Šta je novo?

HP m203 pro vuce papir ukrivo

djpaan

Slavan
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poruke
880
Poena
345
Naime, skoro nov stapmac, ne znam da li je odradio 100 strana ukupno. Odjednom, pocinje da vuce desnu stranu papira jace od leve, stampajuci ukrivo svaku stranu. Ima li lokalnog leka ili moram u servis?
 
Jedino rolere gumene da ocistis. Nekada malo pomogne i kada je gomila papira tj.kaseta sa koje vuce napunjenija. Ako si imao neki zastoj i pocepao papir, desi se da komadic ostane i malo blokira prolaz papira.
 
Kada otvris vrata gde se smesta papir i papir ubacis u lezite, pogledaj papir sa strane, treba da imas dva nosaca koji ga usmeravaju, oni se steluju u zavisnosti od formata, suzi ih na sirinu papira i problem bi trebalo da bude resen.
 
naravno da sam to odmah uradio pobogu, nego pustim na stampu nesot i drzim klizac namerno da se ne bi pomerao papir i vidim kako jedan od dva valjka maltene guzva papir i tako dolazi do krive stampe. Npr juce je opet stampao tako ali je stepen zakrivljenja da kazemo bio manjei...
 
Koja 2 valjka? Gumica za povlacenje papira je jedna, jedino ako pricas o izlaznim valjcicima koji samo usmeravaju papir?
 
Na ovo mislim.
20190201_175832.jpg
 
da odgovorim, resio sam problem. Pri vadjenju papira, crni plastificirani savitljivi deo, koji je da kazemo neka podloga za vodjenje papira, ne znam kako drugacije da se izrazim, se podigla iznad metalne stangle koja drzi valjak sa te strane i krivo "hranila" stampac. To se vidi kad se baaas dobro zagelda nakon uklanjaja tonera. Hvala vam svima na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno