Šta je novo?

Polukonfa do 30k

Independent

Cenjen
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruke
8
Poena
152
Prijatelj me zamolio da mu nađem nešto do cifre od 30k, uzima preko firme nešto pa mu je to jedini način, ništa preko.


Šta bi bi mogao da uzme(od ploče i procesora, rama, harda i napajanja)?
Stara grafička je bila HD 6570 pa mu treba neka malo jača od nje, dok ja kapiram da bi neka integrisana bila jača i dovoljna za njegove pogrebe.
 
Pošto je preko firme verovatno samo domaće radnje dolaze u obzir? Za te pare, teško nešto može da se sklopi, eventualno Ryzen 3 1200 (11500din), najjeftinija A320 ploča Biostar (5500),RAM 2x4GB 2400MHz GeIL EVO FORZA (7500din), HDD 1TB Toshiba P300 (4700din) i PSU Napajanje 550W Rhino RX-550PA (ima samo jedan šestopinac za grafu, 1800din) i sve to iznese 31000 din! Naravno grafičku da ostavi tu HD6570 dok ne skupi još para za nešto bolje jer u tu sumu NE MOŽE ni pod tačkom razno :) Za te pare bi već mogao nešto bolje polovno da nađe, a kod mađara bi prošao jeftinije tj imalo bi mesta za neku bolju priču... Cene su ti okvirne,uzeo sam ih iz firme na E. Intel tabor slabije znam ali je verovatno skuplja varijanta.
 
Hvala ljudi, baš sam i mislio da mu kažem da to nije dovoljno, prosto nema šta.
Hard mu sigurno ne bi trebao veći od 500gb, neki LC Power od 500-600 jer mu ne bi trebala jaka grafa, njegova je crkla, to sam zaboravio da spomenem..

On se ne razume, zato me je pitao što bi mogao do te sume da uzme, jedino ako bi mogao da doda još nekih 5-6k na to.

@ljubo
Koristio bi ga za sve, znači net, filmovi, light igranje i tako to.
Mislim da hoće sve da kupi, ništa od starog ne može da iskoristi.
 
Za te pare (odnosno malo vise) sa pdv-om ima samo gotovu konfiguraciju sa Ryzen 3 2200G, 8GB rama i ssd + hdd (120GB + 500GB) (u e**i-ju)

Neke od ploča koje ubacuju u te konfiguracije nemaju vga izlaz pa nije moguće povezivanje na monitore koji imaju samo vga (bar direktno), a neke imaju.
 
Poslednja izmena:
To bi mu bilo sasavim dovoljno jer znam da on nema neke prohteve, igrao bi nešto ali u nižim rezolucijama. SSD mu sigurno nije potreban, znači hard od 500GB je taman.
Je l' grafička u Rajzenu dovoljna za sve igre u nižim rezolucijama i skromnim postavkama?

Morao bi neko da predloži ploču, grafička bi verovatno bila dovoljna za sad, posle bi uzeo neku disketnu, ipak je ta u u Ryzenu dosta jača od one njegove stare (6570).
 
Ne znam da li si razumeo, ovo je gotov komp ima i ssd i hdd (zove se nešto ... Hunter). Kada prodje garancija taman moze da promeni napajanje i doda još rama ili grafiku.

Ssd je potreban pogotovo za win 10
 
Posto kupujem preko firme, sta god da kupim, ima povrat PDV-a sto je 20% nize cene. Kolege i ja smo se preko firme gde radimo nakupovali i sve placamo manje firmi jer imaju povrat. Ne moze jeftinije nikako da bude preko madjara itd. On maltene moze da uzme komp za 36000 dinara, sa time sto firmi ce dati oko 30000.

Naziv proizvoda ... Količina Cena
Ryzen 3 2200G, 3.1GHz BOX 12,490.00
ASRock AM4 B450M-HDV DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.11 8,990.00
Memorija DIMM DDR4 2x4GB 3000MHz GeIL EVO POTENZA CL16, GPR48GB3000C16ADC 8,490.00
Napajanje 500W LC Power LC500H-12 V2.2 3,540.00
SSD 240GB 3990 dinara
Ukupno: 36,510.00

Tu kada se odbije za povrat mu izadje oko 30000 i nema sanse bolje od ovoga.
 
Poslednja izmena:
E hvala, ovo zaista deluje dobro, preneću mu ovo što si napisao pa neka vidi tamo u radnji, valjda će i njemu tako da računaju 20% niže.
Javiću ako nešto zatreba, ali sigurno mu ne treba jače od toga.
 
Samo ubacis LC-600H-12 umesto LC-500H-12.
 
E hvala, ovo zaista deluje dobro, preneću mu ovo što si napisao pa neka vidi tamo u radnji, valjda će i njemu tako da računaju 20% niže.
Javiću ako nešto zatreba, ali sigurno mu ne treba jače od toga.
Nisi razumeo, oni njemu nece racunati nize, faktura ce i biti na 36000 recimo i firma ce toliko platiti E**u, samo ce firma dobiti od drzave povrat PDV-a koji je 20%, tako ce recimo drzava vratiti firmi oko 6000.
Ko bude placao u njegovoj firmi, objasnice mu.
 
ne dva štapa rama!

dobici u fps-u , zbog dual channela,
na integrisanoj grafici 2200g su minimalni i neopravdani, da bi konfiguraciju osakatio za ddr4 slot.

takođe asrock ab350m pro4 je bolja ploča od predložene , a košta isto.
 
Poslednja izmena:
Nisi razumeo, oni njemu nece racunati nize, faktura ce i biti na 36000 recimo i firma ce toliko platiti E**u, samo ce firma dobiti od drzave povrat PDV-a koji je 20%, tako ce recimo drzava vratiti firmi oko 6000.
Ko bude placao u njegovoj firmi, objasnice mu.

Očigledno nisam razumeo, ali sad je jasno. Zna on za to najverovatnije, mislim da je i prošlu konf. na isti način uzeo preko svoje firme i u istoj radnji.

@lepi kokan

Ispravio sam za ploču, stavio sam model koji si ti rekao, super ako je bolja. Za ram isto razumem, ali ništa mi još nije javio, tako da može i jedan štap od 8 i to će mu biti puna kapa.
Hvala dobri narode, ovde smo valjda ovo razrešili, sad je na njemu šta će da radi.
 
Poslednja izmena:
ne dva štapa rama!

dobici u fps-u , zbog dual channela,
na integrisanoj grafici 2200g su minimalni i neopravdani, da bi konfiguraciju osakatio za ddr4 slot.

takođe asrock ab350m pro4 je bolja ploča od predložene , a košta isto.
Kako bre 350M bagovito njesra od ploce moze da bude bolje? :) Trolas ili sta?
 
A čovek verovatno neće dodavati još rama po priči, tako da može komotno 2x4GB, jednostavno imaće samo plus...
 
Još uvek ništa ne znam, nije mi javio da l' je uradio nešto.. Mislim da sam mu rekao da uzme ovu koju je kokan preporučio, ja stvarno ne znam kakve su one. :D
2x4gb mu je taman pa i previše za njegove potrebe.
 
dva stika ne. pro4 jeste bolja od predložene. toliko.
 
Da li je ova ploča i dalje najbolja za neku "hunter" alternativu, to jest za r3 2200g + 2x8 ddr4 3200? Ili ima nešto bolje a jeftinije, u radnji sa dva mala mm ?
 
Ima i bolje i jeftinije ali ne zajedno.
 
Najeftinija b450 na kojoj ti odgvaraju grafički priključci. Samo ne A320 koje nisu mnogo jeftinije. Tako ti je upgrade zagarantovan za ubuduće. Zlatna sredina.
 
Nazad
Vrh Dno