Šta je novo?

GeForce GTX 1660 (Ti/Super) Thread

3% nije razlika. Pri tom se porede custom varijante sa referentnim modelima. To za stare karte i drajvere je mit. A da nije, bio bi razlog da se ne kupuje bilo koja nVidia karta (osim najjače x80 Ti verzije koja nema konkurenciju). Tip memorije nema veze, ako je u skaldu sa čipom. A u ovom slučaju jeste. Ponovo - zašto bih kupio 1660 Ti, kada za isti novac imam istu kartu sa 2GB memorije više? Bolje da je ima i da se ne koristi, nego da nema, pa da nekad zatreba
 
A zašto između dva 'ista' proizvoda ne izabrati moderniji ?

Inače, ja videh tek po jednu GTX 1070 i Vega 56 za ispod 300 evra, dok RTX 1660 Ti uveliko ima za 280e već na početku...za očekivati je da neki početni modeli skliznu i ispod 280 evra za par nedelja ako ne i ranije.

GTX 1660 Ti je predstavljen za isti MSRP kao i 3 meseca star RX 590, od koga je brži za 25% i ima 2.5x veći performanse/watt:

performance-per-watt_2560-1440.png


Nije loše za 12nm čip.

Kao što reče Flingon82, na 8GB vs 6GB može da se gleda kao na future proof feature, međutim za ovaj nivo performansi svakako neće da se oseti u naredne dve godine. S druge strane jači CUDA procesori i dodatni feature-u Turing arhitekture mogu da se osete u nekim igrama, naravno ne treba očekivati čuda jer već sada 1536 Turing CUDA radi u proseku isto/brže nego 1920 Pascal CUDA procesora.
 
Poslednja izmena:
Inače za 300evra idu 1070ti a obične su 30-40evra jeftinije (KP). Svakako bih da kupujem sad išao na 1660Ti za 280evra MAX ali ako bude bila 300,onda ili 1070ti ili dodati jos 40e za 2060.
 
Obicne 1070 mogu vec sada da se nadju za 220 evra na KP tako da to nije losa kupovina. A za 300 evra ima da se uzmu 1070Ti modeli sa jos 2 godine domace garancije. Naravno treba malo traziti i cekati ali mogu da se navataju odlicni modeli.
 
Pasce cene u ovim novim modelim, te rudarske ostavite da kopaju. Uskoro 1070 za 100e, ako I toliko.
 
Nije se nikad moglo poredit cijene polovni kartica (vjerovatno iz rudnika) i cijena nove kartice.
Ako se gleda Performance/price segment porede se nove kartice.
 
Obicne 1070 mogu vec sada da se nadju za 220 evra na KP tako da to nije losa kupovina. A za 300 evra ima da se uzmu 1070Ti modeli sa jos 2 godine domace garancije. Naravno treba malo traziti i cekati ali mogu da se navataju odlicni modeli.

Aj daj link od neke, sa garanijom naravno

Sto goldi kaze,kakva su ta smesna poredjenja, polovna karta ( cesto bez garancije ) sa novom. Ako 1660ti domaca kosta 300e nova, 1070 domaca polovna i stara vise od godinu dana vredi najvise 210-220. Madjarice ispod 200, bez garancije do 150.
 
Poslednja izmena:
Kartica deluje bas dobra ponuda za gaming i to za 2k cak moze fino da se igra, za 1080p i vise nego dovoljna. Samo da vidimo kakve ce cene biti kod nas.

Slazem se da 1070 cene moraju dole, sto je isto dobro za krajnje kupce. Koliko vidim slicne su 1070 i 1160 Ti po snazi.
 
Ma te price 1070 za ~200e su meni prilicno cudne, nisam naleteo ni video...jedino nesto najmanje za 280e i to neki micro1070 :)
Meni nije problem garancija, ne treba mi... samo da na tandrcu fan-ovi i da ne piste zavojnice
 
Naravno da ih nema kada rudari neće da izgube tolike pare, a tu su uvek i preprodavci. Bitno je da su igrači sada dobili mnogo bolji izbor u vidu 2060 i 1660, a ove izraubovane... To više nikome ne treba.
 
Ma te price 1070 za ~200e su meni prilicno cudne, nisam naleteo ni video...jedino nesto najmanje za 280e i to neki micro1070 :)
Meni nije problem garancija, ne treba mi... samo da na tandrcu fan-ovi i da ne piste zavojnice

Ove nove grafke imaju zero frozr technology. Kuleri se ne uključuju do 60 stepeni kod mene. Inače moj drug, čan foruma je uzeo ovde na forumu 1070 ti (Asus) za 270€ sa garancijom još 2 godine, od člana koga ne zanima rudarenje.

Šta će da rudari rade sa svojim grafikama to je posebna priča, neka vide. Kada ih nisu prodali pre godinu, dve dana , kada su i vredele nešto.
 
Ipak ništa od poklona za rođendan. :(

 
Poslednja izmena:
Ove nove grafke imaju zero frozr technology. Kuleri se ne uključuju do 60 stepeni kod mene. Inače moj drug, čan foruma je uzeo ovde na forumu 1070 ti (Asus) za 270€ sa garancijom još 2 godine, od člana koga ne zanima rudarenje.

Šta će da rudari rade sa svojim grafikama to je posebna priča, neka vide. Kada ih nisu prodali pre godinu, dve dana , kada su i vredele nešto.

Znam, imam GTX 1060, ali kad igras neku igru(zasto bih inace kupio 1070) temp brzo ode preko 60c...tako da, ne znam sta si hteo da kazes ?

I verujem da je uzeo, ali to je usamljen slucaj ...to nije cena koja se provlaci sada !
 
Poslednja izmena:
Znam, imam GTX 1060, ali kad igras neku igru(zasto bih inace kupio 1070) temp brzo ode preko 60c...tako da, ne znam sta si hteo da kazes ?

I verujem da je uzeo, ali to je usamljen slucaj ...to nije cena koja se provlaci sada !

U pitanju je dobo provetreno kućište. Odradi to kako treba i grafika nema da se čuje. Meni su sada najveći problem HDD. Da ne pričam napamet evo kako izgleda posle devedeset minuta igranja COH 2

Capture.JPG
 
Upali Metro Exodus npr. pa onda daj shot ...sta mi dajes shotove igre iz 2013 !!!
btw. imam Fractal Design Arc XL

 
Imam samo Metro Last Light Redux. Ajde sutra. Sada me mrzi da igram. Uglavnom igram XCOM2, COH 2 i PS2. Koliko imaš ventilatora i gde su postavljeni ?
 
Probaj ti sutra neku noviju igru, pa cemo onda da pricamo o provetravanju :d

Otvoren ti je my computer kod mene, pa pogledaj
 
Ja sam pre 10ak dana prodao moju G1 gaming 1070 za 230e, jos godinu dana garancije, ja je kupio za oko 450e pre mining ludila, kartica kao nova.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Stigli su Gigabyte modeli u par radnji. Cene od 42k pa navise.
 
Duhoviti momci iz Gigatrona- platis 44k za 1660Ti, ustedis 2k na 2060
 
Hah...kod Mađara su toliko 2060-ice a 1060Ti od 300€ naviše.
 
350e kod madjara ovo cudo, Boze Gospode...Fail!
 
Nisi dobro gledao. Ima za 287e kao sto kaze DAS.
 
G******n vec podigao cene. Izgleda prodaja dobro ide :d
 
Ja nasao MSI model za 320e najjeftinije, ali dobro, ako ima ok, mada krsteni modeli su znaci iznad cene sto se nikako ne isplati.
 
Gde je najjeftinija u EU?
U UK pocetna cena 250£.
 
Cene kod madjara nisu uvek tacne kao sto je na oglasu, treba da se proveri uvek prvo. Svakako mi je i 287 evra puno za najgori model 1660Ti (pretpostavljam da je taj Ventus nesto kao ''proslavljeni'' Armor). Nadam se da cene padnu malo, svidjaju mi se preformanse ali mi je ovo preskupo. Bar 30ak evra nize je po meni realna cena.
 
Tržište će da izbalansira cenu. Sa jedne strane imaš par novih modela, a sa druge strane gomile dobrih kartica sa još nekom garancijom.
 
Nazad
Vrh Dno