Šta je novo?

Preporučite mi router do 100tinak evra

Drugari Asus ac68u vs Nighthawk r7000 ili nesto trece. Treba mi za vpn,torrente,media stream. Prvi mogu naci za 125 a drugi za 100 eura.
 
Kupio nighthawk za male pare. Javim ti za par dana kad ga istestiram ako ti nije hitno. Ja moj nasao za 40€ :d
 
Poslednja izmena:
Drugari Asus ac68u vs Nighthawk r7000 ili nesto trece. Treba mi za vpn,torrente,media stream. Prvi mogu naci za 125 a drugi za 100 eura.
To su dva hw identicna rutera(prva verzija ac68 je imala dual core cpu na 800mhz,novija revizija je takodje na 1ghz, od r7000 mozes da dobijes bukvalno asus ac68u, instaliranjem vortex firmware. Licno imam r7000 i ima neke prakticne prednosti, npr wall-mount, mada je fizicki veci.Sa vortex(merlin) imas sve, openvpn client,openvpn server, dual wan, qos, traffic monitoring po useru,TOR, pakete tipa ad blocker(nekad ab-solutions, sada se zove diversion), DNS over TLS, instaliranjem stubby, 3g/4g modem podrska, itd. Bilo je cak prica da ce nova verzija firmware(NG) da omoguci mash podrsku.Licno mislim za kucnu upotrebu, ako se ne ide na mikrotic/poe sw/wifi ap, da su asusi sa merlin fw najbolja opcija za naprednije korisnike.

Uzeo bih r7000 za 100 bez razmisljanja.
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka je da za nove asus pogledate na snbforums i/ili smallnetbuilder, jer je broadcom zeznuo npr. ac86u pa je kasnije Merlin uspeo da nadje workaround, a zatim su i ispravili neka nelogicna ogranicenja za duzinu parametara u nvram.
 
Moja preporuka je da za nove asus pogledate na snbforums i/ili smallnetbuilder, jer je broadcom zeznuo npr. ac86u pa je kasnije Merlin uspeo da nadje workaround, a zatim su i ispravili neka nelogicna ogranicenja za duzinu parametara u nvram.

ili gledas smallnetbuilder ili gledas da ima sto vise custom fw za doticni ruter. Ja sam prezadovoljan sa prethodnim netgearom, zato sam uzeo opet NG. Da imam mesta uzeo bih neki mini itx + ubiquity ap i vozi 100 godina sa time
 
Da malo hijack-ujem temu, ima li R7000 dugme za disable WiFi-a spolja? Na nekim dijagramima je sa prednje strane, na nekima nije oznaceno. Generalno me to nervira kod Asusa, samo 68-ica ima to dugme, a treba mi...

On a side note, samo zvanicni Asus FW podrzava AiMesh, Merlin ne.
 
Poslednja izmena:
Ima dugme da se iskljuci radio. Pogledaj manual za ruter na NG sajtu,


Pressing this button for two seconds turns the 2.4 GHz and 5 GHz WiFi radios on and off.
If this LED is lit, the WiFi radios are on. If this LED is off, the WiFi radios are turned off and you cannot use WiFi to connect to the router.
 
Poslednja izmena:
Ima dugme da se iskljuci radio. Pogledaj manual za ruter na NG sajtu,


Pressing this button for two seconds turns the 2.4 GHz and 5 GHz WiFi radios on and off.
If this LED is lit, the WiFi radios are on. If this LED is off, the WiFi radios are turned off and you cannot use WiFi to connect to the router.

Hvala, jasno. Nije mi upalo u oci da se ta stranica odnosi na vise modela.
 
Nazad
Vrh Dno