Šta je novo?

Koje DDR3 module kupiti

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
921
Poena
170
Posto odavno ne pratim hardver, bila bi mi potrebna vasa strucna pomoc.
Zeleo bih da kupim jos RAM memorije za svoj PC posto mi se cini da ce gaming biti sve zahtevniji u buducnosti. Razmisljao sam o 2x2GB ili 2x4GB.
Potrebna mi je specifikacija modula koji bi odgovarali i potpuno radili.

Konfiguracija je sledeca:

Intel i5 2500K
Asus P8P67 (B3 revizija, bez nastavaka pro, evo etc)
2x4GB DDR3 transcend 1600mHz
MSI r9 270x 2GB

A u prilogu dostavljam slike iz BIOS-a vezano za postojece module.
RAM1.jpg
RAM2.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko sam gledao ovog proizvodjaca nema nigde u ponudi.
Koja specifikacija memorije bi bila odgovarajuca?
 
Koliko vidim, ti imas najgoru mogucu memoriju :( radi na CL11. Sta god da uzmes, uskladice svoju brzinu brzini najsporije, tako da ti je maltene sve jedno.
Meni na istom cipsetu (P67) lepo rade zajedno Kingston HyperX 2x4 GB 1600 CL9 plus Crucial Balistics 2x4 GB CL8 (sve zajedno na CL8, uz 1.6V, dual channel).
Ili da prodas te dve i kupis neku brzu 2x8 GB ddr3, ili da prilikom kupovine dobijes neku radnu garanciju, cisto da probas da li ce sve to zajedno da radi.

Edit: I klokni cpu na 4.X GHz.
 
Poslednja izmena:
Uzmi neku 2x4gb na 1600Mhz i to je to. Radice to. Uparivao sam i 4 razlicita modula pa su radila. Samo ce se oni prilagoditi Transcendu i to je to.
 
@Censored
Nisam planirao da menjam sandy narednih par godina, vec samo grafiku da upgrade-ujem i da dodam neki stap ram memorije

@Filni
Koju memoriju preporucujes? Samo da mi radi kako treba, citao sam da nekima nece da predje dalje od BIOS ekrana, ili baca BSOD-ove, pa se zato informisem.

I ima li matematike kupovati polican ram? Ima li tu neke ustede u odnosu na novo za 2x4 GB DDR3
 
Nazad
Vrh Dno