Šta je novo?

Ssd problem

Thewitchermr

Poštovan
Učlanjen(a)
04.09.2015
Poruke
105
Poena
70
Pozdrav. Desava mi se da komp zakucava. nebitno da li nesto igrao, guglao itd. Zvuk se cuje i dalje ali slika ukoci ili se desi da misem hocu da kliknem na ikonice i ne odreaguje po par sekundi. U task menadzeru vidim da particija gde je win instaliran skoci tad na max zaucece. Pa ako je neko imao slican problem... Hvala unapred.
 
Da li ima neko upozorenje u S.M.A.R.T.-u( vidi sa HDTune, HDSentiel i sličnim programima)?

U task menadzeru vidim da particija gde je win instaliran skoci tad na max zaucece.

Misliš aktivnost?

Kakve su temperature(cpu, ploča, disk)?

Probaj za početak drugi kabel.
 
Po SMART-u izgleda da je ssd ok, dok hdd ima upozeornje:

Current Pending Sector Count S.M.A.R.T. parameter is a critical parameter and indicates the current count of unstable sectors (waiting for remapping). The raw value of this attribute indicates the total number of sectors waiting for remapping. Later, when some of these sectors are read successfully, the value is decreased. If errors still occur when reading some sector, the hard drive will try to restore the data, transfer it to the reserved disk area (spare area) and mark this sector as remapped

Uradi Error scan tog hdd-a.

Da li si probao drugi kabel?

Ažuriraj Windows i drajvere. Proveri viruse sa Antimalware-om, KAV i sličnim alatima.

Možeš probati index rebuild:
https://www.tenforums.com/tutorials/58569-rebuild-search-index-windows-10-a.html
 
izgleda da od jutros radi ok, svasta sam cackao i ubacio sam neki novi firmwer. a to za hdd na kakvo mislis upozorenje , i hvala ti puno.
 
Onaj žuti izvičnik, ne mora ništa da znači, još treba nema bad sektore - ali ga iz testiraj onako gore na linku, jer su mogući. Može da bude i zbog lošeg kabela, spoljnih uticaja... Vidi i u HDTune Health kartici šta pokaže. Sve u svemu prati stanje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno