Šta je novo?

Napajanje ,,cvrci"

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Sastavio sam masinu pre nekih mesec dana za mladog gejmera a konfiguracija je sledeca

Ryzen 1600x (sa nekim LC Power coolerom), ploca od 100-nak evra, ssd, hdd, 1060 sa 6gb sve to spakovano u CM kuciste i na kraju napajanje
Cooler Master Elite 600w
https://www.gigatron.rs/napajanja/cooler_master_napajanje_600w_elite_v3__mpw6001acabn1eu-133273

Prvi problem koji i nije bas toliko problem je sto se napajanje cuje vise od ocekivanog kad se komp optereti ali to i nije toliko vazno,
drugi problem se javlja iskljucivo kad se pokrene igrica Fortnite a ogleda se u tome sto napajanje pocinje da ispusta zvuk koji je slican cvrčanju i to traje na pocetku kod ucitavanja igrice, kod drugih igrica ne.
 
Taj drugi problem je najverovatnije whine coil. Ne mora da znači da potiče od napajanja, osim ako si siguran da se baš kod njega najjače čuje. Ako je tvoje pitanje da li to može nešto da smeta, ne, ne smeta, samo pravi buku. Isključivanje nekih štedljivih energijskih stanja za procesor u BIOS-u može da pomogne, ako cvrčanje smeta.
 
Napajanje je bas lose, u rangu LC-600H-12 koje kosta 4k, ako ne i losije. U prevodu, ne uzima se za gaming konfu.

Posto ima coil whine, reklamiraj ga i uzmi neki drugi model, recimo Seasonic SS-520GB ili SS-620GB, Chieftec GPE-600S, FSP Hexa 85+ 550..
 
hoce napajanje da whinuje, al proveri da nije ploca ili graficka prvo, zakljucaj fps na 60 pa vidi jel se cuje nesto jer obicno whine ide ko ekstreno velikog fps-a (nije ne moguce i kod 60 al to je vec onda za insta reklamaciju)
 
Meni je lc 600h v3.21 imalo coil whine na određenim igrama, najviše WoW, ali navikao da živim s tim... Najbolje je da ga reklamiraš kao što su ti već rekli za neki ss...
 
Ne napisah sta se posle zbilo. Elem odnesem u Nepo System i opisem situaciju, istog dana mi stize poruka da su ga testirali i utvrdili neispravnost i da ce novo biti naruceno, u principu posle nekoliko dana sam dobio drugo napajanje koje nit crvci nit kom mrzne.
 
Nazad
Vrh Dno