Šta je novo?

Pixel 2XL vs Mi8 ili neki treći?

Rainmakerr

Poštovan
Učlanjen(a)
13.12.2015
Poruke
217
Poena
95
Kako svaka tema u poslednje vreme sadrži mi8 u naslovu pa tako i ova. Telefon uzimam na duži vremenski period. Najbitnije stavke su mi:

1. Kamera
2. Zvuk preko slušalica i zvučnika
3. Ekran (da bude amoled)

Nisam vezan ni za jedan brend, bitno mi je da dobijem što više za uloženi novac. Trenutno koristim Nexus 6p sa kojim sam do sada bio vrlo zadovoljan, tako da je logičan izbor bio pixel 2 xl. Tu se malo umešao i mi8 koji je usput i oko 80e jeftiniji. Ako sam dobro ispratio, nije potreban root da bi se ubacio gcam i sa njom bi trebalo da bude uporediva sa pixelom? Jel ima negde primer galerije sa slikama ova dva telefona jer ne mogu da pohvatam sve u mi8 temi jer je vrlo aktivna?
 
Sa nexusa 6p po meni, ako imaš mogućnosti idi na pixel 2 xl osim ako nemaš potrebe za duos mogućnostima.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pixel jedino ima bolju kameru. Ali na mi8 moze da se instalira GCam, pa to onda ni nije neka prednost.
Mi8 noviji uredjaj, mnogo lepsi. Za cenu Pixela mozes uzeti mi8 od 128GB. i jos ti ostane.
Zvuk je na mi8 odlican, kako preko slusalica tako i na zvucnicima.
 
Kako jedino bolju kameru kada je p2 xl sa stereo zvučnicimi, mi8 ne?! Takođe ima stock android na šta je čovek i navikao.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
ahh, a ja mislio na zvuk preko externih zvucnika nekog sistema :) posto u poslednje vreme slusam muziku preko externih zvucnika :)
Stock android manje vise, to nije naveo pod must have.
Ne znam koja je cena ali ja sto vidim na KP cena je 450evra pa na vise za 64GB model. mi8 128GB 6GB ram za 370evra. ima noviji procesor 835 naspram 845.
Mislim ok, google cist i podrska.
 
Pixel jedino ima bolju kameru. Ali na mi8 moze da se instalira GCam, pa to onda ni nije neka prednost.
Mi8 noviji uredjaj, mnogo lepsi. Za cenu Pixela mozes uzeti mi8 od 128GB. i jos ti ostane.
Zvuk je na mi8 odlican, kako preko slusalica tako i na zvucnicima.

I pored instalirane GCam ne moze parirati Pixelu sto se kamere tice. Nije ni GCam svemocna :)
 
Za cenu Pixela može da uzme Mi8 verziju od 128GB i da ima telefon koji je brži, traje mu duže baterija ima dual sim a kamera mu je neznatno slabija.
Klot android može da ima i na Mi8 i u tom slučaju će biti još brži.

Prošla su vremena Nexusa kad se dobijao odličan uredjaj po razumnoj ceni, sad je Xiaomi novi Nexus tako da ne vredi plaćati više samo zato što na telefonu piše Pixel (ili bilo šta drugo, Samsung itd...).

Da me ne shvati neko pogrešno neće pogrešiti ni sa Pixelom, jeste odličan telefon ali je slabija kupovina po više stavki, prednost su mu samo jači zvučnici i kamera koja je neznatno bolja.


E sad pokretaču teme su kamera i zvučnici dva od tri glavna kriterijuma tako da su stvari jasne ako će zbog njih da žrtvuje ostalo odluka je jednostavna.
Bilo kako bilo neće pogrešiti koji god pazario.
 
Nisam razumeo sta si hteo da kazes :)
Kamera na Mi8 sa GCam je bolja od P20 ali losija od P20 pro.

@poolmaker ako zelis da instaliras stok moras root-ovati tel i gubis garanciju to je bitna stavka.
A to ne zeli i ne zna da se baca time.
Ja sam protiv toga da radis tek tako ako se ne bavis programiranjem, izradom aplikacija.
Oba telefona su odlucna i afiniteti su u pitanju
 
Poslednja izmena:
Nisam razumeo sta si hteo da kazes :)
Kamera na Mi8 sa GCam je bolja od P20 ali losija od P20 pro.

@poolmaker ako zelis da instaliras stok moras root-ovati tel i gubis garanciju to je bitna stavka.
A to ne zeli i ne zna da se baca time.
Ja sam protiv toga da radis tek tako ako se ne bavis programiranjem, izradom aplikacija.
Oba telefona su odlucna i afiniteti su u pitanju
Bar kod xiaomi se lako vraća na fabričko stanje kad je telefon rutovan. Pored toga nije potreban rut da bi se instalirao neki pixel rom, samo otključaš butloader.
 
Hvala na odgovorima. Rekao bih da bi mi ipak pre legao pixel po vašim komentarima iako mi8 daje dosta za uloženo. Ali ipak ću otići negde da uživo vidim tog Kineza.
P20 ne bih uzimao u obzir, tu bi pre došao S9, a sa custom romovima se ne igram odavno - manjak vremena
 
Nećeš pogrešiti koji god uzmeš. Mi8 je jako dobar telefon. Možda i najbolji za uloženo/ dobijeno.
Custom rom instaliraš jednom, ne zahteva to mnogo vremena.
 
Koliko ja znam da se ne gubi garancija ako je otkljucan bootloader, jedino sto telefon mora biti na miui romu ako se nosi u neki servis, bootloader moze biti otkljucan
 
Nadji na yt ima sigurno uporednih testova.
@slavisaj nisam siguran da se ne gubi zvanicna garancija ako je blootloader otkljuca. Onda svako moze da cacka i instalira sta hoce bez posledica
 
Zakljucas BL pre slanja na garanciju, a ako je neki kvar koji je onesposobio rad telefona(ploce, da ne moze da se uklljuci uopste), ne mogu da vide da je otkljucan, jer se ploca menja cela.
 
Kod Xiaomi otključan BL ne utiče na garanciju ali to nije ni bitno ako ga uzme ne mora da menja ROM, dobar je MIUI.
 
Dobro si serovao ovaj klip :) ubedljivo najbolji Rus što se tiče reviewa , a i pomogao mi je da namestim gcam kako treba :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno