Šta je novo?

M.2 SSD ne vidi DVD optiku

paradizo

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruke
2,054
Poena
275
Ne znam da li je pravo mesto za pitanje te mi ne zamerite.Windows 10 je instaliran na Crucial MX500 250GB SATA M.2 SSD,imam tri HDD-a Sata i sve radi kako treba.Danas su mi na četvrti Sata ulaz povezali DVD rezač koga sistem ne vidi.U servisu mi kažu da je to zbog M.2 SSD-a?Ploča je ASRock AB350M PRO4.Ima li nade da se to nekako ispravi ili sam džaba kupovao rezač?:(
 
Ne vidim kakve veze ima m2 ssd sa time što sistem ne vidi rezač. Da li u BIOS-u vidiš taj rezač? Mada, sa druge strane, ne vidim poentu DVD rezača u današnje vreme.
 
Ako pročitaš na stranici ploče, piše lepo da M.2 plot i SATA 3_3 dele magistralu i da samo jedan može da radi.

Ali isto tako pise da postoji drugi, takozvani Ultra M.2 socket koji ide preko PCI-E interfejsa, sto znači da će moci da izbegne taj konflikt ako premesti M.2 SSD u taj drugi "Ultra M.2" socket.
 
Ja mislim da je njegov SSD SATA, a ako kupi PCI-E SSD onda ce moci u taj drugi "Ultra" M.2 slot.
 
Jeste,moj M.2 je Sata.Ulaz za ultra je prazan
 
Ali isto tako pise da postoji drugi, takozvani Ultra M.2 socket koji ide preko PCI-E interfejsa, sto znači da će moci da izbegne taj konflikt ako premesti M.2 SSD u taj drugi "Ultra M.2" socket.
Misliš da je SSD stavljen u taj Ultra slot, a da DVD i dalje ne radi...? (pitanje je retoričko)
 
Nije ssd stavljen u ultra slot.
 
@solesoslav
Ako se ssd prebaci u ultra slot da li ću morati da reinstaliram OS?
 
@solesoslav
Ako se ssd prebaci u ultra slot da li ću morati da reinstaliram OS?

Ne izvini, pogresio sam. Kako god ga okrenes deluje mi da nece moci da se oslobodi 4. sata port, jer SSD mora preko sata interfejsa da se poveze, a taj ULTRA M.2 socket cak i da moze da primi takav SSD(ako je fizicki moguce da se ubaci zbog "granicnika" na konektoru) samo ce da ga preusmeri na SATA interfejs. Mislio sam da drugacije to funkcionise.
 
Nazad
Vrh Dno