»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 18 od ukupno 18

Tema: Intel Core i9 9900K

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        711
      2. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      3. Jedan mali off, vidim da se svuda provlaci to kako je neki procesor "dovoljan za sve osim za rendering" i sl. Ljudi, na dualcore masini od pre 10 godina, u 3ds+ v-ray se renderuje veliki prostorni opseg sa vise nego dovoljnim nivoom detalja za manje od sat vremena u 2560x1440 rezoluciji koja je i vise nego dovoljna za ppt prezentacije. Ko ne zna da podesi parametre i napuca pogresna podesavanja tamo gde ne treba, pa ni farma ga nece spasiti. Procesori su vec odavno brutalno mocni, to smo apsolvirali x puta, problem je u softveru koji ne iskoriscava tu snagu. Cinebench test je napravljen tako da muci procesor bespotrebno. Taj rezultat u smislu finalne slike nije ama bas nista posebno u pogledu kvaliteta ili fizike, cista magla. Procesor, kao i svaku drugu komponentu, treba birati na osnovu onoga sto je pojedincu potrebno.

9900k po mom misljenju, osim temperatura, nema neki ozbiljniji promasaj u dizajnu. OK, cena je visa nego sto bi trebala da bude ali to je intel, isto kao i nvidia i apple. Nije da nije opravdana ali ipak vise nego sto treba da bude. I to ne bas malo. S druge strane, kad se posmatra platforma, z390 i ova zver su jako jako dobra kombinacija za sve ono sto jednom profesionalcu danas treba. Ja samo zbog mobilnosti ne mogu da pazarim desktop inace da mi to nije prepreka, jos juce bih sklopio masinu upravo sa ovim procesorom jer je za moje licne potrebe, a gledano na cenu, ipak najbolja kupovina sa najvise sirove snage koja je i pored bagljavih softvera opet dobro iskoriscena.

Budzet, performanse, ulozeno/dobijeno pa onda seci.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        585
      5. Moja mašina
        • CPU: core duo 6420/3600mhz box bez dizanja napona
        • MoBo: infinity dark 965-s
        • RAM: 4 gb takems 800 mhz/900mhz
        • VGA: x1950 pro 512 gdr3
        • MON: samsung 757 dfx
        • HDD: 2x250 western digital raid
        • OPT: pionir 110
        • Case: codegen 400 w
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
      6. Ne bih da vredjam ili omalovazavam, ali izreceno gore u tekstu je u najmanju ruku nebuloza! Cinebench test je Maxon Cinema 4d engine koji maksimalno iskoriscava snagu procesora, tako se u realnom okruzenju ponasa Cinema 4d, a slicno i svi drugi 3D programi. Renderovati nesto na dual core je ........! Komentator iznad zna malo ili povrsno rad u 3D programima, pre samog finalnog rendera kao sto on rece koji traje vise sati treba osvatliti i teksturisati objekte, i za svaki pokret ili promenu je potreban render, tako da bi sa nekom slabom masimo citav proces trajao u nedogled, a zamislite samo animatore ili ako radite neku reklamu, dzingl za TV, bilo sta. Bilo koji posao da radite na racunaru, a da ste bitno brzi od samog racunara je frustrirajuci!Zbog sve vecih standarta i kvaliteta prikaza su potrebni sto brzi racunari, mali igraci na trzistu koje je gladno, imaju opciju da se snalaze sa onim cime raspolazu, trenutno stanje je da su procesori kao sto je ovaj 9900 ili neki pandan neophodni i minimum da bi se ispostovali rokovi, jer vreme je novac! Cinebench ne tera procesor do iznemoglosti bez veze vec se program od koga je nastao tako ponasa u realnom radu, kolko god imali jezgara on ce moci da ih uposli, vise jezgara vise kockica u renderu i samim tim render je brzi, ali opet nedovoljno. Zbog toka se iznalaze novi sistemi i mogucnosti kao sto su renderi preko grafickih karti koji su mnogo mocniji u procesiranju slike nego CPU-ovi.

Click image for larger version. 

Name:	Render 1.jpg 
Views:	130 
Size:	431,6 KB 
ID:	265919

Name:	Render 2.jpg 
Views:	123 
Size:	304,5 KB 
ID:	265920

Name:	Render 3.jpg 
Views:	122 
Size:	367,4 KB 
ID:	265921

Evo nekih rendera koje sam testirao u Octane, potrebno je 6 sati na Quadro kartici sa slabijim podesavanjima!

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        711
      8. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      9. Click image for larger version. 

Name:	QQ图片20181203224817.jpg 
Views:	88 
Size:	1,07 MB 
ID:	265970

Name:	QQ图片20181203220816.jpg 
Views:	87 
Size:	1,06 MB 
ID:	265969

U mojoj profesiji nema potrebe za hiper-realizmom, ovaj nivo je sasvim dovoljan. Ocigledno da je tvoja filozofija rada da finalni produkt izvuces bez postprodukcije i samo na hardversku snagu, dok kao sto sam kazes, vreme je novac pa kad klijent hoce da promeni neki deo npr. fasade meni je dovoljno da samo izmodelujem ponovo, ucitam prethodni vrimg, dorenderujem region promena, vratim u PS i cozdra vozdra. U ofisu mi je masina i5-8500, 16GB RAM i gtx 1060. Vrlo rado bih menjao za 9900k jer bi mi vise jezgara i HT dobro doslo zbog neophodnog istovremenog rada u vise programa. I naravno duplo vise RAM.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •