Šta je novo?

Kako raspakovati prastare .xy_ fajlove iz Win instalacije?

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Stari Windows fajlovi su bili spakovani u fajlove kod kojih je poslednje slovo ekstenzije bila donja crta. Uz instalaciju je išao i expand.exe program kojim su ti fajlovi mogli i ručno da se raspakuju. E, meni su potrebni neki od tih prastarih fajlova (ne mogu da ih nađem, moram baš ručno da raspakujem). Problem je što taj stari expand ne radi u Win10 (bar ne x64, a verovatno ni x32), a noviji (iz WinXP, recimo) ne prepoznaje staru kompresiju.

Zna li neko kako bih na W10 x64 mašini to ipak mogao da raspakujem. Probao i online servise, ne podržavaju.
 
7z?
Iz kog Wina? Ja koristim expand iz XPa, mislim da je to najbolje bez da juris stari.expand

Eventualno cabarc.
 
Чуди ме да не ради, који win тј одакле су ти фајлови? Дај неко име па да погледам по архиви.
 
Upravo probao 7z (poslednja verzija, sa njihovog sajta), kaže da ne prepoznaje fajl kao arhivu.
U pitanju je Windows for workgroups CEE 3.11. Kako rekoh, expand iz XP-a uradi samo kopiranje fajla, ne raspakivanje.
Svi ti noviji expand programi su, izlgeda, samo za cab arhive, a to nije to.

Čak sam pomislio da instaliram VirtualBox i nađem image sa već instaliranim tim OS, ali ne nađoh image, a instalacija je potencijalno komplikovana i nekako nemam živaca time da se bavim. :)
 
Uspelo je! 88 milja na saaaaat! :)
Potražio ponovo samo način da raspakujem te fajlove i naišao na link za Win31DOSBox. Program koji (u novom OS) pravi... DOS okruženje (u promptu) i u kom je moguće postaviti i instalaciju Windows 3.11, pa da on sve odradi. No, ja nisam ništa instalirao, samo pokrenuo DOSBox DOS Prompt.exe i dobio command prompt koji je bio baš kao stari (dobri ;)) DOS. Nema expand niti vidi diskove i foldere "host" mašine, ali shvatih da u kompletnoj instalaciji za DOSBox postoji folder C-DRIVE i da on sadržaj upravo tog foldera lista na dir komandu u DOSBox prozoru. Iz Win10 prebacih u taj folder i jedan zapakovani fajl i expand iz WfWg 3.11, pokrenuh expand u DOSBox prozoru i odradio je! Fantastično. Naizgled, bez ikakve instalacije, samo raspakovana arhiva za DOSBox (60 MB arhiva, ali mala cena za jednostavnost).

Hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno