Šta je novo?

Program za konvertovanje muzike

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
705
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 250Gb + WD 1Tb + WD 1Tb
Zvuk
Imam
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Gajba Piva
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Neki program za konvertovanje muzike (iz mp3 u flac, iz flac u mp3 itd....davno sam koristio jedan i sada ne mogu da se setim naziva).
Najbitinije da ima opciju za izjednačavanje kbps (sa 128 na 192, sa 192 na 320 i slično), kao i to da ne mora jedna po jedna pesma već da postoji mogućnost odabira i obrade celog foldera.
Može i portable verzija.
Hvala!
 
Pa, kako ti nije jasno?

Ovde možeš napraviti od buve, jednog velikog lepog slona. :D
 
Poslednja izmena:
Stvarno druze, *mjau**mjau**mjau*, iz mp3 u flac

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo na saljiv nacin pomazemo da ne trosis vreme u uzaludne radnje xD Ja se samo secam da sam zadnji put koristio konverter (bas dbPower) pre 100 god da konvertujem 320 u 64 da bi mi sto vise pesama stalo na raspalu 32mb mem karticu od nokije 6600 :) a koliko smo danas samo postali razmazeni :d
 
Samo na saljiv nacin pomazemo da ne trosis vreme u uzaludne radnje xD Ja se samo secam da sam zadnji put koristio konverter (bas dbPower) pre 100 god da konvertujem 320 u 64 da bi mi sto vise pesama stalo na raspalu 32mb mem karticu od nokije 6600 :) a koliko smo danas samo postali razmazeni :d

Ma znam brate, nema nikakvih problema. Daleko od toga da sam se nešto naljutio i slično. Ispalio sam se onako na brzinu, pa rekoh: neka voda nosi.

Ali, u vezi toga što si rekao (smanjivanje pesama sa većeg kbps na manje)...pre nekih 15-20 godina, kada su ulični preprodavci ruskih mp3 diskova bili popularni, kupovao sam sve što sam mogao od rock muzike (sve od 1960-pa do 2000...od AC/DC pa sve do ZZ Top). Iz tog vremena još uvek imam kolekciju od nekih 2000 mp3 diskova!!!
Elem, pustim tako neki disk da preslušam, a ono katastrofa...jedna pesma 128kbps, druga 64kbps, treća 88, četvrta 106...to je bilo neverovatno koje su se sve cifre pojavljivale kada je taj kbps bio u pitanju. To su bile cifre koje ni u jednom konverteru nisi čak i ručno mogao da podesiš. Tada sam koristio jedan program za konverziju, ali da me ubiješ ne mogu da se setim koji, tako da sam većinu diskova (pesme na njima) morao da obradim na 192kbps i ponovo narežem (pošto sam picajzla po tom pitanju :) )

I sada, posle toliko vremena, kada je sve to toliko napredovalo, ja se vraćam na staro. CD plejer u kolima ne čita Mp3 diskove samo Audio, tako da moju muziku puštam preko USB-a. Pa, da ne bi bila očigledna razlika u kvalitetu pesama...ajmo Jovo nanovo.
Šteta što ne mogu gramofon da ugradim nekako u kola, slušo bih ja ploče...ne bi mi smetalo ono nostalgično pucketanje i krckanje igle dok prelazi preko vinila :)

Aj...živeli i hvala svima na preporuci!
 
Iz tog vremena još uvek imam kolekciju od nekih 2000 mp3 diskova!!!
Ја сам негде 2006. прешао на лослес и разделио дискове са mp3 тј све у CD варијанти а оставио DVD у неколико тортиља, чисто да се нађе док не попуним све као лослес ... и тако је остало, нисам поново проверавао, нити ћу.
Tada sam koristio jedan program za konverziju, ali da me ubiješ ne mogu da se setim koji, tako da sam većinu diskova (pesme na njima) morao da obradim na 192kbps i ponovo narežem (pošto sam picajzla po tom pitanju

I sada, posle toliko vremena, kada je sve to toliko napredovalo, ja se vraćam na staro. CD plejer u kolima ne čita Mp3 diskove samo Audio, tako da moju muziku puštam preko USB-a. Pa, da ne bi bila očigledna razlika u kvalitetu pesama...ajmo Jovo nanovo.
Каква разлика у квалитету и каква пицајзла ако ти mp3 снимке са слабијим квалитетом конвертујеш у 192 и додатно их упропастиш? Не само да се не оправља звук том конверзијом неко свака конверзија lossy у lossy додатно уништава постојећи снимак. ОК ако би са аудио дискова или лослес снимка поновио све на 192 али 64 или 128 пребацивати у 192 је урнисање квалитета.
Не знам где је проблем и ако су сви различити, осим ако не гледаш у неки дисплеј па те нервира. ;)
znaci da je sledeci korak mp3 -> flac -> wav ? :d
Ово је већ виђено, гомила "аудио" дискова која је у промету је прављена од mp3 снимака па и са yt рипова. Некада сам и ја куповао те резанце на улици и касније проверио, многи су прављени из mp3 ... па сам се и њих решио. ;)

Што се саме конверзије тиче, мени је најлакша варијанта foobar који ми је и плејер и конвертор. Саму конверзију раде оригинал програми (flac.exe, lame.exe, mac.exe) и у принципу је небитно који им је GUI али сам изабрао ваљда најбоље решење, foobar нуди вероватно максимална подешавања и опције и тако сам избегао додатне програме. Подесио сам неке пресете које користим и свака конверзија иде на један клик. Да не буде забуне, понекад конвертујем лослес у други лослес, некад лослес у wav за лакше резање аудио диска, а некад и у mp3 ако правим компилацију за неки плејер.
 
... Šteta što ne mogu gramofon da ugradim nekako u kola, slušo bih ja ploče...ne bi mi smetalo ono nostalgično pucketanje i krckanje igle dok prelazi preko vinila :) ...

Najvise bi u tom slučaju bilo preskakanja i krčanja od rupa na drumu... :d
 
Постојали су некада и грамофони намењени употреби у покрету, мада вероватно нису мислили на ове наше рупе. ;) Не мислим на оне портабл који су радили на батерије него баш на неке који су могли да раде у аутомобилима у покрету.
Ипак, као што не користимо пегле или аутомобиле на угаљ, не видим неки разлог да се слушају плоче у аутомобилу. А и уопште. ;)
 
Skidam sa deezer-a muziku u Flac formatu, i neke pesme su bas odlicnog kvaliteta, dok neke su slabijeg kvaliteta. Od cega to zavisi?
 
Kako se skida muzika sa deezer-a?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Никада нисам користио то, провери неку која звучи лоше да није случајно одрађена конверзија из теме. ;) Питање је шта је извор, постоје и аудио дискови тј издања са лошим звуком.
 
Sta znaci konverzija iz teme? proveravao sam flac fajlove sve im je isto kako kod ovih odlicnog kvaliteta tako i kod ovih nesto slabijeg. Uglavnom su to nase domace pesme koje su slabije.
 
Мислио сам на ово ...
Neki program za konvertovanje muzike iz mp3 u flac
па не знам да ли је то у питању. Не знам на шта мислиш кад кажеш да им је све исто, јеси ли рецимо проверавао да ли је извор CDDA или MPEG, то за почетак?
Ипак, наша издања умеју да буду очај па је можда и ту проблем. Да ли си нашао неко правило, иста група, исти издавач (оригинал) албума или нешто тако?
 
Mislio sam na ono sample rate i tako to. Kako mogu da proverim da li je CDDA ili MPEG?
 
Постоје неки тестови који показују да ли је добар извор или је преврнут mp3. Потражи нешто типа auCDtect, audiochecker, tau-analyzer ... већ сам их и заборавио ... па провери шта ће да кажу. И даље остаје могућност да су оригинали били лоши јер код нас многе издавачке куће као да раде ногама.
 
Nazad
Vrh Dno