Šta je novo?

matrix platinum problem

dowlamen

Poštovan
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
69
Pozdrav ljudi ! imam problem sa r9 280x matrix grafom! juce u toku dana mi je izasao bsod u sred igre ,pa sam pomislio da deinstaliram drajver uz pomoc ddu u safe modu pa da ponovo instaliram,,medjutim posle deinstalacije i restarta pokrecem instalaciju drajvera i u toku instalacije javio se bsod sa porukom "PAGE ERROR IN NONPAGED AREA" ! nisam znao sta je to (sada znam) pa sam odlucio da uradim win 10 sistem instalaciju ! sve je bilo kako treba do instalacije drajvera za graficku( u pitanju je drajver 17.1.1) koji sam uvek instalirao za ovu kartu jedino on nema bagova...javio se opet isti bsod sa istom porukom ! sad sam prebacio na integrisanu i komp mi je funkcionalan ali ne znam kako da osposobim graficku kartu

1. Asus r9 280x matrix platinum trenutno sijaju sva svetla na njoj i ventilatori rade kao po defaultu
2. nikad je nisam klokovao,niti isprobavao nista sto nije preporucljivo
3. posto ona ima samo izlaze za displayport ,a monitor ima hdmi ulaz koristim adapter dport to hdmi koji neverujem da je neispravan tek tako,pokazivala je sliku pre reinstalacije drajvera
4. znam da kartica ima 2 biosa i probao sam da je startujem sa drugim biosom,ali ne daje sliku
5. da li moram da fleshujem bios ,jer drugog resenja nema ,mozda ima...ja ne znam !

Molim za pomoc dobri ljudi
 
+ u device manageru windows karticu uopste ne vidi i ne prikazuje! vidi samo integrisanu! evo dok komp radi ,grafi sija logo i vrte ventilatori ...kad ubacim da postujem bios preko nje izadje debug code na maticnoj d4 sto znaci da nije prepoznao gpu ! au braco izludecu
 
posle mnogo muke sistemom eliminacije sam utvrdio par stvari! hard disk i ram su uredu..dakle graficka je u pitanju! stavio sam grafu u drugi slot i baca sliku ,na ulasku u windows se pojavljuje bsod "PAGE ERROR IN NONPAGED AREA" i tako non stop! cudno mi je sto u tom slotu ne radi integrisana a u slotu koji sam inace drzao grafu vec 2 god sad ona ne baca sliku a integrisana baca! moze li se to podesiti u biosu maticne,,ja sam cekirao enabled za iGPU umesto auto ali nista se nije promenilo! dakle definitivno je u pitanju to sto mi je izbacio gresku u toku instalacije najnovijeg drajvera za grafu ovaj adrenaline novi sto je izasao! posle toga eto.... sad trazim resenje kako da resim taj non paged problem na ulasku u windows ! naravno probao sam i u safe modu..ulazi normalno!
pitanje dal moze da se instaliraju drajveri za grafu u safe modu?
 
A sto ne napises kako si resio problem?
 
isao sam u system 32 i brisao atijeve fajlove ..preko 4500 ati fajlova unlockerom brisao ! i jos negde sam isao pa brisao ostatke od falicnih drajvera,,ubacio gpu u slot ispod i BAM!! radi sve ko ludo !
 
momci provalio sam sta je zaista problem ! pci-e x16 slot baguje ili ne radi ! kad je gpu u x16 slotu ventilatori graficke vrte,logo je sija ali ne daje sliku niti je kartica vidljiva u device manageru! kad je kartica u x8 slotu radi grafa normalno, samo sto kad igram wot javljaju se dropovi u fps na nekoliko sekundi i prilicno me nervira !

-bios ploce je poslednji moguci (ja ga nikad nisam apdejtovao) ..kupljena sa poslednjim biosom
-drajveri nisu problem
-probao sve x16 slotove(ukupno 3 na ploci) sa svakim isti problem dok x8 radi
-graficka lepo lezi,,nijedan kabal je ne ometa

vise puta resetovao cmos i isprobavao razne kombinacije nazalost bez rezultata! dakle i sistem je sveza 10ka 64-bit!

pitanje da li postoji mogucnost da ako apdejtujem bios za plocu da ce x16 da proradi,mislim vec imam poslednu verziju ali mozda pomogne ako se flashne ! sta znam vise sam lud!
 
Nazad
Vrh Dno