Šta je novo?

[BioWare] Anthem

Logovao se iz prve, nema 95% load stuck-a, tako da su boljke od VIP-a ispeglane po svemu sudeci :)
 
Za nas koji bismo sada Andromedi dali sansu, da li je ispeglana i vredi probati?


Ja sam odigrao nekih ~20h,sto prakticno pokriva uvod i malo vise, nisam imao problema niti onih cringe bagova koje sam vidjao po YT na releasu.

Udji sa pristupom da igra nije (originalni) ME,iako ima taj vajb, i bice dobra zabava. Ma da sam posle toga opet uhvatio i odigrao ME 1 i 2.
 
Poslednja izmena:
Lepo BioWare fejlovao sa ovim.

Jedan od opisa sa neta:
Anthem's disjointed story, boring loot, repetitive missions, and shallow endgame are all disappointing. At least it's pretty.
 
Ma kakav crni Athem, od EA igara mogu samo FIFI da posvetim paznju i to je to.. Tesko smece od kompanije, i tako uticu i na ostale firme u svom okruzenju i namecu im svoj stav, kao i Activision sto radi..
 
Nisu failovali uopšte. Ljudi vole da pljuju i da koriste velike izraze, ali definitivno mogu da kažem da su foliranti i da nisu u pravu.
Odmah da se ogradim, ne branim igru, nije fantastična, ali loša ili fail nije.

Ono što se svakako može reći za igru i što je fer jeste da nije ispunila potencijal koji ima.
Svet i koncept su odlični, sam gameplay odličan. Manjak materijala je očigledan i svakako nije nešto što će se igrati mesecima, ali nije nešto što se nikako ne može nadoknaditi u nekom trenutku slično kao što je urađeno za destiny (koje nisam igrao).

Ja bih isto mogao da kažem i za diablo 3. Prešao main misije, još malo nasvirao lika na 70lvl i počeo da budžim paragon. Bukvalno postoje samo riftovi posle misija koje vredi igrati i to je identično konstantno. Za svakog lika postoji par ustaljenih kombinacija opreme kojoj se teži.

Igru igram preko origin access premium od 15$ i za tih mesec dana ću se naigrati, obrisati i ugasiti subscription. Toliko igra i vredi u trenutnom stanju i sa sadržajem koji nudi.


Postoje i drugi problemi koje cenjeni jutjuberi nisu pominjali (bar ne da sam ja video), a ja mislim da će se pojaviti uskoro. Problem kao što je baza igrača tokom vremena. Igra je defitinivno optimizovana za coop, ali matchmaking ne može ništa da uradi ukoliko jednostavno nema nikoga ko igra misiju koju ja želim. Preći veće težine sam je baš izazov. Na ovo se nadovezuje i problem lokacije servera. Ja već sada primećujem da mi neki neprijatelji nestanu ispred nosa i da nekada misteriozno pokupim damage. Definivno bih želeo da igram na euro serveru sa evropljanima umesto na NA sa kinezima, ali možda neći imati izbora za mesec dana.

Inače, day one patch je rešio par stvari, ali samo sitnice. Glavna vidljiva stvar je popunjenost sveta. Sada svuda ima živuljki umesto da je sve prazno.


Ja bih svakome lako mogao da preporučim da izdvoji 15$ i uzme premium kako bi odigrao. Mislim da vredi i pored dugih loading screenova i lošeg huba koji nepotrebno oduzimaju vreme.
 
Nisu failovali uopšte. Ljudi vole da pljuju i da koriste velike izraze, ali definitivno mogu da kažem da su foliranti i da nisu u pravu.
Odmah da se ogradim, ne branim igru, nije fantastična, ali loša ili fail nije.

Ono što se svakako može reći za igru i što je fer jeste da nije ispunila potencijal koji ima.
Svet i koncept su odlični, sam gameplay odličan. Manjak materijala je očigledan i svakako nije nešto što će se igrati mesecima, ali nije nešto što se nikako ne može nadoknaditi u nekom trenutku slično kao što je urađeno za destiny (koje nisam igrao).

Ja bih isto mogao da kažem i za diablo 3. Prešao main misije, još malo nasvirao lika na 70lvl i počeo da budžim paragon. Bukvalno postoje samo riftovi posle misija koje vredi igrati i to je identično konstantno. Za svakog lika postoji par ustaljenih kombinacija opreme kojoj se teži.

Igru igram preko origin access premium od 15$ i za tih mesec dana ću se naigrati, obrisati i ugasiti subscription. Toliko igra i vredi u trenutnom stanju i sa sadržajem koji nudi.


Postoje i drugi problemi koje cenjeni jutjuberi nisu pominjali (bar ne da sam ja video), a ja mislim da će se pojaviti uskoro. Problem kao što je baza igrača tokom vremena. Igra je defitinivno optimizovana za coop, ali matchmaking ne može ništa da uradi ukoliko jednostavno nema nikoga ko igra misiju koju ja želim. Preći veće težine sam je baš izazov. Na ovo se nadovezuje i problem lokacije servera. Ja već sada primećujem da mi neki neprijatelji nestanu ispred nosa i da nekada misteriozno pokupim damage. Definivno bih želeo da igram na euro serveru sa evropljanima umesto na NA sa kinezima, ali možda neći imati izbora za mesec dana.

Inače, day one patch je rešio par stvari, ali samo sitnice. Glavna vidljiva stvar je popunjenost sveta. Sada svuda ima živuljki umesto da je sve prazno.


Ja bih svakome lako mogao da preporučim da izdvoji 15$ i uzme premium kako bi odigrao. Mislim da vredi i pored dugih loading screenova i lošeg huba koji nepotrebno oduzimaju vreme.


Da ali u D3 imas 6 klasa, svaka je specificna sa buildovima. Imas solo/duo/4man farm kako u nepalm riftovima t13, zatim GR pa bounty run-ovi sa jos par zacinjenih stvari. Pa imas riftove koji su random generated kako pylon-i tako i koncept mapa, na stranu to sto ima svega 10-ak razlicitih da kazem "okruzenja" otprilike. Sama poenta igre je taj leaderboard i vremensko prelazenje GR-a, koncept ima competetive aspekat zato se i igra tako dugo. Kod EA je totalno duga prica, i Destiny ne kapiram ali opet na nedeljnom nivou dobijas NF run-ove pa i bude malog osvezenja. Ovo je drasticno manje kontenta i od toga. Ipak je EA.
 
Da ali u D3 imas 6 klasa, svaka je specificna sa buildovima. Imas solo/duo/4man farm kako u nepalm riftovima t13, zatim GR pa bounty run-ovi sa jos par zacinjenih stvari. Pa imas riftove koji su random generated kako pylon-i tako i koncept mapa, na stranu to sto ima svega 10-ak razlicitih da kazem "okruzenja" otprilike. Sama poenta igre je taj leaderboard i vremensko prelazenje GR-a, koncept ima competetive aspekat zato se i igra tako dugo. Kod EA je totalno duga prica, i Destiny ne kapiram ali opet na nedeljnom nivou dobijas NF run-ove pa i bude malog osvezenja. Ovo je drasticno manje kontenta i od toga. Ipak je EA.

mozda d3 izgleda kao bogato, ali meni je to sve bio grind u razlicitim pravcima. Ne hejtujem po igri, sjajna je, ali nisam video vrednost posle nedelju dana jer mi licno nije zanimljivo da iznova i iznova levelujem novog lika.
Jos jednom kazem, svakako da je anthem siromasan sa sadrzajem u ovom trenutku, ali je igra itekako zabavna i treba je odgirati, sve pod uslovom da je neko fan zanra.

Secam se da je mass effect 3 multiplayer imao samo dva moda i nekoliko mapa, ali se mnogo dugo zadrzao na zavdnom nivou. svasta su radili da zadrze igrace i uspevalo je dok nije izasla neka velika igra koju su svi cekali.

Ukoliko zele, lako ce ubaciti jos misija, nekako mi je neverovatno da samo napuste sve.
Ono za sta se svi slazu je da igru ne treba kupiti u bilo kom slucaju.
 
Ako neko igra bilo bi lepo da podeli utiske sa nama sad posle par dana igranja.
 
Igram ja par dana, ali na PC-u i mogu reci da je svet zanimljiv prvih 10 sati, a onda krece grind i grind, sve vidjeno.
Ceo svet isto izgleda, nista bitno pomena, da ne pricam sto ladno dok se vozikas mapom, mozes doci na 5-om nivou, umesto na 75-om, do end bossa, jer si naleteo na deo u kome se neka ekipa pegla sa njim, aktivirala tu misiju...bas nedovrsen koncept.
Sama mehanika je super, kako letenja, tako i dinamike borbe.
Da nije toga, ne bih izdrzao duze od 5 sati.

Ono sto sam gledao na YT je smesan gameplay, ja recimo tokom jedne bitke polecem i slecem faozn 30 puta, bacakam se, cimam i skacem...a u vecini oni bleje i pucketaju... :)
Realno, trosim tastaturu i misa 10x vise nego u CSGO recimo :)


Sli ne radi, a igra ni na jednoj grafici ne moze da radi na 4k, ja je igram na 1440p na ultra i i dalje imam padove do 40fpsa nekada, na vodenoj 1080ti na 2050/12200Mhz.
Cak i da mi obe rade dobro kao u Shadow Of The Tomb Raider(99% iskoriscenost obe i 80-100fps na max 4k), u 4k bi u Anthemu bilo padova na 40fps.
Jako losa optimizacija.
 
Poslednja izmena:
12e trenutno :)
 
Posto imam aktiviran Origin Access, uzeo sam da igram Anthem, i to iskljucivo solo. Podesim na private i igram kampanju.
Trenutno sam lvl 14.

Procitao sam kako igra postaje busan kurt0n u end gejmu, da je loot katastrofa, i sve mi je jasno.
Mogu reci da mi je levelovanje prilicno zabavno, mehanika igre, letenje, jedino vec sad vidim da je raznovrsnost protivnika mala. Kao da postoji 5-6 razlicitih tipova mobova koje farmas, i to je to.

Odigracu kampanju do kraja, mozda cak izlevelujem Rangera do lvl 30, ali tesko da cu ovo igram nakon toga..

Illidane, igras li ti ovo aktivno ?
 
Poslednja izmena:
pa uzeo sam juce :) igracu, sad da li aktivno....
 
Ja sam je uzeo isto, deluje zaninljivo mehanika i sve, ali sad je na cekanju, The Division 2 mi je zanimljiviji malo :)
 
Presao sam sve sto se moglo preci, main story i sve side questove (AGENT QUESTS + AGENT CONTRACTS).
I trenutno sam lvl23 a maks je 30.

I sad kao neki endgame ostaje mi da iznova i iznova grindam quickplay, freeplay, strongholds i contracte, dok ne dodjem do lvl 30, a onda ce valdja da mi padaju samo legendary, epic i masterwork itemi, i otkljucavaju se dodatne 3 tezine.
U prevodu, do sad sam igrao sam, sad je vec *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no, posto sam video sve sto igra ima da ponudi, i jedino neki multiplayer ima smisla, isto kao i Diablo.
 
Presao sam sve sto se moglo preci, main story i sve side questove (AGENT QUESTS + AGENT CONTRACTS).
I trenutno sam lvl23 a maks je 30.

I sad kao neki endgame ostaje mi da iznova i iznova grindam quickplay, freeplay, strongholds i contracte, dok ne dodjem do lvl 30, a onda ce valdja da mi padaju samo legendary, epic i masterwork itemi, i otkljucavaju se dodatne 3 tezine.
U prevodu, do sad sam igrao sam, sad je vec *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no, posto sam video sve sto igra ima da ponudi, i jedino neki multiplayer ima smisla, isto kao i Diablo.

pa to ti je to. loot drop grind. jasno bilo da ce tako da bude.
lupali oni gluposti o kataklizmi i svasta nešto, ali nisu se baš usrećili time. access je najbolje rešenje za ovu igru.
 
Nazad
Vrh Dno