Šta je novo?

Odluke saveta REM-a

Problem je što se to uopšte tako dešava, zbog sveobuhvatne pljačke naroda i države.


Ja licno jedva cekam da telekom poskupi da raskinem uslugu. Ne znam ni sto sam uzeo televiziju.
 
Па јесте, то је сад почело, раније је било све поштено. Ако већини не одговара па раскине, замислиће се. Ако већина прихвати, онда је све у реду. Ја сам изабрао јефтину варијанту и отишао од прескупог сбб-а, ако и ови поскупе онда ћу лако да решим проблем.
 
Kad ti ode ExeNet u ruke SjBBa pricaces drugu pricu :)
 
Па јесте, то је сад почело, раније је било све поштено. Ако већини не одговара па раскине, замислиће се. Ако већина прихвати, онда је све у реду. Ја сам изабрао јефтину варијанту и отишао од прескупог сбб-а, ако и ови поскупе онда ћу лако да решим проблем.
I ja raskinem a nemam drugu alternativu sem antene. I za net me uslovljavaju sa TV paketom. I šta onda povratak u srednji vek?
 
Kad ti ode ExeNet u ruke SjBBa pricaces drugu pricu :)
Не бринем се ја за то, увек ће да се нађе алтернатива. Ако ништа друго, остаје ми јефтинији интернет без телевизије (коју иначе не гледам а и ти си заговорник да свега има на интернету) и разна друга решења.
I ja raskinem a nemam drugu alternativu sem antene. I za net me uslovljavaju sa TV paketom. I šta onda povratak u srednji vek?
Ма ситничарите за то, не знам какви су планови али већина провајдера ионако наплаћује услуге од којих већина не користи ни половину а не буне се. Лако ће да прогурају и ово а ако си толики противник оваквих потеза, мали одмор од телевизије никоме не шкоди. ;)
 
Kako ces ostati kada SBB to bude ugasio kao na Beogridu?:)
Kazem da je ovo samo farsa da se mali ugase ili im se napravi problem ogroman. Niko ne ocekuje da ce SBB platiti ista za te kanale, niti da ce MTS poskupeti zbog njih. Bice samo vise ispumpavano iz MTSa, poskupljenje je vec doslo ;)

Sta je bilo proslog puta sa istim zahtevaima? Samo je manje kanala tada bilo, ali iste cene su lupane, i sta bi na kraju?
 
Ovo im je cenovnik iz 2016 kad su to prvi put pokrenuli da im se plaća pa ih je REM svojom odlukom zaustavio ove da traže pare a operateri da ih izbacuju.
688Csjr.jpg


Pa je ove godine REM svoju tu odluku promenio pa je iz te promene ubrzo izašlo ovo

BgwrmGG.jpg


f5jCSE7.jpg


lrz5wDU.jpg
 

Prilozi

  • brykgS2.jpg
    brykgS2.jpg
    210 KB · Pregleda: 78
ŠBBKBB...

SBB će spustiti cenu osnovnog paketa i ponuditi paket sa nacionalnim TV po ceni koju traže te televizije. Ukupno će biti više nego pre ali pitanje je da li svi korisnici žele taj sex-u-mozak paket.

Onda će Telekom da zadrži postojeći paket sa nacionalnim TV bez povećanja pretplate sa ciljem da preotme SBB korisnike... Naravno poslovaće sa gubitkom, a minus će pokriti država.

SBB će morati da ponudi još nešto da bi se borio sa Telekomom.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
SBB će spustiti cenu osnovnog paketa i ponuditi paket sa nacionalnim TV po ceni koju traže te televizije.

Ne može jer se tu ne pita samo SBB. Zašto bi te televizije sklopile ugovor kojim će dobijati nekoliko puta manje para nego što očekuju kad imaju pravo da ugovorom sa operaterom definišu u koji će paket ići. Zato npr. Nat Geo, Discovery, SK, MTV, VH1 ili Eurosport ama baš nigde nisu van osnovnog paketa. Jednostavno u ugovoru stoji da možeš samo tako da ih imaš u ponudi.
 
Ti mislis da TV operateri (ukljucujuvi i MTS) ne rade sa ogromnom profit marginom?
@jojo

BTW, ovo koliko vidim dodje na 2.5e za paket svih kanala, gde dodje i podosta maltene free (za operatere) XXX kanala (@0.04EUR po korisniku mesecno??)??
 
SBB ionako dize cene svakog januara. Nekad su to pravdali rastom evra, posto je kurs godinama nepromenjen a oni su dizali cene svakako,sad mogu da se ukalkulisu za ta 2.5 e
 
Ma najbolja rečenica "da će vam ponuđeni domaći kablovski i ostali kanali obogatiti ponudu" :S:
I još bolje što im je mail adresa @gmail.com

Paket kanala koji treba da se nazove "smeće tv"...
 
Poslednja izmena:
Koliko ih mrzis kada si ti izjavio tako nesto javno :)
 
Ne mrzim ih uopšte, ni najmanje. Ponekad eto i pogledam neke od tih kanala. "Mrzeću" samo Sbb ako mi naplati dodatnih 350-400 din za ove kanale. :)
 
Poslednja izmena:
Postavlja se pitanje da li Content&Rights d.o.o. uopšte hoće da potpiše ugovore sa operaterima a da programi ne budu u osnovnom paketu. Jer ako traže da programi generalno budu dostupni, to onda znači povećanje pretplate za TV od bar 2.5 EUR + PDV za sve korisnike.
 
Kako ces ostati kada SBB to bude ugasio kao na Beogridu?:)
Тешко да ће СББ да их узме, можда МТС јер и сада имају програме у МТС варијанти. Мислим на Арену уместо СК и слично.
 
To je za male operatere da ih (SBB) oduvaju. A ispasce kao "mi smo se trudili i uspeli da samo 1EUR nas kosta po korisniku, vidite kako smo dobri" i toliko ce poskupeti ;)
 
Taman da se ratosiljamo bede zvane EON. Samo neka povećaju cene, slobodno. ;)
 
To je za male operatere da ih (SBB) oduvaju.

E deder baš objasni kako lik koji je uvaljao Kopernikus tako što je Telekomu naređeno da ga kupi za neverovatnih 200 milki evra, a onda uz blagoslov samog vrha države kupio Prvu i O2 i ekspresno pretvorio njihovu informativu u novi Pink radi u korist SBB-a.

Naprotiv, sve što se već duže vreme dešava na medijskoj sceni ukazuje na to da režim puca na SBB iz svih oružja - nisu im dali da kupe nacionalnu televiziju, uortačili su Telekom i RTS pokretanjem kablovskih kanala i snimanjem serija koje će prvo ići kod Telekoma, guše Eon RTS-ovom tužbom da dodatno naplati premotavanje, Komisija za zaštitu konkurencije ekspresno odobrava Telekomu da kupuje operatere koliko mu duša ište, dok je SBB za Ikom čekao mesecima...
 
Jeste, jeste, proci ce im to, SBB ce precutke da prihvati ove javne cene :D

Objasni kako ce ovo SBBu da skodi? U praksi, ne u ideji malog Mikice. Oni ce videti to kao pravo, nece se zaliti i srediti da im se dobace packe?
 
Sada može da se raskine ugovor sa SBB jer su prekršili neke odredbe ugovora. Meni majka raskinula baš pre nedelju dana sa SBB. Odnosno umanjila, pošto joj ne treba više net.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Počelo je, izgleda će doći do gašenja ovih kanala jer ucenjuju provajdere. Sa JOTEL-ovog sajta (http://www.jotel.co.rs/?page_id=1558 ):

04 мар 2019

Обавештавамо кориснике кабловских мрежа ЈОТЕЛа да је РЕМ крајем јануара укинуо Листу канала са националном фреквенцијом (Прва, О2, Хепи, Пинк) – које су кабловски оператори били дужни да бесплатно редистрибуирају у својим мрежама.

Ово је несхватљиво, пошто је РЕМ по Закону био обавезан да утврди такву Листу !

Уколико неки од наведених канала, иако слободни за пријем из етра, поново буду захтевали енормне месечне износе по кориснику кабловске ТВ (што је у незваничној најави: 2,5 Евра, без ПДВа), Јотел ће морати да престане реемитовање истих.

Покушаћемо да, заједно са другим кабловским операторима, нађемо решења која су најповољнијa за све наше кориснике – како за оне који су заинтересовани да додатно плаћају ове канале, тако и за оне који то никако не желе.

О свему ћемо Вас благовремено информисати.


Šta kaže Telekom i SBB ?
 
Poslednja izmena:
mts mislim da nema šanse da je protiv ovoga, pretpostavljam da su u dogovoru.
 
Platis pretplatu sa racunom za struju 150rsd (za "Javni servis", samo ne znam sta je to tamo "javno") pa platis pretplatu kablovskoj tv i onda jos platis unutar pretplate ili putem dodatnog paketa za "nacionalne" kanale i jos neke uz njih...
Ovi "nacionalni" placaju drzavi pa bi da se namire od kablovskih distributera koji teret placanja prebacuju na korisnike, pa ko hoce da gleda neka gleda a ko nece ne mora, pogotovo ako naprave paket domacih kanala koji zahtevaju placanje za distribuciju na kablu.
A zasto je sve to tako, pa znamo da je partijski drug kupio ne jednu vec dve nacionalne tv, platio ih poskupo, zarada mala ili cak upitna i MORA se iznaci nacin da posao drugu donese dodatni profit koji ce se opet "preliti" gde treba (partija, potrebe i racuni za znacajne "drugove" citaj gospoda visoki funkcioneri)... mislim ovo samo naglas razmisljam o razlogu promene... ne mora da znaci da je tako ali eto mene "prljava masta" odvede u tom smeru. ;)

A ja krelac lajavi to sve javno objavljujem, samo da me ne odvere u apsanu to pisanije. :d
 
Da je samo 220 din na jedno ime nego na svako brojilo koje se vodi na tebe plaćaš tih 220 din.
Na selima ako ti slučajno štala ima posebno brojilo ni njega ne možeš da oslobodiš od plaćanja rts pretplate.
 
Taj sto je kupio nesto, posle su od njega nesto drugo kupili, zar ne? Nema sta on da nadoknadjuje :)
Ovo je samo sema da se mali KTV operateri uniste, od njih se ionako nece nesto zaraditi. SBBu ne smeju da traze da ista plati, milion puta prezvakano.
MTS ce verovatno platiti, jer se tako muze drzava, ali mozda i oni nista ne plate, nego je unistavanje malih ideja.

Mnogo mi vi nesto usko razmislajte, ako mislite da je samo novac direktno u pitanju, odaaavno se to ne radi tako :D
 
Taj sto je kupio nesto, posle su od njega nesto drugo kupili, zar ne?
Ne, prvo su mu dali pare, pa je onda "kupio".

Ovo je samo sema da se mali KTV operateri uniste, od njih se ionako nece nesto zaraditi. SBBu ne smeju da traze da ista plati, milion puta prezvakano.
MTS ce verovatno platiti, jer se tako muze drzava, ali mozda i oni nista ne plate, nego je unistavanje malih ideja.

Mnogo mi vi nesto usko razmislajte, ako mislite da je samo novac direktno u pitanju, odaaavno se to ne radi tako :D
Ne pravi teorije zavere - odaaavno :p se zna da je novac = uticaj i moc, a nestajanje malih je built-in feature kapitalistickog sistema.
 
Nazad
Vrh Dno