Šta je novo?

kopiranje dva Win 7 na ssd

nacke

Slavan
Učlanjen(a)
26.07.2005
Poruke
48
Poena
309
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel I-5 12600 box
Matična ploča
asus rog strix B-660 wifi D4
RAM
2x16 gb Corsair rgb
GPU
asus geforce rtx-3060ti
Storage
Samsung 970 evo 1 tb
PSU
asus rog strix 650w
Kućište
LC power
Monitor
LG 23mp68vq
Miš & tastatura
red dragon
Laptop
Asus k52
Tablet
Huawei T10
Mobilni telefon
Huawei Mate 10 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, kao što sam naslov kaže hteo bih da u laptopu ASUS K52J zamenim HD od 500gb sa SSD 250gb pa me interesuje može li se iskopirati HD na kome se nalaze dva Windowsa 7 od 64 i 32 bit-a (zbog memorije od 6 gb instalirao 64, a zbog jednog programa morao sam 32), i ako može kako to najbolje odraditi jer su u pitanju dve particije ?
Hvala !
 
Acronis (Acronis True Image), napravis (narezes) butabilnu verziju na dvd ili napravis na usb i udri kloniranje (kopiranje) celog hdd na ssd, sve particije. Trebalo bi da on smanji particije sa hdd u srazmeri na ssd, barem mislim da bi trebao. Ako imas neku particiju za skladistenje podataka, mimo tih gde su OS (win-ovi) nju nemoj i obavezno kloniraj one male particije od 100MB, samo nemoj (ne moras) neku skladistnu ako je imas, radi prostora pre svega mislim.
 
Poslednja izmena:
Da li se i instalirani programi kopiraju sa ovim postupkom ili samo OS ?
 
Sve se kopira, bude identicno. Acronis je ok ako ides klon celog diska, ume da brlja ako se sele particije, ima vise podesavanja. Preporucujem Mini Tool Partition Wizard, imas Migrate OS opciju pa mozes sve da podesis i da menjas velicine particija.
Ali najlakse ti je da obrises/prebacis sta ti ne treba da moze da stane na SSD i Acronis clone svega.
 
Hvala !! mislim da ću se snaći sa ovim uputstvom
 
Mozes da probas i vise puta i sa vise programa ako ne uspe od prve... ;)
 
Vidim da svaki proizvođač SSD nudi neki svoj softver i za kloniranje da li su oni pouzdani ?
 
Jesu ALI, Samsung na primer dozvoljava kopiranje samo 2 paricije, veliku sa jednim OS i onu malu od 100MB do oko 300MB i isti je kao Acronis (neka starija verzija ali ogranicena za 2 particije maximum).
 
Pouzdani su ali su prilično basic. U tvom slučaju je najbolje clone celog HDD onako kako ti je predložio Djalf.
 
Nazad
Vrh Dno