Šta je novo?

Pomoc oko kupovine desktop racunara

Svegresni

Poštovan
Učlanjen(a)
23.01.2019
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav i poštovanje svima,:)

pisem kao otac jednog trinaestogodisnjeg decaka koji se ne razume mnogo u novije tehnologije. Naime, zeleo bih da obradujem sina sa racunarom za odlican uspeh (zasluzio je). Znam da voli - obozava da igra Fortnite, pa bih mu kupio neki racunar koji bi mogao da pokrene igricu na prihvatljivim - zadovoljavajucim podesavanjima. Gledajući ponude računara i znajući svoje ekonomske platižne mogućnosti ja sam sveo odabir na tri računara: kmpjuteri za fortnite - Luka.png

Naravno, svaki savet, sugestija ili predlog su i više nego dobro došli. Možda za isti novac može da se kupi i bolja konfiguracija?! Ne znam. Hvala unapred svima na pomoći.

PS. samo da napomenem jer sam se u prodavnici raspitao da grafička kartica u poslednjem računaru iz ponude je AMD Radeon R9 380 Sapphire Nitro 2GB DDR5, DVI/HDMI/256bit/. Ovo sam napisao kao napomenu jer sam video da postoje više grafičkih kartica sa ovakvom oznakom koja je data u ponudi (specifikaciji racunara).

Jos da napomenem da na stranici https://gamesystemrequirements.com/game/fortnite mogu se pogledati preporučena konfiguracija računara za igranje ove igrice. Nisam uspeo da se snađem, pa je svaka pomoć i više nego dobro došla. :guitar:
 
Je l mora gotova konfiguracija ili može i da se sklapa iz delova?
 
Не мора готова тј. склопљена конфигурација. Буџет око 50 000 динара. Хвала Вам на доброј вољи да помогнете. Много ми значи. Ускоро ће распуст....
 
Ryzen 1200 - 11.490
Asus PRIME A320M-K - 6.190
SSD M.2 SATA 240GB WD Green 545/465Mb/s, WDS240G2G0B - 4.090
2x DDR4 4GB 2666MHz Transcend, JM2666HLH-4G - 6.380
GeForce GTX1060 Zotac 3GB - 21.990
MS Industrial Sirius 2 500W - 2.490

52.630 u emiju, bukvalno za dve klase bolje od svega što su ti ponudili.
ako prelazi budžet, može se na drugom mestu uzeti procesor za 1500din manje, kao i nekih 700-800din jeftinija ploča i nešto jeftiniji ssd, pa da se spusti na 50000 sve, ali bi onda to morao neko da ti sastavi.
ako je i to mnogo, uzeti 1050ti umesto 1060, ali za par hiljada nije vredno toga.
 
Poslednja izmena:
^to napajanje ce da vrisne pri prvom ukljucivanju sa tom konfom. A i greota je r3 na plocu koja ne klokuje.

Ja bih izbegao gotove konfe.

Fortnite tera i 2200g lagano. A on bi mogao sa kineskim napajanjem od 500w. Kasnije kad se ukaze potreba uzme se bolje napajanje i grafa.

Lepa konfa za fortnite sa 2200g, ili za 50.000 sa 2400g, to je vec lep gejming sa njom ako budzet dozvoljava
0e4f26ce1ea44b0e168e6a0e7e6e72b3.jpg
 
Poslednja izmena:
Sad ga i ti pretera. Za 200w u punom loadu će raditi, ako ne, ima garanciju. Svakako nije lošije od onih koje bi dobio uz gotovu konfiguraciju.
Šta znam, dati 42000 i igrati fortnite na 50ak fps u idealnim uslovima, na medium setovanjima mi baš ne deluje kao neki posao.
Slažem se da je greota ne ocovati R3, ali 1500-2000din više za B ploču na ovaj budžet nije malo, ako se neće koristiti.
 
Poslednja izmena:
pisem kao otac jednog trinaestogodisnjeg decaka koji se ne razume mnogo u novije tehnologije. Naime, zeleo bih da obradujem sina sa racunarom za odlican uspeh (zasluzio je). Znam da voli - obozava da igra Fortnite, pa bih mu kupio neki racunar koji bi mogao da pokrene igricu na prihvatljivim - zadovoljavajucim podesavanjima. Gledajući ponude računara i znajući svoje ekonomske platižne mogućnosti ja sam sveo odabir na tri računara: Pogledajte prilog 264530
Posto mi izgleda da nemas nikog ko bi ti pomogao na licu mesta, ocigledno je da je najsigurnije kupiti sve u jednoj radnji i traziti da oni sve to sastave.
To nije uvek najsrecnije resenje sto se izbora komponenti i cene tice, ali je svakako bolje nego kupiti neku od tih gotovih konfiguracija sto imaju u ponudi.

Uzimajuci u obzir budzet od oko 50.000 dinara za kompletnu masinu, njenu namenu i starost korisnika,
kao i potrebu da se sve uzme na jednom mestu (sto donekle ogranicava izbor trenutno dostupnih komponenti),
evo mog nekog razmisljanja na tu temu uzevsi u obzir trenutnu ponudu iz radnje na E...

Kuciste: MS Industrial ARMOR 1.690

Napajanje: LC Power LC600H-12 3.990

Maticna ploca: Gigabyte AM4 B450M S2H 7.490

Procesor: AMD 2400G 19.390

Memorija: HX426C13PB3/8 9.290

SSD BioStar S100 240GB 3.990

Komplet 4u1 miš,podloga,slušalice,tastatura USB US UGO UHD-1136 1.290

Sve ukupno: 47.130 dinara (to je samo za pocetak :))


Cim prilike dozvole, dodas APC PMF83VT-GR za prenaponsku zastitu, pa kasnije jos jedan stick iste memorije, itd, itd...
 
Posto mi izgleda da nemas nikog ko bi ti pomogao na licu mesta, ocigledno je da je najsigurnije kupiti sve u jednoj radnji i traziti da oni sve to sastave.
To nije uvek najsrecnije resenje sto se izbora komponenti i cene tice, ali je svakako bolje nego kupiti neku od tih gotovih konfiguracija sto imaju u ponudi.

Uzimajuci u obzir budzet od oko 50.000 dinara za kompletnu masinu, njenu namenu i starost korisnika,
kao i potrebu da se sve uzme na jednom mestu (sto donekle ogranicava izbor trenutno dostupnih komponenti),
evo mog nekog razmisljanja na tu temu uzevsi u obzir trenutnu ponudu iz radnje na E...

Kuciste: MS Industrial ARMOR 1.690

Napajanje: LC Power LC600H-12 3.990

Maticna ploca: Gigabyte AM4 B450M S2H 7.490

Procesor: AMD 2400G 19.390

Memorija: HX426C13PB3/8 9.290

SSD BioStar S100 240GB 3.990

Komplet 4u1 miš,podloga,slušalice,tastatura USB US UGO UHD-1136 1.290

Sve ukupno: 47.130 dinara (to je samo za pocetak :))


Cim prilike dozvole, dodas APC PMF83VT-GR za prenaponsku zastitu, pa kasnije jos jedan stick iste memorije, itd, itd...

Svima najlepše hvala na dobroj volji da pomognu i daju pravi savet. Mnogo mi znači. Uskoro ćeraspust i polugodište pa da pripremim poklon do tada.

Koju graficku karticu uz to? Nisam razumeo da li treba kupovati i grafičku karticu uz ove komponente ili ima neku tzv.integrisanu?
 
Jel' može ovde neki epilog, pošto sam i ja sada bukvalno u istoj situaciji? Radnja sa mm mora da bude i ponuda između 40 i 50k. Ryzen 3 2200g, 8gb rama, ssd, pa kasnije još 8gm rama i posebna grafa.
Ako može preporuka na osnovu trenutnog stanja u pomenutoj radnji?
 
Nazad
Vrh Dno