Šta je novo?

Logitech C270 audio

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Zamenim pokvarenog misa uz doplatu za Logitech C270 web kamrcu. Problem u win 10 nema test tona u skype. Imam integrusu na ploci relatek i drugi audio je na AMD grafickoj. Sta god probam nema tona u zvucnicima, microgfon na kamerici je ispravan jer linuxu radi. Sve sto sam procitao na netu nista ne pomaze, maltene pisu gluposti tipa stavi 16Khz a setovano je na tu vrednost.
 
Da li je moguce? Od tolikih postova da niko ne moze da predlozi resenje. C905 i C270 isti slucaj, drugo problem sa Realtek zvucnim, kad sam uradio upgrade sa win7 na win 10 nije bilo problema, sad prepun internet o problemima sa Realtek zvucnim integrusama. Jedva sam uspeo sad da namestim da slusam muziku sa bilo kojeg playera, moram da setuje da imam kvadrofoniju a ne stereo. Uvek bilo stereo sad vise ne pije vodi. Sad USB Logitec web kamere C905 sam ladno kpristio sad sve problem.
C270 nadje drajvere koji su iz 2012 al da skype radi malo cvrc, slike ima ali zvuka nema.
 
desni klik na zvucnik, sounds, recording tab, i tu izaberes logi kao glavni i kliknes na set as default
 
Hvala to sam probao, nesto je izgleda prolupao, moram da setujem za zvucnike da imam kvadrofoniju, stereo ne konstatuje a to je bilo sve tako nasetovano na stereo i radilo je. Jednostavno nece pa nece, skype nece test ton, nece probu voice poziva, jednostavno idikator pokazuje da mikrofon radi ali od zvuka nista. Pustim player i muziku i sve radi. Nesto me mrzi da rusim sve zbog skype programa i jurim drajvere za maticnu. Mislim da je prolupao nesto u reg. bazi, postoji li neka ispravka kao sto je bilo na XP da proveri fajlove. Win 10 je legalan, insajder testiranje besplatna registracija. Kad skupim pare za novi disk srusicu win 10 i instalirati na novi a sa starog cu da svucem drajvere za plocu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima, otvori cmd kao admin i pokreni ove dve komande:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image/RestoreHealth

Pa probaj, ako ne uspe moraces reinstall sistema.
Pre izvodjena ovih operacija startovo-napravio rucno restore point. Odradi sfc navodno nesto popravio ali nista se nije promenilo, startovo DISM kaze takva komada ne postoji treba da pogledam help. Pokusao sa update drajvera za audio karticu, ispala katastofa. Pustio da vrati na uzeti restore point, railo do 4 ujutro i nista, ugasio na silu. Sad sam vratio sa prethodnog restore pointa i odradio je za 15 minuta. Ovo se debelo ne slaze realtek audio integrusa sa ploce jer je na update ugurao Microsoft drajvere a glavnog programa za setovanje kartice nigde ni od korova.
 
Prevrnou sam pola interneta, zakljucak iz procitanih saveta i saveta Microsoft podrske. Windows ima problem sa Logitec kamerama, ide slika ali ton ne. Saveti su nebulozni pogotovo od MS, pise podrska stavi klasicni skype, skinem klasicni skype to mu dodje verzija 7.4 a ono cim startujem kaze moras update, ako ne odradim update tj. odbijem windows on ugasi skype.
 
Ja koristim c930 i radi bez ikakvih problema od pocetka. Na svakom skype je radila.
Znas da u skypu namenski biras koji audio device koristis? Niko ne kaze da ce skype koristiti default windows.
 
Ja koristim c930 i radi bez ikakvih problema od pocetka. Na svakom skype je radila.
Znas da u skypu namenski biras koji audio device koristis? Niko ne kaze da ce skype koristiti default windows.
Ja sam koristio C905 i sad sam dao cerki, ona je na win7 i ne komplikuje prebacila je audio na sluske i mic na sluskama.
Nisam koristio dugo skype i odjednom update po update win 10 i skype sad ne radi na c270 (ima sliku ali zvuk nikako) koju sam frisko kupio da se nadje.
Znam da se bira u skype audio device sve sam probao sve varijante i nece a na linuxu radi. Na linuxu je nekad skype bio muka da se nasetuje,
sad radi iz cuga na svakom linuxu. Ne rusi mi se zbog toga win10 jer sam ja provenstveno korisnik linuxa, win 10 je razdvojen od linuxa i sad
bi trebao da otkacinjem sve ostale diskove a to mi se bas ne radi.. Hvala na sugestijama
 
Juce sam naprasno shvatio da sve ovo o cemu pisem je jedna velika brljotina M$ i Realteka.
skype.png
Kad se pazljivo pogleda slika vidi se sta je za skype izlaz ponudjeno. Sve je odjednom postalo ili High Definition ili Digital ili Digital sa optikom. Gde je izlaz analogni zvucnici? Nigde. U toj kombinacijai sta god da se izabere nema test tona ni test poziva. Skype ne zna sta treba da uradi i gde da prosledi. Svi saveti koje sam nasao na netu su: nisi ukljucio mutiran ti je, postavi opciju koja ne postoji, stavi na default a savet je za win 10. Naprasno setovanje za relatek ne prihvata skype, da bude jos gore VLC i novi koji se juce updatovo ne zna gde treba da pusti audio, isto izbor kao u skype ali sta god se odabere nema audia. Prednji panel, sluske sa mikrofonom kao da ne postoji, system ga ne konstatuje, za system to ne postoji. Koliko toga je jos zavrnuto samo se pitam. U linuxu je isto sve odjednom naprasno preslo na High definition ili Digital ali ipak moze se iskopati u podesavanjim na analog. Zakljucujem da obe grupacije rade potpuno isto, sve je odjednom digital ili high definition. Nisam znao da su mi klasicni zvucnici odjednom postali high definition i pri tom ne rade. Najcrnje je sto je internet pun ovakvih problema ali ide se dalje, kupuj novi hardwer, ispravan hardwer baci jer boze moj nisi digitalan, Ne znam samo zasto sluzi realtekovo podesavanje za sve audio izlaze i ulaze
2019-01-30_093948.png
Evo odjednom moze samo kvadrofonija, ne moze stereo
2019-01-30_094103.png
Evo koji su drajveri i koji je chip set, nista menjano, samo je win10 krozu pdate uguravao novije drajvere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Probaj stariji portabl skype (7.40 ili sl.) i skini audio drajver sa sajta ploce
 
Probaj stariji portabl skype (7.40 ili sl.) i skini audio drajver sa sajta ploce
Skidao sam stariji ali ne portable. odmah me natera da uradim update, ako odbijem ugasi skype. Pokusacu da nadjem portable verziju. moram da pogledam oznaku ploce, to je jedna od prvih maticnih sa UEFI i win7 i SSD diskom, jedno 7 godina.
 
Ovo je da poludis, skinem portable verziju i onoladno ide na update skype, ako ne odobrim iskljuci se skype. Drajvere za plocu ne mogu da nadjem, sve kao ima a sve je fora da se skine program koji se placa i koji kad platis svlaci drajvere.
 
Jel' postoji razlog što si ubo zvučnike u crni izlaz umesto u zeleni? Tako sugerišu slike koje si okačio...

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk
 
Jel' postoji razlog što si ubo zvučnike u crni izlaz umesto u zeleni? Tako sugerišu slike koje si okačio...

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk

Hvala ti do neba, sad sam se setio da sam pre 2 godine probao kvadrofoniju. Masina mi stoji ispod radnog stola i utikaci su nepristupacni. Ja sam posle probanja iscupao te druge zvucnike i bacio ih jer su billi divca, krcali su. Totalno sam zaboravio da sam te bacene zvucnike ubo u zeleno a ove druge u crno. Sad sam gledao manual lepo pise zelena rupa za line-out, uf koji sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i senilac. Sad skype radi ok, u linuxu mu to nije smetalo, kad cistim, otvorim stranicu jer je na kljuc i bravu i usisavam, ne vadim masinu jer samo kuciste ima preko 12kg. :wave::bottle:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ko nijednom nije ubo u pogresnu rupu, taj nije ni ubad'o :d

Nekad je bila sa opcija Autosense i prvi put kad ubodes (bilo gde) on te pita da li si it to ubo par zvucnika u crni (recimo) i ti potvrdis i sve radi kako treba. Verovatno su na Linuxu takvi drajveri...
 
Nazad
Vrh Dno