Šta je novo?

Kaspersky Internet Security for Android

McDuck

Cenjen
Učlanjen(a)
19.04.2012
Poruke
731
Poena
170
Pozdrav!

Imam jedno pitanje, hteo sam da instaliram roditeljima 'Kaspersky Internet Security for Android', ali na njihovim telefonima (Samsung S3 NEO) na Google Play ne mogu da nađem aplikaciju.
Preko računara na sajtu Kasperky link me je poslao na aplikaciju 'Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security',
dok na mom telefonu (Samsung S7) me je poslao na totalno drugu aplikaciju 'Kaspersky Internet Security'.
Sada mi nije jasno zašto na jednom telefonu uopšte nenađe niti jednu aplikaciju, preko računara dobijem aplikaciju koju je prenelo preko 50 miliona korisnika, dok na svom telefonu nalazim aplikaciju koju je preneko 100 hiljada korisnika.

Da li možda neko zna koja je aplikacija prava jer se bojim da ova koja mi se nudi ima relativno malo prenosa tako da bi mogla biti lažna?

Link do prve:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kms.free
Link do druge:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kms.me

Hvala!
 
Obe su od Kaspersky-a.

Koju god da uzmes kajaces se, security na Androidu ne moze da se doda, ne postoje osnovne mogucnosti exposed preko APIa. Jedino da se neki uvuce u sam OS, kao KNOX. Sve preko toga je varanje korisnika.
 
Pošto roditelji baš nepaze šta rade i gde pritišću dok surfuju po internetu Chrom-om, nekada se desi da kliknu i na neku reklamu, mislio sam da je najbolje instalirati neki antivirus i povremeno preskenirati telefon i tablet.
Malo se bojim zbog ostalih uređaja u mreži.
A pročitao sam da 'factory reset' ne obriše malware, stoga povremeni 'factory reset' i nije od pomoći kao na računaru.
 
Poslednja izmena:
To moze samo nekada racun da im napravi ;)
 
Znači po tvom mišljenju, ostali uređaji u mreži nisu ugroženi (računari, NAS, IoT)?
Šta je onda najbolja preventiva, instalirati aplikacije sajtova koje roditelji najčešće posećuju, da li to možda smanjuje mogućnost 'zaraze'?
Kada malo počneš više pratiti razne računarske i informatičke sajtove čovek se malo zabrine pa počne da razmišlja i o bezbednosti.
 
Poslednja izmena:
Sta god da instaliras uvek je covek najslabija karika. Moje misljenje: ako nije rutovan i ne instaliras van playstore, nikakva aplikacija takvog tipa ti nije potrebna

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ni to nije sigurno, ne znaci da nece ih preuzeti neko ko napravi malware u njima.
Iskreno na default telefonu treba bas vise da se klikce da bi mogao malware da se instalira, cak i na matorim. Naucis ih da ne dozvole instalaciju od Unknown Sources, i koliko toliko su sigurni.

Tehnicki, sve moze da se uradi, ali ostali uredjaji nisu tako lako izlozeni zarazenom telefonu, nije to isti sistem. Jedino da ne pristupaju uredjajima sa admin sifrom, koju bi malware mogao da iskoristi.

Na S3 da instaliras samo Chrome vec ce biti trom, sa nekim "AV"-om, ne verujem da bi se pokrenuo :D
 
Telefoni i tableti nisu rutovani, isključena je opcija 'Unknown Sources', aplikacije se instaliraju samo s Google Play-ja.
Znači surfovanjem Chrome-om (Android verzija) i ako bi se došlo u kontakt sa malware mora se dozvoliti download ili dozvoliti instalacija?
Da li pomaže prebacivanje potencijalno 'opasnih' korisnika u 'guest' mrežu na ruteru po pitanju ostalih uređaja i širenju malware-a unutar mreže?
Izvinite na možda glupim pitanjima ali ja nisam tehničke stuke, pomalo se razumem ali radije pitam ljude koji sigurno više znaju o nekoj temi nego ja.
 
Poslednja izmena:
Da.
 
Juce i danas procitao sam dosta stvari na tema sigurnosti i iskreno potpuno sam zbunjen.
Na Windows računaru je antivirus, firewall obavezan; za macOS postoje sigurnostni programi ali nije rasprostranjena upotreba; za Linux slaba ponuda još manje korisnika.
Što se tiče telefona i tableta, iOS zabranio sigurnostna rešenja tako da programi na Storu više navodno nepostoje; dok za Android postoje ali neki tvrde da su potrebni dok drugi da su bezpotrebni.

Šta je to negativno kod sigurnostnih programa za Android osim što navodno troše resurse telefona (procesorsku moć, ram memoriju i naravno bateriju)?
Mada danasnji telefoni po jačini CPU, RAM memorije dostižu performanse skoro računara.
Šta to toliko škodi upotreba sigurnostnih rešenja ako zanemarimo potrošnju CPU-a, RAM-a i baterije?
 
Poslednja izmena:
Ako te dobro razumem ti hoćeš da kažeš da sigurnostni programi za Android ne mogu da pristupe pregledu sistemske particije?
 
Kakve sistemsle, ne mogu ni drugim programima da pristupe.

Kao da ja odem u Pentagon ili KGB i instaliram malware a nenam ni pristup tastaturi da pokrenem ista :). Malo morgen bez da hakujem vise nego sto umem :D
 
Da nije za EMEA?
Europe, Middle East, Africa.

Kod mene druga moze.
 
I meni nudi samo drugu aplikaciju, mojoj sestri isto drugu, dok mom drugu prvu.

Citiram odgovor:
Thank you for your continued support. My apologies for the delayed reply.
Our Escalation Team have just replied to us with the latest update.
Second link is the link for Middle East build.
Thank you for contacting us and have a nice day!

Poslao sam novo pitanje, da li oni Srbiju smatraju Bliskim istokom.
 
Ja se razmisljam sta te briga, vec znas da nista ne radi u praksi :D
 
Pa zar smo za braću ruse u grupi sa Iranom, Irakom, Sirijom, Jordanom, Saudijskom arabijom, Omanom i Jemenom onda je to strašno.
 
Serbia - Siberia - Syria, to ti je sve isto.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno