Šta je novo?

ASUS N56 problem pri paljenju(power up)

coldman

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2008
Poruke
302
Poena
330
Moj stari nb(Asus N56) ima problem kod paljenja. Guglao sam i trazio slicne odgovore ali mozda nisam na pravi nacin pitao/trazio. Da pojasnim detaljno:
Kada je na bateriji, upalice istog momenta. Kada je ubacena baterija a na punjacu je upali se odmah ali ne puni, odnosno kao da puni 0.5sec pa ne puni 4sec sto se bukvalno vidi kada recimo namestim da se osvetljenje menja kada je na bateriji/punjacu jer ekran treperi a ikonica pokazuje da se puni na trenutak pa da je opet na bateriji.

E sada tu ide veeelika dilema, polemika ili sta vec. Kada izbacim bateriju i pritisnem power dugme na trenutak zasvetli i odmah se ugasi. Ne cuje se nista. Posle par sekundi ponovim postupak i opet nista. I to onda traje nekih recimo 2-3min (pod uslovom da na svakih par sekundi se pritiska power dugme). Potom pocinje lagano nb da se pali i bljesne ekran. Pa onda svaki put malo vise, malo vise i malo vise sve dok ne dodje do logovanja admina za OS. Posle toga radi sve bez ikakvih problema i bez ikakvih oscilacija. Ako ugasim komp(nebitno koliko on dugo radio) i nakon par sekundi ga upalim KAO DA NEMA NIKAKAV PROBLEM i boot tece perfektno bez ikakvog gasenja. Ako ugasim komp i ostavim ga recimo nekih pola sata, gore pomenuta procedura sa pretiskanjem dugmeta mora da se ponovi i onda je sve isto. Ako ugasim komp, ubacim bateriju i pretisnem power- sve je normalno, pocevsi od boot-a pa sve do punjenja baterije. Dok je na punjacu a nema bateriju u sebi, mozete da ga setate levo desno, cimanje kabla nije problem.

Ovde gde sam trenutno postoji samo jedan serviser koji stvarno zna sta radi sa elektronikom ali tek kroz 2-3 nedelje(MOZDA) ce imati vremena da ga otvori i pogleda sta je(covek stvarno ima mnogo posla, nije neki namcor, cak sam ponudio da mu platim vise da me ubaci preko reda). Posto sam i sam "donekle" elektronicar(i volim da cackam oko racunara plus sto imam slobodno vreme) kontam sta bi moglo da bude ali nemam instrumente kojima bih mogao da merim snagu i/ili jacinu struje.

Ako neko ima ikakvu ideju slusam svaki moguci predlog :d
 
Prekontroliši ispravljač, odnosno kondenzatore u njemu. Ili pozajmi neki provereni.
 
Probano sa 2 razlicita (ali odgovarajuca) ista situacija.
 
Ljudi bilo ko? I dalje isti problem
 
Nazad
Vrh Dno