Šta je novo?

Gigabyte Ex58-extreme i xeon x5670 ne daju sliku

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Odradio sam update biosa na f12 sa kojim bi ploca trebala da podrzava 6 core procesore, to je najnovoji bios za nju a da nije beta. Ploca izbacuje code 8.8. I ne baca sliku, probao sam sa i7 koji je bio pre njega i radi, clirovao bios, vadio memoriju ubacivao je u druge slotove ma nista ne pomaze. Moze neki predlog iskusnijih kolega?
 
Kolega cenim tvoju zelju da pomognes ali mislim da ne mora da bude na listi kompatibilnih procesora da bi radilo. Tacnije pogledao sam i druge gigabyte ploce koje znam da rade sa xeon x56xx i na gigabytovom sajtu ne stoji da su one kompatibilne tako da to nije merodavno.
 
Sad vidim na gigabytovom sajtu da za 3 od 4 i7-mice koje su 32nm treba bios f13 koji je beta pa nisam njega hteo nego sam stavio f12, da probam sa f13?
 
Screenshot_2019-01-29-16-53-03-869_com.google.android.youtube.jpgScreenshot_2019-01-29-16-53-18-076_com.google.android.youtube.jpg
Evo nasao sam na netu, sa f13 je radio dakle ploca je sigurno kompatibilna sa xeonom. Veceras kad dodjem kuci probacu sa f13 a ako nije do toga trebace mi neki savat sta dalje.
 
Probao sam i sa f13s najnovijom verzijom biosa, i opet isto 88 code izbacuje, znaci odma izbaci to i nebitno sta izvadio graficku, ram uvek pise isto 88 tako da sam siguran da nesto sa procesor ne valja. Da li moze neko da mi pomogne nista mi vise ne pada na pamet.
 
Probao sam i sa f13s najnovijom verzijom biosa, i opet isto 88 code izbacuje, znaci odma izbaci to i nebitno sta izvadio graficku, ram uvek pise isto 88 tako da sam siguran da nesto sa procesor ne valja. Da li moze neko da mi pomogne nista mi vise ne pada na pamet.
Milane, na žalost, code 88 za tu ploču ukazuje na mrtav procesor. Video sam da si me PM-ovao, nisam stigao da odgovorim ranije. Takođe, isti kod može da ukazuje na loše napajanje, ali ako u isto vreme imaš i7, ne bi trebalo ono da ti pravi problema.

Mislim da imam negde slobodan Xeon sa 4/8 jezgra, možda bi mogao i da ti dam da probaš da li će se sistem pobuditi sa njim ili ako imaš ti varijantu da zameniš procesor za neki drugi iz X5600 serije.

Naravno, proveri još jednom kako je sve leglo, kako su zakačeni kablovi od napajanja, kako naleže CPU, da nema slučajno zaprljanih kontakata i sl. Ne čačkaj puno ili uopšte sam socket, pregladaj eventualno malo pinove lupom ili dobrim okom, ali kažem, ne diraj to područje da ne napraviš gore.

Javi šta si uradio. Pozz

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Dakle sa i7 920 nemam nikakvih problema, cak sam ga i klokovao na 4.2ghz i proveo bar 10 sati u igricama, nije bilo nikakvih problema, znakova nestabilnosti i to sa r9 290x oc na 1.1ghz. Probao sam naravno i sa drugim napajanjem i ako sam znao da nije do njega, ali ajde da probam sve sto mogu pre nego sto okacim temu na forum. Vise puta sam vracao nazad i7 zbog updejta biosa i svaki put je bez problema upalio, a samim tim sam i xeon vise puta stavljao tako da sam siguran da je lepo lego. A sto se socketa tice njega sam gledao prilikom prvog ubacivanja xeona i ni jedan pin nije kriv.

Kontaktirao sam prodavca i dogovorili smo se da mu posaljem nazad procesor da proba on. Dakle covek nije ni probao proc a poslao ga, znam da se proc tesko kvari ali opet moras da ga probas. Eto ja sam juce ceo dan izgubio zbog toga sto on nije probao a za to mu treba 5min.
 
Ja sam imao problem sa plocom iz profila i e5450 apdejtovan bios sa mikrokodovima i pucao je plavi ekran pa udje u bootloop ploca, haos, nikako nije htelo.. zovnem lika sto sam uzeo od njega procesor on mi kaze vraticu ti pare ako procesor bude u redu kao sto je i bio kad sam ti poslao, reko ok. Vrati mi pare sto znaci da je procesor u redu a ja uzmem q9650 i sve u najboljem redu. Pre svega toga je bio e4300 i sa njim sve bilo ok.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
KoIMG_20190201_101940.jpg
Kolege lepe vesti, ipak je bilo do pocesora. Hvala svima na pomoci i vidimo se uskoro u temi overclocking, cim nabavim neki pristojan ram.
 
Nazad
Vrh Dno