Šta je novo?

Monitor 24"

borkostar

Cenjen
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruke
70
Poena
159
Pozdrav.

Kupio bi sebi drugi monitor, trenutno imam viewsonic vx2450wm-led i cini mi se da imam problem sa ocima od njega, koristim ga par godina.

Igram i malo igrica i klasicno koristim komp.
Nebih preterivao sa cenom drugog monitora, mislim da mi veci ekran ne treba. Vidim da se preporucuje trenutno po temama AOC 24V2Q , LG LED 23.8" 24MP59G-P , Dell S2419H

Ima li neko iskustva sa monitorima, mislim da bi mi IPS odgovarao, dali ici na dell sa 60hz ili aoc i lg sa 75?
Neka druga preporuka?
Hvala unapred.
 
Samo bih naveo svoje dobro iskusti sa Dell U2412M monitorom. Koristim ga kako na poslu, tako i kod kuce, sto znaci vise od 12h dnevno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na LG iz potpisa (IPS) mogu da sedim ceo dan i ne smeta mi, dok na laptopu oči zasuze za pola sata (LED)... Najbolje da proveriš prvo šta ti odgovara, nisu svačije oči iste :)
 
LG koji koristis je flicker-free IPS (sa LED osvetljenjem) a taj laptop panel najverovatnije smeta ocima jer je TN bez flicker-free tehnologije.
 
Mislio sam na TN a napisao LED... Svakako meni smetaju TN paneli na duže staze...
 
Da iskoristim i ja ovaj topic za savet za izbor low-budget monitora.
Ne igram igrice, filmove gledam na TV-u preko HDMI, bukvalno bazična upotreba, home surf / Office paket.
Eventualno ako neko zna gde su mi bolje šanse u IPS glow lutriji :D

Sveo sam izbor na ova 2 modela, slične specifikacije, gotovo ista cena.

23.8" AOC I2490VXQ IPS, 1920x1080 (Full HD) 4ms - specification

23.8" Philips 243S7EHMB/00 IPS, 1920x1080 (Full HD), 5ms - specification
 
Nazad
Vrh Dno