Šta je novo?

WordPress Teme

Alukard

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2016
Poruke
2,122
Poena
315
Zanima me koje WP teme su vasi favoriti. Pretezno mislim na besplatne teme koje imaju solidnu mogucnost kastomizacije.
 
Pogledaj temu Astra, od nje mozes da napravis sta god pozelis jer je integirasan Elementor page builder
 
Totalni sam laik za WordPress, nesto sam citao ali mi nije bas najjasnije, pitao bih, da li je moguce pravljenje site-a u kompu ili se mora na site-u, pitam radi vezbanja?
 
Mešaš server, sajt, servis i aplikaciju za "pravljenje". Može sve "tamo", može sve kod tebe, a najbolje mešano.
Napravi besplatan nalog negde, može i na wp.org, pa počni da pratiš neke lekcije. Prvo kako da startuješ tvoj sajt, kasnije da ubaciš neki sadržaj, nakon toga kako da promeniš temu. Kasnije bi trebalo da ti se "otvore" oči

A možda najbolje kao prvi korak, instaliraš njihovu aplikaciju, pa onda povezuješ šta je šta.
 
Hvala druze na odgovoru, sve mi je ovo spansko selo, pocecu polako... instalirati njihovu app pa onda preko nje povezati se sa otvorenim nalogom na wp.org ili opet brkam?
 
Pozdrav svima, poceo sam pocetni kurs internet marketinga. Nedostaje prakse, vecinom teorija. Gledam da povatam sve sto se moze na netu, ali par stvari nejde u glavu. Posto sa WP nisam nikad radio, niti ista slicno... Npr. jel WordPress program, ili samo sajt? Kad bi hteo preko WP da ubacim npr. google tracking code, kako se to radi? Znam da moras znati u cemu je pravljen sajt, to je dobar pocetak? :) Ako moze preko WP da se ubaci kod, kako to radim?
Jel ima neki detaljan tutorijal vezan za pocetnike? Mozda najbolje video tutorijal?
 
Hvala druze na odgovoru, sve mi je ovo spansko selo, pocecu polako... instalirati njihovu app pa onda preko nje povezati se sa otvorenim nalogom na wp.org ili opet brkam?

Nikad nisam koristio. Kako me sećanje služi, trebalo bi da imaš direktno u aplikaciji "create account" i on sve lepo poveže. Na tebi je samo da počneš da objavljuješ.
Kasnije, kad ukapiraš nešto, onda pređeš i na sajtove, pa na zakup prostora, pa na ....
 
Htedoh da uputim sijaset kritika ali nema svrhe. Ne znam, ja više znam o hirurgiji (a medicinu nikad učio nisam) nego ti o kursu koji si započeo. Jeste da ti za to ne treba znanje da napraviš sajt ali makar da si se potrudio i saznao šta je to Web prezentacija iliti Web sajt, od čega se sastoji, koji su osnovni elementi (delovi) svake Web stranice, šta je to CMS i čemu služi, ...

 
Poslednja izmena:
Hvala za video. Kao sto rekoh, ucim. Nisam se susretao jos sa ovim stvarima.
 
Gledajuci youtube, negde se pominje wamp a negde xampp, koje koristiti od ova dva?
 
Poslednja izmena:
Svejedno je,skini oba pa vidi koji ti je laksi.
 
Hvala, moze li da se izgled promeni i da se umesto ovoga 1111.PNG dobija ovakav pregled 2222222222.PNG?
Gledam ali nigde ne vidim kako bih moga da dobijem linijski pregled, kada se kuca tekst i sve sto je potrebno za oblikovanje sve je razbacano i neke stvari fale?!
 
Konacno sam malo usao u materiju, gledam ali ne vidim da li moze da se uradi ono sto hocu?

Radi se o temi Twenty Thirteen.
Imam dva problema, postavio sam strane22222222222.PNG ali ne mogu da izbacim (odnosno ne znam da uradim, ako je moguce uraditi?) pretragu, pretpostavljao sam da je to vidzet ali ga ne vidim?

Drugo, u jednoj stranici stavio sam jedan vidzet kao tekst i tu upisao generalije, medjutim taj vidzet se pojavljuje u svakoj stranici, kako da uradim da mi se taj vidzet vidi samo u na toj stranici i na ni jednoj drugoj?
 
Pretraga je deo templejta, verovatno hedera. Napravi child temu i izmeni templejt.

Da bi widget bio vidljiv na samo jednoj strani, potrebno je da se registruje widget placeholder (poznatiji kao sidebar) i postavi u okviru templejta za samo tu stranu. To se radi ovako: https://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_sidebar
 
Hvala na odgovoru.
Imam jedno pitanje, nikako mi nije jasno gde gresim?
Napravim stranice, pr.radi POČETNA, USLUGE, CENOVNIK.... to je glavni meni, sada hocu da u njih ubacim podmeni, znaci da bude padajuci podmeni. Odem u Clanak-Kategorije i tu napravim kategorije, zatim odem u Izgled-izbornici i tu u Izborniku koji je nosilac site-a ubacim u Strane pa tim stranma dodam Kategorije.
Medjutim na naslovnoj strani se sve to pojavi kao Stranica, niti se pojavljuje kao padajuci meni niti se izdvaja kategorija od stranice, sve je isto. Gde gresim, gledao sam klipove neke ali mi nije jasno gde gresim, tema je Responsive?
 
Iskreno nisam razumeo šta strane i kategorije. Vizuelno grananje menija i responsive nemaju veze jedno sa drugim.
 
Uzeo sam malo da se zanimam za WP, apsolutno nikakvog kontakta nisam imao sa ovakvim programima. Ono sto mi je pretstavljalo problem, llllllllllllllllllllllllll.PNG da u kategorijam postavim podkategoriju, citajuci neka uputstva nisam razumeo kako se postavlja podmeni i kako se grana, tj. da se svaki podmeni grana na ovaj nacin lllll.PNG. Kada sam ubacivao primetio sam da strana, kategorija clanaka ne legnu kako treba pa ih povlacim, misleci da je neki bug u samom programu, tek kada sam pogledao na youtube-u tek sam tada video sasvim slucajno u opisu neke teme.
 
Zanima me kako da podesim padajuci meni da tekst iz menija (podmeni) ne lomi na dve reci vec da se ispisuje u jednoj liniji i kako da podmeniji ne idu u nedogled linijski koliko god ih ima vec da ih deli u 2-3 kolone recimo 2x4 ili 3x5 da bude pregledan ceo sadrzaj?
 
Za to vec moras da sednes i napravis svoju temu ili izmenis kod postojece.
 
Nazad
Vrh Dno