Šta je novo?

malo pitanjce za sve

laki_mafija

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2004
Poruke
22
Poena
304
ovako:moji problemi su nastali kad sam na mojoj skromnoj masini(intel 850 mhz,128 ram, graficka je neka budjava na 32 mb i jos po nesto)hteo da stavim xp jer mi se internet explorer blokirao,tj nije hteo da radi ,ustvri radio je on ali nenormalno sporo.da bi se otvorio uopste trbalo mu je i po pet min(nisam napomenu da sam da tad imao ME)!tako da sam pristupio modernizaciji mog racunara.kupio sa maxtor od 80GB i jos 128 mb.reko valjace.hteo sam da prvo instaliram xp na novi hard pa zatim da sa starog harda prebacim podatke na novi ,a stari bi skroz izbacio(9.3gb).medjutim kad sam heto da instaliram novi win instalacija mi je sala na pola jer mi disk nije valjao.pa dok sam to sredio treblo mi je malo vremena ali i to sam sredio.e sad idu moje muke.kad sam napokon sve zavrsio i prebacio podatke sa starog na novi hard i kad sam hteo da vidim sta i kako radi video sam da mi modem u opste ne radi.win ga preopznaje ali u opciji plug and play mi kaze da ga nema.tako da nisam mogao da ga pustim u rad .skidao sam drajvere sa neta ali opet mi se pojavljue isto.kao da ga nema,a u stvari je tu.sta sad da mu radim?i jos jedna stvar kad sam hteo da ugasim komp sistem je ugasio win ali ne i komp.pisalo mi je ono cuven widows is now ready to shot down ili tako vec ali mi je komp idalje radio.znaci nije hteo da se iskljuci sa napajanja.a kad mu drizim dugme za paljene oko 5 sec tek se tad ugasi.sto mi je ciniti gospodo.unapred zahvalan!
 
Za modem ti sigurno nisu dobri driveri, probaj da instaliras windows-ove generic drivere, jer kad instaliras driver-e koji nevaljaju javlja se takav problem, vidis modem, ali nemozes da ga koristis.
 
Jednostavno mora da dodje kod tebe neko ko se razume u hardware i OS, makar osnovno, i da ti sredi ceo comp. XP se ne preporučuje sa manje od 256 Mb RAM memorije jer pojede dosta iste, a pošto sada imaš toliko, kada se instalira XP treba isključiti gomilu servisa i podesiti da bi manje resursa trošio, a da brže radi. Teško se preko postova može sve objasniti.
 
notax je napisao(la):
Jednostavno mora da dodje kod tebe neko ko se razume u hardware i OS, makar osnovno, i da ti sredi ceo comp. XP se ne preporučuje sa manje od 256 Mb RAM memorije jer pojede dosta iste, a pošto sada imaš toliko, kada se instalira XP treba isključiti gomilu servisa i podesiti da bi manje resursa trošio, a da brže radi. Teško se preko postova može sve objasniti.
pa znaci da sklonim xp i da stavim nesto drugo?ME mi se vise i ne stavlja a i nemam gde da ga nadjem iskren da budem.hvala na savetu
 
mixi je napisao(la):
Za modem ti sigurno nisu dobri driveri, probaj da instaliras windows-ove generic drivere, jer kad instaliras driver-e koji nevaljaju javlja se takav problem, vidis modem, ali nemozes da ga koristis.
jer bi znao gde ja to da nadjem?
 
Idi na site proizvodjaca i nadji driver-e za tvoj modem ali za XP, jer za njega idu posebni driveri, ne mogu se koristiti oni koji idu na 98,me i sl. Ako ih ne nadjes probaj da u listi Windows-ovih driver-a nadjes Generic Modem, mozda ce raditi.
 
Stavi 98-icu i uzivaj!
Ja sam presao na XP samo zbog NForce2 i SoundStorm-a!
 
opet ja

:wall: hvala na svim savetima ali mi jos niko nije odgovorio zasto nece da komp da se ugasi kad mu pritisnem shut down? :crash:
 
Driveri za plocu?
 
..tj deo za Power Managment!
 
Oprobaj Win 2000, skupljaj pare i udvostruci memoriju! Iskren savet.
 
Za modem sam isto imao mnogo problema (u pitanju je bio conextant) dok nisam nasao prave drajvere, a sto se tice gasenja, ovo sto sam nasao na internetu je u skoro svim slucajevima upalilo. Dakle udjes u regedit (otkucas u dijalogu start/run), pa sa find nadjes key "powerdownaftershutdown" i modify na "1". Uglavnom je na masinama koje se ne gase stajalo "0". Ako ti ovo vec jeste 1 onda je nesto drugo...
 
Nazad
Vrh Dno