Šta je novo?

MSI R9 380 4GB drajver problem

hakeru, batali editovanje biosa i uflešuj originalni za tvoju karticu.

Hahah, nadimak jos odavno haker nisam ama bas nikakav.
Pa skinucu original bios i flesnuti, ali cu onda morati fan da ustelujem preko nekog programa da se vrti.Jer fabricki ona do odredjene temp.tek onda pali ventilatore a meni se to ne svidja..
 
ventilator podesi u katalistu, iz windowsa.
editovanje biosa, pa još ako si nestručan, može da bude veoma opasna avantura.
 
Poslednja izmena:
ventilator podesi u katalistu, iz windowsa.
editovanje biosa, pa još ako si nestručan, može da bude veoma opasna avantura.

Flesnuo original bios sada stoji i uefi stikliran..Skinuo Asus strixx program i nastelova fan profile kako meni odgovara i to je to...Hvala svima a pogotovo se izvinjavam coveku koji je zapoceo temu pa se ja nadovezao sa mojom grafickom..
Update:Instalirao msi afterburner i nastelovao da sa windowsom krece i fan profile nastelovao i tako cu sada da ostavim radi..
 
Poslednja izmena:
Biće hakera od tebe, Zoki!
 
Biće hakera od tebe, Zoki!

Kako ne! Sada me zanima samo zasto u igru shadow of tomb raider mi izbacuje linije na ekran dok u pozadini se cuje igra da radi i onda mi blokira?
Dok igram Wolfenstain 2 i ne izbacuje me iz igre ne puca i ETS 2 igram i sve normalno..Samo u tomb raider igrici mi posle nekih pola sata ili cak sat vremena igranja izbaci linije zelene na ekranu i cuje se u pozadini da igra radi i onda blokira racunar??
Citam po netu da se vrate stariji drajveri koristio sam 18.12.3 i opet isto, sada sam instalirao 18.9.3 pa cu da probam dakle samo u toj igri a sve ostale rade normalno.
 
Poslednja izmena:
Radi sve stabilno sada na 18.9.3 drajvere...
 
Kod amd-a određene verzije drajvera (ne samo beta, nego i whql) umeju da prave random probleme.
tako da je najbolje da se držiš one verzije koja radi kako treba.
 
Posto sam Tomb Raider presao igricu na 18.9.3 drajvere, izbacio sam igricu i sada igram bf 1 i wf 2 na 19.1.1 whql i radi sve super...Ne znam sto mi je pravio probleme samo na Tomb Raider igricu da zabode zbog drajvera..
 
Da ne otvaram novu temu.
Imam pomenutu graficku i primetim da u radeon software-u da imam iznenadne skokove u koriscenju iste. Svakih ~10 sekudni koriscenje graficke skoci na 99% te se vrati na 2%. U pozadini radi samo firefox jedan tab youtube.
Temperatura koju radeon software pokazuje je 54 stepeni.
Task manager mi ne registruje te skokove. Sad ne znam koji je grafikon pouzdaniji.
Ovo je drugi put da mi se ovo desava. Prvi put sam restartovao komp jer sam prethodno igrao neke igre pa sam pomislio da se grafa zaglupela nesto. Ovaj put, samo sto sam upalio komp i nista osim mozile nisam pokretao.
Driveri su 20.2.2 Poslednji.
 
Poslednja izmena:
A bez Mozile i YT ?
 
Fora je sto sada sa YT i jos 3 taba pride, nemam tih skokova. Sledeci put kada dodje do problema ugasicu mozilu pa cu da ispratim.
 
Ja imam problema sa Firefoxom u poslednje vreme (negde otprilike kad su zeznuli podršku za flash sadržaje, pre toga godinama sve ok radilo), naime igram neku browser flash igru i dešava mi se restart gpu drajvera kad pokrenem istu. Iz drugog-trećeg puta uspem da pokrenem igru. Probao par prethodnih drajvera, isti q, dok preko Chrome radi sve ok. Znači apsolutno nikakvih drugih problema osim za tu igru i isključivo na Firefoxu. Digao sam ruke od rešavanja problema...
 
Nazad
Vrh Dno