Šta je novo?

Kompatibilnost cpu kulera

r1stv

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2014
Poruke
58
Poena
60
Drustvo, imam neki laptop hp 15-d003-sm na kom je slomljen ventilator za cpu
Kupio bih ventilator sa heatsinkom polovan i premontirao samo ventilator na stari heatsink
Problem je sto ne znam kako da pronadjem ventilator koji je kompatibilan sa trenutnim heatsinkom i plocom
Mogu da uzmem sa bilo kog hpa ili kako?
 
Ne može sa bilo kog hp-a. Mora sa odgovarajućeg. Nekada ventilator odgovara za više serija, nekada za par.

Kucaj u Gugl svoj model laptopa i vidi kako ventilator izgleda ili jednostavno otvori laptop i pogledaj kako izgleda, pa juri po kupujemprodajem polovne (obično su oko 500-1000 dinara celi kuleri).

Evo sad sam kucao u kp pretragu tvoj model laptopa i našao je za njega nekog lika iz Vrbara prodaje komplet kuler za 8e (računaj 1000 din). Ne moraš kod njega, možda ima i iz tvog mesta, ali vidi prvo oblik ventilatora pa onda juri isti.
 
Poslednja izmena:
Vidi koja je oznaka ventilatora i potraži po netu, obično na ebay-u (i sličnim sajtovima) piše za koje sve modele odgovara taj vent. pa posle potraži na našim oglasima.
Pogledaj i slike da li su isti ventilatori (oblik, raspored rupa, sa koje strane je kablić i koiko žica ima).
 
Nazad
Vrh Dno