Šta je novo?

Problem sa usb drajverima na win10

coavasic96

Slavan
Učlanjen(a)
23.02.2014
Poruke
1,162
Poena
210
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Yoga Pro 9i
Mobilni telefon
IPhone 13 Pro Max | Poco F3
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
Vec par meseci me iritira jedan problem i nikako da ga se resim. Problem je sledeci:
Kada prikljucim bilo koju usb memoriju, cuje se zvuk da sam prikljucio i nista se ne desava. U device manager-u stoji zuti uzvicnik pored flesa i error poruka je "Windows cannot load the device driver for this hardware because a previous instance of the device driver is still in memory. (Code 38)". Kada ukljucim usb i sa tim usb-om restartujem racunar tek tada ga windows pravilno registruje ali cim izvadim fles i vratim opet dobijam istu gresku. Guglao sam, probao sve moguce i nemoguce opcije i nisam uspeo da resim problem. Ovo vazi za sve portove i za sve usb memorije. Brisao sam razne drajvere za mass storage i slicno u device manageru i ista stvar. Zbog previse programa i bitnih stvari i manjka vremena da sve bekapujem i kasnije ponovo instaliram reinstalacija windowsa nije opcija. Postoji li neki nacin da samo reinstaliram sve drajvere bez ponovnog instaliranja windowsa? ima li neko ideju sta da radim? Smucilo mi se da restartujem windows kad god mi treba usb..
 
Poslednja izmena:
Pokreni cmd kao admin pa ove dve komande:

sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image/RestoreHealth

Imao sam bas skoro nesto slicno sa USB portovima i ovim sam resio da ne radim nov sistem.
 
Probao, ali ista stvar se desava i nakon toga.. Hvala u svakom slucaju.
 
Idi u Device manager>Universal Bus Controlers, desni klik Uninstall jedan po jedan, zatim uradi restart računara. Trebaće verovatno da isčupaš pa vratiš tastaturu i miš da bi mogao dalje. Imaš i opciju Action>Scan hw changes.

Pre toga možeš probati Desni klik>Update Driver za svaku stavku.

Uradi i ažuriranje Windowsa ako nisi.
 
Poslednja izmena:
To sam brisanjem i ažuriranjem drajvera sam probao nije uspelo. Raskačio prednje USB portove, išta stvar. Vratio BIOS na podrazumevano, isto. Ostalo je još da instaliram jedan update koji ima da se instalira ali nešto ne verujem da će to rešiti problem

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Probaj drugo napajanje.

Da li iz biosa hoće da podiže butabilan usb? Skini WinPE Sergei Strelec(ili Hirens boot cd) stavi ga na flešku (na drugom računaru pošto tu neće) i probaj da ga butuješ. Ako sve radi u Strelecu verovatno jeć morati sveži Windows.
 
Poslednja izmena:
Iz biosa podize normalno i detektuje, instalirao i update i ista stvar se desava.. Sad sam primetio, kada ukljucim npr 2 flesa i restartujem windows prepozna samo jedan uredno i dozvoljava mi da ga koristim dok drugi error 38.. Kada i taj iskljucim i vratim dobijem i za njega gresku.. Svez windows ce morati da saceka. Hvala u svakom slucaju.
 
Pomenuti Sergei Strelec pa probaj preko njega, ako USB radi do sistema je, ako isto zeza, hardver. Imao sam slucaj da je do procesora, Celeron E1200 i Pentium E2200, zamenim procesor i USB proradi.
 
Nazad
Vrh Dno