 3.0, 1x USB-A 2.0, 1x Gb LAN
Wireless WLAN 802.11a/​b/​g/​n/​ac, Bluetooth 4.2
Akku Li-Ionen, 6 Zellen, 62Wh
Gewicht 2.85kg
Betriebssystem FreeDOS
Eingabe Tastatur mit DE-Layout (Nummernblock, Rubber-Dome), Touchpad
Webcam 0.9 Megapixel
Optisches Laufwerk DVD+/​-RW DL
Cardreader SD-Card

Znam da mu je nedostatak SSD ali me zanima ovako kakav je. Nedostatci?
 
Poslednja izmena:
Sasvim ok.
Proslogodisnji top hardver.
Ssd možeš da ubaciš.
Sve zavisi koliko novca za ovo?
Sada za 900e imaš I7 8 gen i 1060, koji je miljama ispred ovoga, prvenstveno zbog grafike.
Acer nitro, lenovo y520...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Pa ja sam lap top kupio za 350e nov. Akcijska rasporodaja, ciscenje lagera. Sad razmisljam da li da ga zadrzim ili prodam pa uzmem neki drugi ako ima za oko 600e...
 
Ja zivim u CH pa naleteo na neku rasprodaju, ciscenje lagera, 70% snizenja. Imao dosta srece.
Ako odlucim da ga zadrzim ubacujem ssd i to je to :)
Jel ima 2 slota za hdd? Ili samo jedan?
 
Evo šta kaže notebookcheck za taj model sa R5 procesorom:

"Throttling is severe at almost 41 percent according to our CineBench R15 loop test. Thus, while the Ryzen 5 2500U is a powerful Intel alternative on paper, owners of the Lenovo won't benefit fully from the AMD processor when gaming or under high loads. The costlier SKU with the more powerful Ryzen 7 2700U could potentially be a poor buy since our less demanding Ryzen 5 2500U configuration already throttles so heavily."

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Bez 16gb nemoj ni da razmišljaš.
Studio je krš, pogotovu kada pokreneš i emulator. Ukoci se Windows, tako da je velika muka raditi tako...
Nisam siguran da na Windowsu moze da radi aceleraciju za ryzen, to proveri. 99 pošto sam siguran da ne može.
Na Linuxu da, na Windowsu, hm, ne.
Barem ne standardni emulator. Jedino ako ne koristiš neke druge.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Samo da potvrdim, android emulator radi na novi AMD Ryzen procesorima i u Windows 10 uz novije verzije Android studija. Sa 8 GB RAM-a nije super fluidno, ali je sasvim zadovoljavajuće. Prijatno sam iznenađen.

Uzgred, koju bi mi ram memoriju preporučili ako bih hteo da se proširim na 16gb? Da podsetim, u pitanju je ovaj računar: https://www.emmi.rs/laptop-računari-asus-x505za-br328-sivi-156ag.11.html?productId=79987

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Drugari, mala pomoć....treba ćeri da kupim lap top, završava 4 god srednje i ako Bog da upisuje faks, telekomunikacije. Ja sam malo ispao iz ove priče, ali sam se dobro informisao, pročitao sve i našao nešto što mislim da bi joj završavalo posao i da bi bila mirna par godina. Cena mi je prihvatljiva ( nešto keš, nešto čeci na odlož ). Jedino što mi se ne sviđa na ovom modelu je plastčno kućište, al za ove novce mnogo tražim. Molim vas recite mi vaše mišljenje

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/hp-15-db0018nm-4rp51ea.html#data

Iz ove firme su mi odgovorili na mail da je RAM proširiva do 16GB i da može da se ugradi SSD 128GB za koji je cena 4200 plus rad ovlašćenog servisera, ali SSD može da sačeka malo.
 
Ja se raspisao,al poruke nigde nema. Aj Sale ponovo...hoću da kupim ćerki novi lap top, završava 4 godinu i treba da upiše telekomunikacije.Kako sam malo zarđao sa hardverom zadnjih godina, malo sam istraživao, čitao,gledao i našao sledeće što smatram da će joj odgovarati za par godina i po ceni koja mi odgovara.

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/hp-15-db0018nm-4rp51ea.html#data

Može da se proširi RAM do 16GB i da se ubaci SSD od 128GB, kažu mi preporučeni je NVMe i košta 4.200 plus ugradnja kod ovlašć servisera Sistem One. Mislim da za ove novce nema bolje, o SSD ću da razmislim, jedino što je sav plastičan, ali ne može i jare i pare. Voleo bih da čujem i vaša mišljenja
 
Da li neko može da mi preporuči laptop do nekih 60k? Nešto osnovno što treba da ima jeste 1080p 15.6" ekran, SSD, 6gb RAM i bar 3 usb priključka (poželjno 1 3.0 ali nije toliko važno). Trenutno koristim neki Asus koji ima A4 QC 1.5Ghz, 6gb ram, 8330m i 8670m GPU, 1tb hdd i 15.6" 768p ekran. Ali nije mi više to to, hteo bih nešto bolje i brže.
Za oko mi je zapao Lenovo IdeaPad 330-15 Sivi 15.6", AMD QC Ryzen R5-2500U/8GB/256GB SSD/Veoga 8. Da li postoji neka bolja kupovina?
 
Po prvi put razmišljam da sebi kupim jedan laptop. Žena ima svoj laptop, ja se držim desktopa (prastarog, ali vrši posao za office, surf), za gejming mi je primarno PS4, za multimediju smart TV, pa još telefon, tablet, tako da nisam imao potrebe za ličnim laptopom.
E sad se menja stanje, prvenstveno zbog posla mi treba laptop. Ništa hardverski zahtevno, samo da radi stabilno sa brauzerom dok u pozadini ide muzika, povremeno neki film i to je to. Nikakvo programiranje, renderovanje, multitasking, niti gejming.

Šta kupiti? Planiram 15 inča, a budžet je do 60-ak hiljada, poželjno što manji. Primarno mi je da bude kvalitetan ekran, obavezno full HD i nikako, ali nikako TN panel (može da bude i IPS i VA). Dobro bi došlo i da laptop bude lak i sa uskim bezelima oko ekrana. Takođe, poželjan SSD, nakon godina upotrebe ne mogu da zamislim svoj računar bez njega. Dodatni HDD nije imperativ, imam već neke spoljne diskove, a i neću da trpam filmove i sl. na laptop.

Kad sam video neke Lenovo laptopove iz nižih serija (konkretno 320), nisam mogao da verujem koji je ono krš od ekrana! Sramota da se ono ugrađuje na kraju druge decenije XXI veka! Uglovi gledanja čista nula.
Bilo kakva da je konfiguracija, ni slučajno ne bih uzeo neki laptop sa TN panelom, a čini mi se da se i u seriji 330 Lenova ugrađuju isto TN paneli. Vidim da se ovde preporučuju baš ti laptopovi, ali meni je laptop pretežno uređaj u koji ću da gledam dok radim na njemu, tako da mi je ekran izuzetno važna stavka.

Razmatram neki HP Pavilion 15-cw0006nm, deluje mi da imaj sve što tražim (mada je na gornjoj granici budžeta, čak i preko). Propuštam li da primetim neki drugi model a da vredi?
 
Po prvi put razmišljam da sebi kupim jedan laptop. Žena ima svoj laptop, ja se držim desktopa (prastarog, ali vrši posao za office, surf), za gejming mi je primarno PS4, za multimediju smart TV, pa još telefon, tablet, tako da nisam imao potrebe za ličnim laptopom.
E sad se menja stanje, prvenstveno zbog posla mi treba laptop. Ništa hardverski zahtevno, samo da radi stabilno sa brauzerom dok u pozadini ide muzika, povremeno neki film i to je to. Nikakvo programiranje, renderovanje, multitasking, niti gejming.

Šta kupiti? Planiram 15 inča, a budžet je do 60-ak hiljada, poželjno što manji. Primarno mi je da bude kvalitetan ekran, obavezno full HD i nikako, ali nikako TN panel (može da bude i IPS i VA). Dobro bi došlo i da laptop bude lak i sa uskim bezelima oko ekrana. Takođe, poželjan SSD, nakon godina upotrebe ne mogu da zamislim svoj računar bez njega. Dodatni HDD nije imperativ, imam već neke spoljne diskove, a i neću da trpam filmove i sl. na laptop.

Kad sam video neke Lenovo laptopove iz nižih serija (konkretno 320), nisam mogao da verujem koji je ono krš od ekrana! Sramota da se ono ugrađuje na kraju druge decenije XXI veka! Uglovi gledanja čista nula.
Bilo kakva da je konfiguracija, ni slučajno ne bih uzeo neki laptop sa TN panelom, a čini mi se da se i u seriji 330 Lenova ugrađuju isto TN paneli. Vidim da se ovde preporučuju baš ti laptopovi, ali meni je laptop pretežno uređaj u koji ću da gledam dok radim na njemu, tako da mi je ekran izuzetno važna stavka.

Razmatram neki HP Pavilion 15-cw0006nm, deluje mi da imaj sve što tražim (mada je na gornjoj granici budžeta, čak i preko). Propuštam li da primetim neki drugi model a da vredi?

Za te pare nemas nista bolje od tog koji si pomenuo, dobar zaokruzen proizvod, ryzen 2300u odlican procesor, ima 8GB rama, ima ssd i hdd, ips ekran, koliko vidim i prilicno kvalitetna izrada za 62.000 verujem da neces pogresiti sa njim nikako.Jedino sto jos ima pored ovog su ti HP od 14 incha i Lenovo 330s isto 14 incha u koje bi morao da ubacujes jos 4GB rama ili i HDD te bi cena ispala ista kao i za ovaj..
 
@Bobajakuda - Da, oni imaju taj popust i cene su im sada konkurentne (što retko kad jesu, samo sa akcijama). Kratko je bio na sajtu HP Pavilion poput onog koji merkam, ali još jači, sa R5 2500u procesorom, za 63 hiljade. Ali nema ga više, valjda bila dobra ponuda pa se prodalo.

@skile86 - Napisao si da ti laptop treba za office, net i filmove? Zašto onda gledaš gejmerski laptop? Zar nije bolje za navedene potrebe da kupiš neki koji bi bio manji i tanji (mobilniji), sa sličnom konfiguracijom ali bez diskretne grafičke? A pride bi i solidno uštedeo.
Ali verovatno planiraš i gejming, samo što nisi napisao, jel da?
 
Nazad
Vrh Dno