Šta je novo?

Povezivanje mobilnog na tv, bez kabla, preko rutera ?

Aleksandar 2

Poštovan
Učlanjen(a)
31.08.2018
Poruke
12
Poena
54
Vivax LED TV-32LE77 i android mobilni su mi povezani na jedan te isti ruter, samo tv je kablom, a mobilni wifi-jem . ( IPTV, box 4 )

Pa da li je nekako moguće povezivanje android mobilnog na tv, bez kabla, preko rutera npr. povežem se na svoj wifi od rutera, pa ako je tv povezan kablom za stb i moj ruter i instalirati nešto slično Remote desktopu pa podesiti nekako ruter da prima i šalje u stb zatev mobilnog pa da se sadržaj na mobilnom prikaže na ekranu tv-a .

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ovo nije SMART TV tako da nama mogućnost direktnog povezivanja. Najjednostavnije je da kupiš Chromecast. Pre par dana sam se igrao sa jednim, radi kao zmaj.
 
Vivax LED TV-32LE77 i android mobilni su mi povezani na jedan te isti ruter, samo tv je kablom, a mobilni wifi-jem . ( IPTV, box 4 )

Pa da li je nekako moguće povezivanje android mobilnog na tv, bez kabla, preko rutera npr. povežem se na svoj wifi od rutera, pa ako je tv povezan kablom za stb i moj ruter i instalirati nešto slično Remote desktopu pa podesiti nekako ruter da prima i šalje u stb zatev mobilnog pa da se sadržaj na mobilnom prikaže na ekranu tv-a.

Treba u mobilnom telefonu da nađeš opciju "preslikavanje ekrana". U njoj pokreneš pretragu, te će telefon naći televizor, AKO televizor po uopšte podržava. A mož' bit' da ne podržava.

Inače, LE77 bi trebalo da jeste smart, bar po Hrvatskom Vivax sajtu. Ovde kod nas, ne navode te detalje.
Ali ako televizor ima ethernet port, onda jeste bar neki smart.
 
možda slučajno i može, da se nešto "prohakuje" pa da se "natera" ruter i tv da to prihvati,

možda je ta opcija negde sakrivena, a drugačije se zove, ...


Verujem da može nekako, samo je malo teže u mom slučaju . A sigurno da mnogima ovo treba, a ne samo nama.

Samo je tu potreban pristup više različiti struka. Potrebna su mnoga podešavanja i samog rutera ako taj tv ne poddržava to u tom slučaju, kada se ulogujemo, mora da može samo u mom slučaju verovatno to nije baš jednostavno .
 
Poslednja izmena:
Nema tu hakovanja i sličnog. Ili može ili ne može. Ako tv nije smart, ne može. Ako jeste, može. Imaš li izlaz na internet sa tim tv-om? Ako imaš, možda može. Ako nemaš, sigurno ne može.
Koliko vidim iz specifikacija sa naših sajtova, tv nije smart i to što hoćeš ne može.
 
Pa ima izlaz za internet kabal, ali nema browser, mislim da je tzv. "polupametan" .
 
To ti je ulaz, a ne izlaz. :p

Šta uopšte koristiš od smart mogućnosti? Da li imaš npr. YouTube aplikaciiju na televizoru?
Da li ruter na koji si kabelom zakačio TV, prikazuje lampicama aktivnost porta na koji je uboden TV?

Screen mirror sa Android uređaja, tamo gde radi, radi po default-u. Nema tu nekih posebnih podešavanja.

Pored screen mirror, smart TV bi trebalo da ima i opciju cast-ovanja multimedije. To ti je da preusmeriš neku multimediju sa mobilnog uređaja na TV, i to tako da je tada pušta direktno TV, a ne mobilni uređaj.
(Kod screen mirror, multimediju i dalje pušta telefon).

Kada pokreneš npr. YT na telefonu, i gledaš neki video, da li ti se u ćošku videa na telefonu, pojavi cast ikonica?
Ovakva nekakva:
google_cast_icon_update_02.png


Ako se pojavi, tapni je. Prvo će ti pokazati kompatibilne uređaje na mreži, a onda preusmeriti sliku na neki od tih kompatibilnih uređaja. Televizor npr.
 
Poslednja izmena:
Pa ima izlaz za internet kabal

Loša pretpostavka - ima konektor za LAN kabl.
Da je izlaz, tek ništa ne bi moglo da "uđe" u njega, pa ni internet :)

Da li iza konektora stoji adekvatna elektronika, pa tek softverski podržano...pročitaj u specifikacijama/uputstvu tvog TV-a.
 
Uzmi za 25/30eur androd smart box i rešeni svi tvoji problemi + svi kanali, kablovske i svašta dobro...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno