Šta je novo?

5G u Srbiji

ejjjjjjjj ljudi, koji crni 5G u Srbiji, od toga nece jos sigurno 2 do 3 godine biti nista, ne sanjajte !!!

Pa u Nemackoj se ne ocekuje ove godine, ili nesto samo kao test faza...
 
Nemecka ce zabraniti Hyawei opremu, Crbija neche :)
Imacemo mi prvi u Evropi 5G :D
 
pametnom dosta

Saradnja Rusije i Mađarske posebno je razvijena u energetskom sektoru u kontekstu mađarske zavisnosti od ruskih energenata. Pompeo bi trebalo da pokrene i podršku koju Orban daje rusko-turskom gasovodu Turski tok.

Kina je takođe u središtu Orbanovih diplomatskih napora, on je 2014. proglasio otvaranje Mađarske prema istoku.

Pompeo želi da razgovara i o nedavno postignutom sporazumu Budimpešte i kineskog telekomunikacionog giganta Huaveja za razvoj mreže 5G u Mađarskoj. Huavej je na svom internet sajtu naveo da njihov ogranak u Mađarskoj predstavlja centar za Evropu.

Zapad sve više izražava zabrinutost zbog moguće želje Huaveja da špijunira u korist Pekinga.

"Želimo sa njima da razmotrimo prednosti i rizike vezane za upotrebu takve opreme", rekao je Pompeo.


Američki državni sekretar Mike Pompeo će sljedeće sedmice tokom posjete Mađarskoj izraziti zabrinutost zbog sve veće prisutnosti kineske kompanije Huawei Technologies u srednjoj Evropi, potvrdio je viši dužnosnik američke administracije.

"Državni sekretar će se u Mađarskoj posebno osvrnuti na ulogu Kine u srednjoj Evropi i izraziti zabrinutost zbog sve većeg prisustva Huaweija u Mađarskoj", kazao je dužnosnik.

Prema njegovim riječima, "Pompeo će zatražiti od čelnika u regiji da obrate pažnju na upozorenja zemalja azijsko-pacifičkog kruga koje su se zbog pretijesne saradnje s Kinom našle u teškom položaju".

Huawei Technologies planira u Mađarskoj uspostaviti evropski logistički centar kako bi se ove godine povećali proizvodni kapaciteti u srednjoj Evropi, prenosi Hina.

Poziv da izbjegavaju Huawei
Sjedinjene Američke Države nastoje uvjeriti ostale vlade da izbjegavaju Huawei koji se nalazi pod prismotrom evropskih obavještajnih agencija zbog navodnih veza s kineskom vladom i mogućnošću da da bi se njihova oprema mogla koristiti za špijunažu.

Američki dužnosnik je također kazao da je SAD zabrinut zbog utjecaja Huaweija u malim državama srednje i istočne Evrope jer u njima ima dosta korupcije te je vrlo lako prodrijeti u državne sisteme.

Pompeo će osim Mađarske posjetiti i Slovačku, a s čelnicima obje zemlje će također razgovarati o jačanju odbrambene saradnje i sigurnosti.
 
Zanima me kako ce resiti backhaul 5G mreze u Srbiji. To je jedan od vecih problema u realizaciji.
 
To Verizon dosao u Srbiju ili je Cikago postao deo Srbije? :D

Nisam proveravao, ali zar ovo nije u sustini 4G+, kao i ona fora sa "4G" sto su neki operateri prvo koristili? Bio je 3G ustvari, nego marketing.
Jer 600Mbps - pih, pa to sam mogao i pre skoro 5 godina da dobijem.
 
Nije dovoljna brzina. Kako cemo operisati srca na daljinu sa samo 600 Mbps ? :D
 
Ping 20 - ovo je 5G samo u smislu fake marketinga.
 
Naravno da je fake marketing, cak su se i ostali operateri sprdali sa njima po oglasima u novinama kako varaju korisnike... Prva mreza 5G mreza je juce pocela u Juznoj Koreji :)

a kod nas da mi sacekamo prvo VoLTE :d
 
Uradio SS pre par dana, nalazio sam se u ulici Vojvode Stepe u Bg. Ispred Voždovac ke crkve Screenshot_20211029_163409_com.android.settings.jpg
Istina ili se neko sprda, pa je tako krstio ruter
 
Nazad
Vrh Dno