Šta je novo?

treba mi ovaj kabl,kako se zove?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Treba mi kabl koji ostvaruje vezu 1 sa 2 odnosno naznačen žutom bojom na slici za HP laptop.
Kako se zove navedeni kabl da vidim ima li na e-bayu?
Treba mi minimalno 5.5 cm dužine.
 
hp envy 17-3080ez 100x sam pisao :D
pa znam za šta je,kako se zove kabal?
 
SATA Cable kucaj pa nadji onaj koji ti odgovara, pazi imas one pod uglom od 90 stepeni kao i one bez, pa ti vidi sta ces moci tu da uglavis.

sataS.PNG

i gledaj da bude sata 3 odnosno sata III 6Gb/s da ima oznaku. Ne znam da li ti je port sata 2 ili sata 3, ali svakako nemoj kupovati sata 2.
 
Poslednja izmena:
ma gde čovječe to da nađem,ne živim u Kini niti u USA?
nije to to što ti misliš.ti si mi poslao klasičan sata kabl.
 
Bio sam jučer kod majstora za laptope.Našli smo kabl a kratak je 2 cm.On je pokušao da ga naštikla žicama ali bezuspješno,nije proradio,očito ne može tek tako.
 
Sad sam bio u drugom servisu ima kabl al nije isto konektor za ploču.
Jel se može navedeni kabl naći negde u Beogradu ko prodaje takvu vrstu kablova?
hedgehog taj kabl sa aliexpress nije to taj,drugačiji je konektor kod mene na ploči.
Meni treba za HP Envy.
 
Pogledaj serijski broj na kablu koji imas i na osnovu njega ces sigurno uspeti da pronadjes, ja sam za stari envy tako nasao, ali na moju nesrecu bio je samo na aliju i to jedan oglas za 30e sto bi je bilo previse da se igram sa starudijom i odustah na kraju.
 
pa nema nikakve oznake,a i ovaj serviser mi je rekao da bi ga navodno platio 50 eur što je mnogo i nije vredno.
gde gledaš tu oznaku,jer na kablu vidim samo crnu opletenu žicu?
zar se nigde u Bg ne može naći navedeni kabal?
jel ima na amazon-u ili e-bayu ili aliexpress?
Može mi neko pronaći pa da pokušam naručiti,ali ako bi to izašlo skupo kao što kažeš pa onda bolje štediti za 500 GB SSD?
 
Celu temu trazis pomoc a nisi naveo model laptopa, celu oznaku jer kod HP se serije zovu isto, na primer nije dovoljno Envy, to je cela serija, kao Golf, vec cela oznaka da potrazimo. U Srbiji nema 99%, svaka serija drugacija, nikakvi standardi tu ne vaze.
 
Na kup.-prod. prodaju ljudi razne delove laptopova (polovne od pokvarenih masina).
 
Kod mene je na envy-ju svaki kablic imao neki serijski broj, da l' na napelnici koja je zalepljena na njemu, da l' urezano/utisnuto ako su manji. Model je konkretno HP Envy 6-1000 serija bio, ne secam se tacno koji. Pokusaj bas preko modela da guglas, mozda ces uspeti tako da ga pronadjes. Generalno nema nikakav standard za laptopove kao sto je za PC. U Beogradu ga nema 99%, jedina nada su ti ali/ebay/amaz pa da listas tu...
 
da,ovaj sa e-baya mi paše zbog dužine.
kako se naručuje sa e-baya?treba kreditna jel?
 
Nemam ja to drustvo.
Nema veze jeb.š kabl.
SSD cijene svakako spadaju,ne moram ni imati mehanički disk uzet cu nekad uskoro jači SSD i to je to.
Što da se zezam s ovime...
 
Čak možda bi ugradnjom HDD-a usporio SSD,šta znam kako je konfigurisan taj stari čipset tj ploča.
 
Nabavio mi je lik u lokalnom servisu kabal.Sutra ću odnjeti laptop,ja ne pita cijenu ali sigurno cu papreno platiti.
Nego htjetoh da pitam da li ću spajanjem mehaničkog diska na taj drugi sata konektor usporiti rad ssd-a na kojem je Windows OS?
 
OK hvala,bas cu sutra da testiram,nadam se da NE.
Izgleda mi je ovaj disk od 1 TB neispravan,pa cu se zadovoljiti sa 500GB.
 
Al ovaj HDD disk je SATA II a SSD SATA III,sad nadam se da neće oboriti brzinu ssd-a na sata II.
 
Ne moze,ni ovaj kabl ne odgovara.Vidim da ga je produžavao mislili smo da je sata port neispravan ali izgleda je bilo do kabla.Serviser je pokušao da napravi vjerovatno kabl al nije to to.Jedva smo ubacili disk muka živa,skinuli graničnike gumene sa ssd-a na hdd spojili i na kraju ne radi.
Zar nema ovakav kabl sa gumenim graničnicima nigde u Bg?
 
Nema - sta ti tu nije jasno - to je ipak serija koja je kinda egzotika. Jedino od nekog kome je crkla ploca da nadjes ko prodaje sve ostalo za delove... to su pederske fore proizvodjaca - sluze se tim forama sa nestandardinim kablicima i konektorima kako bi ti izbili $$$ iz dzepa. Posebno je HP po tome poznat.
 
Do sada bi ti stigao sa aliekspresa da si naruci kad si otvorio temu. :)
Jednom sam se zeznuo kao ti misleci da cu ovde naci pre, na kraju sam narucio sa aliekspresa.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno