Šta je novo?

RAM radi na manjoj frekfenciji...

CaleXX2

Poznat
Učlanjen(a)
24.12.2018
Poruke
8
Poena
31
Pozz,u zadnje vreme sam primetio da imam dosta manje fps u igricama koje su mi pre tipa godinu dana extra radile.Problem je sledeci,skinem ja CPU-Z kad ono pise da mi RAM radi na 400MHz umesto na 800MHz,upitanju su 2 uparena Samsund RAM-a od po 2 GB,takodje sam skinuo i Speccy program i u njemu isto pokazuje....Procesor je Intel Core2Duo E7200
- Maticna ASUSTeK Computer INC. IP4BL-ME_S...U cemu je problem
 
Poslednja izmena:
DDR- double data rate.

Radi na 800MHz.
 
Sve je ok. Tako oznaka frekvencije/brzine radi. Da je pisalo 800mhz, efektivno bi ram radio na 1600mhz.

Igre rade lošije jer... mnogo stvari može biti uzrok, ali memorija znaj da ti nije problem.
 
Pozz,u zadnje vreme sam primetio da imam dosta manje fps u igricama koje su mi pre tipa godinu dana extra radile.
Ista igrica sa istim hardverom bi trebala da uvek ima isti FPS, ali mozda si skinuo update igrice koji je zahtevniji od prethodne verzije, ili si skinuo noviji drajver, a mozda ti je ukljucen i neki drugi proces u pozadini...
 
Ja imam 2gb ddr2 800mhz a pokazuje da radi 399mhz....
 
Da ne otvaram temu, a pitanje je isto kao i naslov. Kupio sam CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CMK8GX4M1D3000C16, procesor Ryzen 5 2600 i ASROCK B450M-Pro4. E sad CPU-Z i BIOS mi pokazuju ferkvenciju memorije 2133MHz. Mem sam postavio u A2 slot. Da li treba da bude ovako da bude ili ne?
 
@zivojink

Je l' imas negde u biosu da ukljucis XMP ? Sve si lepo uzeo samo ne znam sto nisi uzeo plocu MSI B450 Mortar, vidi u biosu gde se ukljucuje XMP, kod mene na MSI ima 2 izbora, prvi da radi na 2600MHz i drugi na 2900MHz.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Verovatno to i jeste brzina te memorije, bez XMP profila. Vidi u Cpu-Z kartica SPD, koje profile ima programirane. Ako hoćeš da učitaš XMP profil moraš u biosu da ideš na Load XMP profil, pa izaberi (moguće da nudi više XMP profila), verovatno stoji na Auto, pa vidi kako se ponaša. Moguće da neće hteti da radi sa 3000Mhz, možda samo 2666.
 
Poslednja izmena:
Ko radi taj i greši, a mi mnogo radimo :). Kada uključim XMP, DRAM Voltage ode u crveno, pokazuje 1.350V i win se restartuje. To je u sekciji OK, nisam pronašao na drugo mesto da mogu uključim XMP. Vrati sam na staro i sve je proradilo ponovo.
 
Poslednja izmena:
Meni je na auto ta memorija bila oko 2200MHz, ukljucio sam XMP profil 2 koji je na 2900MHz i tako radi vec 2 meseca.

Sad sam ukucao na netu "ASROCK B450M-Pro4 XMP profil" i imas dva videa koji lepo pokazuju kako da namestis.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Verovatno to i jeste brzina te memorije, bez XMP profila. Vidi u Cpu-Z kartica SPD, koje profile ima programirane. Ako hoćeš da učitaš XMP profil moraš u biosu da ideš na Load XMP profil, pa izaberi (moguće da nudi više XMP profila), verovatno stoji na Auto, pa vidi kako se ponaša. Moguće da neće hteti da radi sa 3000Mhz, možda samo 2666.

Podesio sam na 2933MHz i sad radi stabilno stabilno. Mada DRAM Voltage je crven i pokazuje 1.350V. U CPU-Z, SPD stoji da može do 1499 na 1.350V. Pretpostavaljam da nije problem da ga ostavim ovako?
 
Sve memorije u XMP profilu, rade na 1.35V, bez na 1.2v, tako da nije problem. To crveno verovatno javlja da radi na višljoj voltaži, više kao upozenje, ne kao problem.
 
Hvala Ricki :) sad mi je lakše
 
Off topic, da znate svaka ddr3 memorija na 800mhz radi bolje od bilo koje ddr3 memorije kada se postavi u biosu i optimalni tajminzi su 5 6 5 19 1T ako prodju i ne restartuje se racunar:)
 
^
DDR3 800 (1600) CL 5-6-5-19 1T !!
Mozda DDR2 400 (800)?
 
Tek te sad nista nisam razumeo :)
Otkud sad QDR u prici ? Kako DDR da radi kao QDR ?
DDR3 1600MHz (u bios-u je 800MHz), odakle sad 3200MHz (4 x 800MHz) ?
Ajde molim te pojasni mi malo, bas me interesuje. U zadnje vreme nesto nisam redovan na casovima..;)
 
Nazad
Vrh Dno