Šta je novo?

Windows 10 x86 problem

racak91

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2008
Poruke
460
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5700X 3.4GHz (4.6 GHz), 8 Cores, 32MB L3 Cache+Arctic Freezer 34, 4 heatpipe, 150W TDP
Matična ploča
MSI B550-A Pro
RAM
2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast KF432C16BBK2/16+2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast
GPU
PULSE AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB
Storage
Samsung SSD 970 Evo Plus 250GB M2+XPG SPECTRIX S20G 500GB M2+Toshiba 500GB HDD
PSU
Raidmax 700W
Kućište
RAIJINTEK PONOS ULTRA TG4
Monitor
SAMSUNG 27T450FQRXEN
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Posto imam samo 2Gb rama hocu da instaliram windows i pri butovanju izbaci mi bsod i pise MULTIPROCESSOR CONFIGURATION NOT SUPPORTED i na sredini vrti one tacke ali moram da ga restartujem nece da ide dalje.Konfa iz potpisa, dok sam instalaciju win 8.1 odradio bez problema ali mi tamo pucaju aplikacije ne mogu drajver da instaliram stalno izbacuje host proces not working kada upalim komp.I resih 32bit windows 10 ali ne mogu dalje odatle da prodjem.Da li neko zna mozda u cemu je problem??
 
Ali ja ne mogu ni da butujem tj.da odradim clean install windows-a, krene da butuje i izbaci bsod i to je to moram da ga restartujem.
 
Virtualizacija mi je iskljucena u biosu i probao da butujem opet isto.A Hyper-Threading ne mogu da nadjem nigde u biosu tu opciju..
 
Resetuj bios na default mozda je klokovano nesto?
 
Nije nista klokovano, sve stoji na default..I to sam pokusao isto, pa sam pravio podesavanja ponovo sve.I opet isto...Hyper-Threading nemam opciju u biosu kontam da i5-2500k ne podrzava tu opciju koliko sam gledao po netu...
 
Nemam uopste, vratio sam na Windows 64bit da bih mogao koristiti racun..Jer ne mogu ram odmah sada da uzmem, pa reko dok ne uzmem ram da koristim 32bit desetku..Tako da cu sada bas morati da uzmem ram memorije da narucim...Uzecu 4gb stap znam da nece raditi u dual chanel ali imacu 6gb rama onda...
 
Mozda je neki bug sa Windows 10 32bit(x86) sa tom plocom ako 64bit(x64) samo radi , 64bit moze da radi na 2GB rama to je minimum tako pise na System Requirements za Windows 10 64bit(x64) uopste nije tacno da ko ima 2GB rama da mora da ima 32bit(x86) nadam se da je kod tebe samo bug i da nije hardverski problem.
 
Kod mene je radio bez problema 64bitni win10 kada sam imao 2gb rama

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da moze okej da radi, kada koristim samo windows i surf netom..SSD dosta pomogne..Ali ako hocu da se igram nema sanse, laguje igra bilo koju da pustim.Ima li neke razlike u dual chanel i single??Posto planiram da uzmem 4GB stap uz ovih postojecih 2GB.Znam da bi 32bit bolje radio jer ima 2GB rama mnogo bolje ali kada nece uopste da butuje..
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Odakle si skinio taj windows?

Skini odavde najnoviji (Home Premium):
https://forum.benchmark.rs/showthre...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a

I uradi Clean install:
https://www.sevenforums.com/tutorials/1649-clean-install-windows-7-a.html

Integrisani su, pitaće te da li hoćeš x86 ili x64.
Pogledajte prilog 264819

Bios učitaj default. Ako ne radi x86 a radi x64, verovatno imaš neki hardverski problem(cpu, ploča, memorija, bios...).
Covek hoce Windows 10 32bit, a ne Windows 7. Njemu je i 8.1 Win radio ali hoce 10.
Ne znam sto mu dajes za 7
 
Može biti i problem sa ugraađenim drajverima, neki proizvođači su prestali da prave x86 drajvere. Možada treba probati sa nekom starijom verzijom 10ke.
 
Poslednja izmena:
Odakle si skinio taj windows?

Skini odavde najnoviji (Home Premium):
https://forum.benchmark.rs/showthre...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a

I uradi Clean install:
https://www.sevenforums.com/tutorials/1649-clean-install-windows-7-a.html

Integrisani su, pitaće te da li hoćeš x86 ili x64.
Pogledajte prilog 264819

Bios učitaj default. Ako ne radi x86 a radi x64, verovatno imaš neki hardverski problem(cpu, ploča, memorija, bios...).

Odavde sam ja skinuo 10-tku zadnju 1809 32bit.
https://tb.rg-adguard.net/public.php?lang=en-US&extract
Na virtualu radi 10-tka 32bit i sve ali kada krenem clean install na moj komp iz potpisa onda nece nikako izbaci bsod.
 
Može biti i problem sa ugraađenim drajverima, neki proizvođači su prestali da prave x86 drajvere. Možada treba probati sa nekom starijom verzijom 10ke.

Na zvanicnom sajtu za plocu ima drajveri za win10 32bit, sta mi znace drajveri ako ja ne mogu da odradim clean install a da ne dobijem bsod.
 
Windows 10 skini sa MS sajta. Probaj reset biosa - Clear cmos.

U biosu ugasi Fast boot, Limit CPUID Maximum i upali ako nije Execute Disabled Bit.
 
Poslednja izmena:
A sto sad da ubacuje 32bit kad uskoro kupuje ram i lepo mu radi 64bit dok ne kupi memoriju? Posle ce opet morati 64bit da ubacuje.
 
Posto nisam mogao da se javim zbog posla..Evo da se javim, da sam narucio ram i da ce sutra stici 4GB stap tako da ne moram da pokusavam i da trazim da uradim 32bit..Uradio clean install 64bit i sutra dodam jos 4gb rama i miran sam onda..Znam da gubim dual chanel ali mislim da nema neke veze, posto cu imati vise rama..Hvala svima na pomoci...
 
Ja mislim da mogu i štapovi različitih kapaciteta da rade u dual channel modu, u kapacitetu koji je manji od ta dva.
 
Pa ja mislim da mogu jer citam po netu neko kaze moze da radi u dual chanel, dok negde pise da ne rade.Videcu sutra kada stigne i kada ubacim u komp.
 
Samo da se javim radi u dual chanel ram memorija..Jos jednom hvala svima na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno