Šta je novo?

Excel tabela - pomoc

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,415
Poena
390
Moze li neko da mi pomogne? Nemam pojma da radim u excelu pa sam nesto pokusavao da izvedem, ali mi ne ide. Dakle hocu da napravim tabelu i chart za mesecnu potrosnju (prihodi/rashodi). Hteo bih kao sto verovatno kapirate, akos te videli dokumente, da u C kolonu pisem prihode, u E rashode i da mi se to racuna u ukupni saldo. Takodje hteo bih da to sve bude prikazano u tabeli, koja ce u vidu jedne krive, da pokazuje stanje na odredjeni datum. Dakle da na X osi budu datumi 1-31, a da kriva za svaki datum pokazuje trenutni saldo. Moze li neko da mi pomogne oko ovoga, posto sam ne mogu, jer excel nemam pojma?

[DOKUMENT]
[DOKUMENT 2]
 
Poslednja izmena:
Prvo dodaš naslove za kolonu A i F u A3 i F3, držiš pritusnut Ctrl i selektuješ A3:A34;C3:C34;E3:E34;F3:F34, ideš Insert pa izabereš odgovarajući Line dijagram. U google sheets isto, samo posle dvoklik na graf, u Data(desno) i izabereš tip dijagrama(mada u GS nije neki izbor). Za podešavaja desni klik, Desing kartica i dvoklik i snađi se sam nije mnogo teško.

I formula u F nije =SUM(C4-E4) već samo =C4-E4, mada i će i ovo raditi, SUM ti je o ako sumiraš npr od A1 do A10 =SUM(A1:A10)
 
Poslednja izmena:
Ovaj grafikon mi ne odgovara za to sto meni treba. Meni treba grafikon kao iz attachment-a.

@Rick

Probao sam ovo sa ctrl i dobijam neke tabele koje ni ne lice na ovo sto meni treba, sa procentima i slicno.


Meni treba tabela koja ce ovako da izgleda. Ne znam cak ni da li sam ja uopste tabele, odnosno proracune dobro uradio. Zato sam i okacio dva dokumenta.

1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno