Šta je novo?

Preporuka za novi laptop 45.000-65.000

keysersoze

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2016
Poruke
29
Poena
55
Da ...samo mi nekako vise odgovara nacin placanja u Win Winu - u imaju kao one rate sto mi je prihvatljivije
Sto se prva dva modela tice malo me je povuklo to sto su u boji ...Vise volim takve ,ali ako je konfiguracija bzv onda otpadaju ....Samo sam hteo da spojim lepo i korisno ..A crnu nekako i ne podnosim :) ...Mada opet necu nikako da idem estetika na ustrb kvaliteta

Inace cu ga koristiti dosta za filmove tako da je mozda i preporucljiviji sa vecim monitorom ..Retko cu ga uopste nositi negde
 
Koliko ti je urgentno da uzmes notebook? Pitam te zato sto sam ja obicno cekao i svakodnevno proveravao prodavnice i onda posle 2-3 meseca uzeo za daleko manje novca svaki od poslednjih 4 koje posedujem. Ako hoces vecu dijagonalu racunaj da ce biti i tezi, sto mozda sada ne izgleda kao sitnica ali ako si nekada "umoran od zivota" i moras da ga "teglis" bice ti jasno o cemu govorim. CPU je vrlo bitna stvar, ja licno izbegavam AMD u nb jer se greju vise, znatno vise u kombinaciji sa AMD grafikom. 4GB RAM-a je vec neki minimalac i bice pozeljno da imas recimo 8 tako da gledaj neki koji ima slobodan slot. SSD mozes i sam da ubacis naknadno, ne mora da ti bude prioritet. Lagano mozes "sutradan" da kupis rack i ssd. Ubacis stari u rack i imas ext hdd i ssd. Smatram da je pozeljno da SSD bude 240GB jer ce ti u buducnosti svakako vise trebati vise memorije a SSD je tehnologija koja ce "da traje". Ako ces iskljucivo koristiti za gledanje filmova/online nema potrebe nista vise od neke integrisane grafike. E sada ono sto je po mom misljenju jedna od najbitnijih stavki- kuciste. Ja sam uvek kupovao nb da bude od aluminijuma ili neke slicne legure koja brzo odaje toplotu. Plastika koliko god da bila polirana je i dalje plastika. Nekada je ASUS na svoju K seriju stavljao deo tastature, odnosno "odmaraliste za ruke" od aluminijuma sto je bila velika razlika. Velika je razlika i sama tastatura i touch kako se ponasaju. Obicno su oni jedni od delova na kojima se stedi kada se "grade" ovi nb sa "boljim performansama". Boja NB nije toliko bitna jer ces da ga izvadis iz torbe, otvoris i to je to. Ti da mu gledas poklopac ili da to nekome privuce paznju ce biti minimalno. DALEKO VECA je razlika sa telefonom ili recimo rucnim satom, govorim iz licnog iskustva :D

Nekada je bilo to da NB ne kupujes ako nisi spreman da izdvojis 700-800e pa navise, jer to je bilo odprilike ono kao- da kupis a da to stvarno valja. Iskreno mislim da je to i sada poprilicno slucaj ali hajde neka ostane da je to samo moje misljenje.

Iskreno ako ces gledati filmove+surf, znatno je isplativije uzeti neki tablet(8+ inch) ili cak telefon sa vec dijagonalom a za racunar pazariti neki HTPC za do 20000-25000. Zapravo se postavlja veliko pitanje za sta ti treba nb. Ako se bavis nekim poslom koji to zahteva, ako si student(tipa programer bilo koje kategorije) ili nesto slicno onda je svakako isplativije uzeti nb, ali ako je to chill varijanta i kupovina samo da bi se imalo, iskreno druze mislim da je to bacanje novca. Cak ne bih preporucio pomenutu prodavnicu vec neku drugu u kojoj ces moci jeftinije da platis pa cak i na rate.
 
U pravu si ....Jeste bacanje para ...U principu nisam bas u zurbi al eto zena me nagovori :)...Inace imam desktop koji mi odogovara jer je veci monitor sto mi je OK za filmove tastatura potrosna roba a ja prosipam svasta po njoj lupam udaram ....Za posao mi ne treba nista vise od Worda i Exela ....E sad mozdaaa mi se nesto i priiga od igrica ali za sada ne ,maniju sa igricama sam preknuo pre neku godinu a dal ce se javiti neka ne znamo :) ..Ali opet ne bih voleo da imam nesto slabije iako su mi potrebe minimalne znaci filmovi ,surf i sl ....Kao sto rekoh zena me nagovori jer mi je desktop tu u dnevnoj sobi pa onako kablovi vire ,bruji i *mjau**mjau**mjau* kaze ""ajde bre 21 vek " ...Iako racunar ne nosim nigde , ni za posao a ovako ako odem negde Iphone sasvim ok zavrsi posao ...I eto to je prica ...A znas ono kad pocnes kao da gledas onda ti se pocne i da kupuje :)
 
Slican slucaj druze :) Od igara sam se jedva odvikao a ako ih jednog dana i opet uzmem bice to konzola jer da radim stalni upgrade zarad malo bolje grafike 'bem ti to. Ovako kupis konzolu i miran si 5-6-7 godina verovatno. A iskreno ne bi poverovao koliko je bolja stvar tablet od pomenutih 8+ inch-a ako ces recimo da gledas neki film, seriju pa cak i tv(lagano Kodi da se instalira), samo da kupis neke iole bolje sluske/bubice. Dao sam svoj stari tablet caletu, on sedi sa kevom u sobi i "gleda kao" sta zapravo moja keva hoce a ustvari da jelte ne bi bilo svadje, stavio bubice i gleda neki film na tabletu. :d
Ti dobro razmisli ali NB brzo gubi svoju korisnost ako ne opravdava ulozeni novac, kao i vecina stvari u zivotu. A o tome kako mozes i za koliko novca "sutradan" da ga prodas e to je vec pitanje ;)
A sto se tice kablova desktopa, ja sam probusio rupu kroz zid i postavio kuciste u drugu sobu da ne moram ni da ga cujem ;)
 
Imas pravo .....Mada rekoh ti osim filmova tu je i surf a prilicno puta se desi da kucam nesto za posao , pogotovo ako imam slobodan dan ,tada uzasno smaraju :) ...A TV mi u kuci suzi samo za sport ,naravno to je neizostavno..Zena njene serija na Mac-u ja moje na kompu ..A da jeste bzv ovaj monitor u sred dnevne na pisacem stolu , *mjau**mjau**mjau* jeste
Zato se i nosio mislju da uzmem laptop sa malo vecim monitorom .....A od kada sam na desktop ugradio SSD bas prvi put u zivotu video brzinsku promenu onako vidljivu tako da je to pod obavezo
Sto se tice browsera Zekovic rece da postaju zahtevni Chrome i Firefox ..*mjau**mjau**mjau* ja jos ostao na Operi i nekako mi je ona nezamenljiva
 
Svaki ce eventualno morati da prati zahteve trzista.
U principu ako se odlucis za NB idi pogledaj svaki od njih koji ti zapadnu za oko. Ja se secam da sam svoj prvi Asus N53 platio ravno 50000 i da je to bilo ravno nemogucem da dobijes tu klasu za taj novac, posle par godina sam pazario N56 za 64500 itd. Zato i kazem da sacekas malo ako nije urgentno jer uvek ce da se desi da u nekoj prodavnici negde imaju u ponudi za znatno manje novca neki iz premium kategorije(mozda je bio izlozen, mozda ga niko nije pazario a stize noviji model i slicno). Konkretno tadasnja ta serija ASUS N je imala najnizi procenat zalbi kupaca, valjda je to bilo oko 7%, sto je bilo neverovatno malo i uz njega je isao eksterni vufer(bang & olufsen zvuk). Zato i mislim da je bolje sacekati malo i kupiti nesto da valja kada naidje prilike nego nesto sto pre. Obrati paznju i na ove "Madjare" na kp i cene kod njih. Ja sam kod fante(digital trigger/scout) uzeo jedan svoj nb.
U principu ono sto je pozeljno danas imati su:
Intel CPU i3/i5
8+ GB RAM
SSD
kvalitetno kuciste(sa dobrim hladjenjem) sa silent tastaturom brzog odziva
Full HD ekran ne znam koliko je bitan kome ali Anti-Glare obavezno
GPU je cesto bolje kada nije integrisan ali "prema potrebi" birati
bar 2 usb 3.0 ili 3.1 i hdmi izlaz
 
Šta oni prodaju za 55k majko moja.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Pa brate daj neki predlog ...Evo ako moze veci ekran ( zato sam postavio onaj ) radi gledanja filmova ...Uz to sluzice za net i kucanje nista zahtevno ...Niti cu ga nositi iz kuce cesto ..Iako potrebe nisu zahtevno opet bih uzeo nesto malo bolje
Eto pa ako mozes da predlozis.....I naravno ako moze Win Win , Gigatron jer planiram da kupim na rate a tu su mi u gradu
 
U tom cenovnom rangu nema ništa što bi ti preporučio od 17 inča.

Ja ne bih nikad kupio 17'' laptop. Preglomazan je za mobilni uređaj, a ekran ne nudi gotovo ništa više od 15''. Rezolucija je ista a filmove preferiram na televizoru. Uz gotovo džabne mediaboxeve svaki tv možeš pretvoriti u bioskop.
 
U tom cenovnom rangu nema ništa što bi ti preporučio od 17 inča.

Ja ne bih nikad kupio 17'' laptop. Preglomazan je za mobilni uređaj, a ekran ne nudi gotovo ništa više od 15''. Rezolucija je ista a filmove preferiram na televizoru. Uz gotovo džabne mediaboxeve svaki tv možeš pretvoriti u bioskop.

Eh sad.... TV sam skoro kupio ,jeste nov model ali nije npr SMART ...Tako da bi verovatno zezanje oko gledanja filmova i serija preko TV kostalo kablova koje bi razvlacio po sobi sto mi nikako ne odgovara ...A to je jos jedan razlog zamene desktopa koji mi dobro sluzi sa velikim monitorom ali je u dnevnoj sobi i potpuno je bzv kad onakav stoji na stolu ..malo vec ruzi ambijent .....A filmove i serije koje gledam su preko sajtova gde izleze pitaj Boga koliko onih reklama dok ne startuje tako da mi odgovara gledanje gde mogu odmah da reagujem

Sad nisam imao prilike da vidim razliku izmedju gledanja na 15 i 17 inca ali pretpostavljam da postoji
 
Imao sam ja 17 inca laptop , veci jesti i tezi je od 15 inca mada ovaj HP je tezak 2.45 kg , 15 inca su oko 2kg otprilike pola kile je tezi od modela 15 inca u ovom slucaju taj model , imas i ovaj model https://www.emmi.rs/laptop-računari...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=b887 samo dokupi 4gb rama , cak ti je i bolji ovaj full hd je a onaj iz prethodnog linka nije.

Nebitna mi je tezina jer ga skoro necu iznositi iz kuce uopste ..Eventualno premestanje sa stola na drugi sto
 
E, upravo sam radio ovaj, drugar uzeo na rate bez kamate na 12 meseci:
https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...0u-8gb-1tb-256-ssd-radeon-vega-8-8632801.html
Instalirao sistem, odlicno radi, brz je, ekran je solidan, izrada nije nesto, tastatura da kazem losa ali ne moze za taj cenovni rang bas sve, mogao bih da radim sa njom i ako imam Lenovo Thinkpad T430 a oni imaju najbolje tastature. Ko ne kuca mnogo, moze da prodje, nema numericki deo, to kome treba moze da dokupi na USB. Tanak je i lagan, ne znam kakva je autonomija ali HD ready rezolucija nije neka mana na 15" velicini po meni. Igre bi po ovome trebao da gura sasvim solidno:
https://youtu.be/MdgMv_9A0z8
Jedna zaokruzena prica za te pare, jos na rate bez kamate, gde ces bolje. 17" ne bih nikad uzeo, ako neces da ga nosis, uzmi desktop.
 
E, upravo sam radio ovaj, drugar uzeo na rate bez kamate na 12 meseci:
https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...0u-8gb-1tb-256-ssd-radeon-vega-8-8632801.html
Instalirao sistem, odlicno radi, brz je, ekran je solidan, izrada nije nesto, tastatura da kazem losa ali ne moze za taj cenovni rang bas sve, mogao bih da radim sa njom i ako imam Lenovo Thinkpad T430 a oni imaju najbolje tastature. Ko ne kuca mnogo, moze da prodje, nema numericki deo, to kome treba moze da dokupi na USB. Tanak je i lagan, ne znam kakva je autonomija ali HD ready rezolucija nije neka mana na 15" velicini po meni. Igre bi po ovome trebao da gura sasvim solidno:
https://youtu.be/MdgMv_9A0z8
Jedna zaokruzena prica za te pare, jos na rate bez kamate, gde ces bolje. 17" ne bih nikad uzeo, ako neces da ga nosis, uzmi desktop.

Pitam se zasto na laptopu od 65.000 stavljaju 1366x768 a ostale specifikacije su odlicne bas steta , realna cena je 55.000 po meni zbog ekrana.
 
Pa napisao jos na pocetku teme ...Dekstop imam veliki monitor i za moje potrebe je sasvim Ok ...Tastaturu udaram lupam prosipam vodu i dobar mi je ...Ali eto odlucio da promenim ,te zeni bucan nervira te ruzi ambijent dnevne sobe onako bzv sto jes jes ...Tako da bi taj laptop prakticno bio stabilan ..Ne znam ni gde bih ga nosio od kuce ,eventulano po sobi da ga pomeram
E sad gledao po radnjama i nikako da nadjem 17 inca nekako da uporedim ..Pa zato i pitam pod uslovom da je i taj od 17 HD da li ce biti drasticna razlika u odnosu na 15 ..A koristim ga uglavnom za filmove i net ....Mislim da se ne zezam i jurim 17 jer je mali izbor
 
Nazad
Vrh Dno